• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  107063
 • down
  USD
  4.0701
 • down
  EURO
  4.9319
 • down
  GBP
  5.6696
 • down
  Altın
  172.424
 
 
 
 
 
 
Tarih : 16.11.2013 - 23:25 Yorum : 0

Şivan Perver ve Tatlıses düeti videosu izle - Diyarbakır haberleri

Şivan Perwer Türkiye'de. Bugün Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses düet yapacak ve o görüntüler burada canlı izlenecek. İşte Şivan Perver konseri canlı izle linki.

Şivan Perver ve Tatlıses düeti videosu izle - Diyarbakır haberleri

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ile ünlü Kürt sanatçı Şivan Perver, Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yaptı. Şivan Perwer konseri izle, Mesud Barzani ve Şıvan Perwer Diyarbakır'da canlı yayın.. İbrahim Tatlıses Şivan Perwer konseri canlı yayın izle. Dicle Tv izle, Kanal 24 Canlı İzle..İşte detaylar...
Tatlıses İle Şivan Perwer'in İlk Düeti Değil -
Şivan Perwer'in İbrahim Tatlıses ile yapacağı düet, bir ilk olmayacak, Perwer daha önce bir düet albümü çıkarmıştı. 37 yıl sonra yurduna dönecek olan Şivan Perwer'in, Diyarbakır'da İbrahim Tatlıses ile birlikte yapacağı tarihi düet bir ilk değil.
SÖYLEDİKLERİ ŞARKILAR ALBÜM OLDU
Perwer, tam 30 yıl önce, 6 Kasım 1983'te Berlin'de verdiği konserde Melike Demirağ ve Şanar Yurdatapan'la tanıştı. Üçlünün beraber söylediği şarkılar daha sonra "Türkülerimiz Kardeştir/Sıtranen me dostin" adıyla albüm de oldu.
KONSERDE TÜRKÇE ŞARKILAR
1984 ve 1985 yıllarında Avrupa'nın her yerine ve Avustralya'ya kadar yayılan bu düet konserlerde, Bir Mumdur/Yek Mumik gibi türküler/sıtranlar her iki dilde de söylendi. Perwer bu konserlerde Türkçe de söylemişti.
SOSYAL MEDYADA İZLENME REKORU KIRMIŞTI
İkilinin 1984'te Stokholm'de verdikleri konserden Kürtçe bir parçayı youtubede izlenme rekoru kırmıştı.
Şivan Perver'den çarpıcı açıklama - Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'yle birlikte yarın Diyarbakır'a gelecek olan ünlü Kürt sanatçı Şivan Perver, herkesi hoşgörü ve karşılıklı saygıya davet ettiğini söyledi. Perver, 'Türkiye'deki bütün kesimleri barışa destek sunmaya ve insanlarımız arasında, hoşgörü ile karşılıklı saygı, çoğulcu özgür ve demokratik bir toplum, sevgi ve kardeşlik duygularını geliştirmeye davet ediyorum ve sadece bunun için yarın Diyarbakır'dayım.' dedi. Perver, açıklamasında geliş amacını açıkladıktan sonra provokasyon uyarısında da bulundu. Kürt sanatçı Perver, yazılı bir açıklama yaparak, Diyarbakır ziyaretini değerlendirdi. Perver, 'Irak Federal Kürt Yönetimi Başkanı sayın Mesud Barzani'nin Diyarbakır'a kadim ismi ile Amed'e yapacağı iki günlük ziyaretine ricası ve isteği üzerine katılma kararını vermiş bulunmaktayım. Burada esas ve tek amacımız barış sürecine destek vermektir. Barış kutsal bir olgu olup başta toplumumuz olmak üzere eğitim, sosyal ilişkiler, ekonomik alanlar başta olmak üzere insanlığın her alanında gelişmesi ve huzuru için bir zorunluluktur.' dedi. Şimdiye kadar bu kutsal çalışmaya öncülük eden ve çaba sarf eden zindanda, dağlarda, sürgünde, parlementoda ve sorumlu makamlardaki bütün şahıslara kamuoyu önünde teşekkür ettiğini belirten Perver, 'Barış için atan kalplere, barış için çalışan beyinlere, barış için elini taşın altına koyanlara ve barışa el uzatanlara Yüce Rabbimden sabır ve metanet diliyorum.' ifadelerini kullandı.
'DİYARBAKIR'A GELİŞİMİN SİYASİ PARTİLERE DESTEK VE KARŞIT OLARAK SUNULMASI DOĞRU DEĞİL'
