• BIST 100
  88.946
 • USD
  2.4315
 • EURO
  2.7455
 • GBP
  3.6745
 • Altın
  98.751

Torba Yasa Resmi Gazete'de yayınlandı -Torba Kanun 2014

22.02.2014 - 13:54

Torba Yasa Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. İşte Torba Kanun 2014 detayları

Torba Yasa Resmi Gazete'de yayınlandı -Torba Kanun 2014

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayladığı tartışmalı internet düzenlemesinin de içinde bulunduğu 6518 Sayılı Torba Yasa Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Gül’ün, Macaristan dönüşü onayladığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın teşkila t ve görevleri hakkında kanun hükmünde kararname ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılan kanun, gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı. 'Torb a Kanun' olarak bilinen kanunda e n dikkat çeken yasa ise tartışılan internet yasasıydı. Yeni yasada "İnternet ortamında yapılan yayın içeriği nedeniyle özel hayatın gizliliğinin ihlal edildiğini iddia eden kişiler, TİB'e başvurarak do ğrudan, içeriğe erişimin engellenmesi tedbirinin uygulanmasını isteyebilecek. Özel hayatın gizliliğinin ihlaline ba ğlı olarak, gecikmesinde sakınc a bulunan hallerde, doğru dan TİB başkanının emri üzerine erişim engellenebilecek. Bu karar a karşı sulh c eza mahkemesine itiraz edilebilecek. Erişim Sağlayıcıları Birliği kurulacak. Birliğe üye olmayan internet servis sağlayıcıları faaliyette bul unamayac ak. Erişim Sağlayıcıları Birliği'nin, erişim sağlayıcıya gönderdiği, içeriğe erişimin engellenmesi kararı, en geç 4 saat içerisinde erişim sağlayıcı tarafından yerine getiri lecek. Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu'nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan da bir üye bulunacak." şeklinde ifadeler yer aldı.

YORUMLAR
AdIDM
Tatil Rehberi
OtelCenneti.com
seyahatsever Otel Yorumları, otel fiyatları, tatil tavsiyeleri hizmetleri sunar.

Teknolojik cihazlar ile kırmadan dökmeden tıkanıklık açma hizmeti vermekteyiz. Meba Tesisat, Profesyonel Su Tesisatı Çözümleri
Haberazim
Haber Azim
Güncel Haber,
Sondakika Haber
Haber

Sevdiklerinize
Birbirinden Lezzetli
Hediyelik Meyve Sepeti Gönderin

Günlük Gazeteler

Günlük gazete manşetleri, haber siteleri tek bir yerde
Gazetekolay.com

Tüm haber siteleri yepyeni anlayışla tek bir sitede. Oku.net ile Gazete oku
gümüş kolye
Türkiye'nin En Güvenilir Gümüş Firması Olan Gumusdunyasi.com adresinden Sevdiklerinize En Güzel Hediyeleri Kaliteli İşçilikle Alabilirsiniz.