• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  91074
 • down
  USD
  5.3319
 • down
  EURO
  6.0705
 • up
  GBP
  6.7529
 • down
  Altın
  214.378
 
 
 
 
 
 
Tarih : 03.01.2018 - 16:40 Yorum : 0

Müslümanlara hakaret eden Alman vekil hakkında suç duyurusu

Almanya’da ırkçı parti AfD’nin Federal Meclis Grup Başkan Vekilliğini yapan Beatrix von Storch hakkında Müslümanlar hakkında ırkçı ve aşağılayıcı paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Müslümanlara hakaret eden Alman vekil hakkında suç duyurusu

Köln polisi, Müslümanlar hakkında ırkçı ve aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan ırkçı parti AfD’nin (Almanya için Alternatif) Federal Meclis Grup Başkan Vekilliğini de yapan Beatrix von Storch hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Köln polisi, Arapça ve başka dillerde yaptığı paylaşımlarda yılbaşı kutlamaları hakkında sosyal medya üzerinden bilgi vermişti. Von Storch ise polisin Arapça paylaşımına, "Bu ülkede neler oluyor? Neden Kuzey Ren Vestfalya polisi resmi sayfası Arapça tweet atıyor? Müslümanların gönlünü almak için mi?" şeklinde mesaj atmıştı. Bu paylaşımdan sonra von Storch’un hesabına erişimi Twitter tarafından 12 saat engellendi. Daha sonra aynı mesajı Facebook sayfasında da paylaşan ırkçı milletvekilinin mesajı Facebook tarafından da kaldırıldı.
Köln Başsavcılığı, Beatrix von Storch’un sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle kendilerine yüzlerce suç duyurusunda bulunulduğunu doğruladı. Savcılık, Alman milletvekilinin “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçunu işlediği şüphesi taşıması durumunda soruşturmanın başlayabilmesi için milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılabileceğini bildirdi.
(Sinan Karamurat/İHA)
Etiketler :
YORUMLAR
825194
loading
Reklamı Geç