Barzani'nin seyahatine katılmasının çok ani geliştiği için herhangi bir konser hazırlığının olmadığını anlatan Perver, 'Böyle bir durum gündeme gelmemiştir. Bugün Amed barış ve özgürlük için haykırıyor. Yıllardır en büyük arzum Amed'te halkımla buluşmak ve onlarla beraber bir meydanda stranlarımı(türkülerimi) beraber söylemekti. Gönül isterdi ki sürgünde yaşamaya mahkûm edilmiş bütün sanatçı ve aydın dostlarımla beraber döneyim. Siyasi sebeplerden dolayı zindanlarda kalan insanların özgürlüğüne kavuştuğu bir ortamda beraber halaya duralım. Hasretim sadece iki günlüğüne Amed kentini ziyaret etmekle bitmez, özlemim cenazesine dahi gidemediğim annemin mezarını ziyaret etmek, aile ve dostlarımla hasret gidermek, vatanımın en ücra köşesine kadar gidip bütün halkımla kucaklaşmaktır. Bu özlemimin kısa bir süre içinde gerçekleşeceğine inanıyor ve halkımızla hep beraber kucaklaşma isteğimi özelikle ifade etmek istiyorum. Oraya ani gelişim herhangi bir siyasi partiye veya harekete karşıt veya destek olarak sunulması doğru değildir. Amed şehrinin seçilmiş temsilcileri ve sivil toplum kurumlarını da zamanım elverdikçe ziyaret etmek gündemimdedir.' ifadelerine yer verdi. 40 yılı aşkındır halka sanatıyla, sesiyle hizmet ettiğini ve birbirilerine karşı bu sevginin sürekli devam edeceğini belirten Perver şunları söyledi: 'Zulme karşı isyan çığlığı olduğum gibi barış, hoşgörü ve sevgi içinde stranlarımı(türkülerimi) söylemeye ve halkıma bağlılığımdan hiçbir ödün vermeyeceğimden hiç kimsenin şüphesi olmasın ve kimse halkım ile aramıza husumet sokmaya çalışmasın. Bu süreçte Türkiye'deki bütün sanatçı ve aydınların barış sürecine destek olması benim en büyük arzumdur. Bu ziyaret sonrası pek yakında Amed başta olmak üzere vatanımın her köşesinde halkım için konser vermeye ve stranlarımı(türkülerimi) onlarla beraber söylemek istiyorum. Fedakar halkımın evlatlarının beni anlayacaklarına ve provokasyonlara gelmeyeceklerine inancım tamdır.'
Şivan Perwer konserini canlı izle. TRT 6 şeş canlı yayın izle
Diyarbakır'da konser verceği tahmin edilen Şivan Perwer 'in konserinin gerçeklemesi halinde TRT 6'dan canlı yayınlanacağı belirtildi. Kürtçe yaptığı beşte ve şarkılarla dünyca tanınan Sıvan Perver'in hayat hikayesi, gerçek adı ve memleketi bu haberimizde. Sıvan Perver nereli ? PKK"lı mı ?asbakan Recep Tayyip Erdoğan, haftasonu Diyarbakır'da Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile bir araya gelecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır'da Mesut Barzani ile biraraya gelecek ama bütün bogleyi heyecanlandıran asıl kişi ise yıllardır Türkiye'den uzakta yaşayan Sıvan Perver. 37 yıldır yasal sıkıntılar nedeniyle Türkiye'den uzakta olan ünlü Kürt sanatçı Sıvan Perver'in gelişi milyonlarca hayranını sevindirecek
TRT 6 CANLI IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
Sıvan Perwer Kimdir?
Sıvan Perwer'in asıl adı İsmail Aygün'dur. 23 Aralık 1955'de Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde doğmuştur. Eserlerin de tarihi ve geleneksel temaları yansıtır, yani sıra Türkiye, Irak, Suriye, İran ve Avrupa'da ki Kürtlerin sesi olmuştur. Sıvan Perwer, otuz yılı aşan müzik kariyeri ve üstün yetenekleri ile dünyanın pek çok yerinde önemli müzik ödülleri almış, dünyaca tanınan üniversitelerin fahri doktora dereceleri ile onurlandırılmıştır. Bütün dünyada Kürt Kültürünün temsilcisi olarak kabul edilen Sıvan Perwer, 2004 yılında, toplumda sanat ve kültürün gelişimine ve yaygınalştirilmasina katkıda bulunmak üzere, uluslararası hayır sever grişimler eşliğinde, Almanya"nın Frankfurt kentinde Sıvan Perwer Uluslararası Kültür Vakfını Kurmuştur. Sıvan Perwer, bu gün dünyanın pek çok yerinde sahne almakta, dayanışma konserlerine katılmakta, kıtalar arası çok kültürlü etkinliklerde yer almaktadır. Katıldığı bütün etkinliklerdeki kayıtları ayrı ayrı ve kendine özgüdür. Şarkılarının ve müziğinin genişliği geleneksel olandan folkloriğe, klasikten popülere ve protest olana yayılır. Kürtçe"nin bütün lehçelerinde özgürlük ve dostluğun şarkılarını söyler. Hem ülkesi hem de kendisi yasaklı olan bir adamdır o. Sürgünde olduğu 1976 yılından bu yana ülkesine gidemediği halde büyük bir özlemle barışın ve sevginin şarkılarını dillendirmeye devam etmektedir.

YORUMLAR
587200
loading
Reklamı Geç