Güncel Aramalar : KYK D Smart Şampiyonlar Ligi Özetleri Roma Bayern Munich ZDF Son dakika deprem AZ TV Steam Nehir Erdoğan NTV Spor


 • BIST 100
  73.973
 • USD
  2.2825
 • EURO
  2.8875
 • GBP
  3.6635
 • Altın
  89.901
 • İstanbul
  24
 

Youtube neden kapatıldı

Dünyanın en çok kullanılan video paylaşım ağı Youtube'a erişim mahkeme kararı ile engellendi.

Tarih : 14.01.2014 - 18:51

Youtube neden kapatıldı

Hükümetin internet kanununda yapmak istediği yeni düzenlemeler "sansür" tartışmalarını yeniden alevlendirirken, mahkeme kararıyla Youtube'a bazı servis sağlayıcılardan erişim engeli geldi. Engel daha sonra kaldırıldı. Dünyanın en yaygın video paylaşım sitelerinden Vimeo bir süre önce mahkeme kararıyla kapatılmış; ancak aynı günün akşamı tekrar erişime açılmıştı. Youtube da Vimeo gibi kapatıldı. Ancak sadece TurkNet ve UyduNet'le sınırlı kalan bu erişim engelleme daha sonra kaldırıldı. İddiaya göre Perşembe günü video sitelerinde yayınlanan bir video için mahkeme kararı çıkarıldı. Bu karar Cuma akşamı günü video paylaşım sitelerine bildirildi. Vimeo'nun söz konusu videoyu engellemediği için cuma akşamı kapatıldığı öne sürüldü. Google Türkiye ise söz konusu videonun gizli kamera ile çekildiği için kaldırılması kararını verdiği belirtildi. TurkNet ve UyduNet mahkeme kararını dikkate alarak YouTube'a erişimi engelledi. Sözkonusu içerik kaldırılınca da erişim engeli kaldırıldı. TTNET, Superonline ve diğer internet servis sağlayıcıları, söz konusu videonun kaldırılmasından dolayı YouTube’a erişimi engellemedi.
TurkNet'ten açıklama
TurkNet bir açıklama yayınlayarak YouTube'a erişimin engellenmesi yönündeki İstanbul İstanbul 10. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 08.01.2014 tarihli kararının 9 Ocak 2014 tarihinde kendilerine ulaştığını bildirdi. Kararda, bahsi geçen internet sitelerinin karara konu içerikleri kaldırılana kadar bu internet sitelerine erişimin engellenmesi hükmünün verildiği ve buna istinaden bu sitelere TurkNet üzerinden internet erişiminin 09 Ocak 2014 tarihinde engellendiği belirtildi. Açıklamada adı geçen sitenin belirtilen içeriği kaldırması üzerine 10.01.2014 sabah 09:00’da sitenin yeniden erişime açıldığı belirtildi.

YORUMLAR
AdIDM
Medya365
Medya 365
Gündem Haberleri,
Güncel Haberler
Haber
Mobil Teknoloji Haberleri ve Forumu
MaxiCep
Mobil Teknoloji Haberleri ve Forumu
MaxiCep

Ukash Kart Satış ve
Ukash Bozdurma Hizmetleri
Haberazim
Haber Azim
Güncel Haber,
Sondakika Haber
Haber
ukash Ukash Satış ve
Ukash Bozdurma
Türkiye Bayisi

şikayetim var
Türkiye'nin yeni Tüketici Şikayet sitesidir.
otelcenneti
OtelCenneti.com
seyahatsever otel yorumları, otel fiyatları, tatil tavsiyeleri hizmetleri sunar.
Garantili, faturalı ve yüksek kaliteli notebook bataryaları satış sitesi.