• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  84.292
 • up
  USD
  2.6475
 • up
  EURO
  2.8815
 • down
  GBP
  4.0541
 • up
  Altın
  101.137
FLAŞ GELİŞME
140 bin taşeron işçiye kadro müjdesi
 
 
 
 
 
 
Tarih : 14.01.2014 - 21:50 Yorum : 0

TEOG Sınav Sonuçları Açıklandı mı

MEB tarafından 28-29 Kasım 2013 tarihinde yapılan TEOG sınav sonuçları açıklandı mı. Liseye geçiş ortak TEOG sınav sonuçları tıkla öğren.

TEOG Sınav Sonuçları Açıklandı mı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 28 -29 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirdiği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı sonuçları merakla bekelniyor. Binlerce öğrencinin kaderine belirleyecek sınavın ilk adımı olan TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak ?  MEB'in bu yıl uygulamaya koyduğu liseye geçişin ilk adımı olan TEOG sınavının ilk adımı 28-29 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirilmişti. Değişen sınav sistemiyle beraber TEOG binlerce öğrencinin liseye geçiş aşamasında kaderini belirleyen sınav oldu. Seviye Belirleme sınavı'nın (SBS) kaldırılmasıyla yönetmeliğe giren TEOG sonuçları öğrenciler ve veliler tarafından merakla bekleniyor. Bu yıl ilki yapılan TEOG sınavlarına 8. sınıf öğrenciler girdi. 28-29 Kasımda yapılan TEOG sınavına giremeyen öğrenciler için MEB 14-15 Aralık mazeret sınavı düzenledi.  TEOG Puanları Nasıl Hesaplanacak? TEOG Puan Hesaplama  Binlerce öğrenci liseye geçiş sınavı TEOG sınav sonuçlarını merakla bekliyor. 2 dönemde 2 ayrı sınav olarak uygulanacak olan TEOG sınavında adayların puanları tek puan türünde hesaplanacak.MEB , TEOG hesaplamalarında her soruyu eşit puanda tutacak. TEOG sınavlarında yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek bu da öğrencilerin yanlış cevaplarında puan düşmelerine neden olmayacak. TEOG Sınavı iki dönem de uygulanırken öğrencilere her iki dönemde de Türkçe, matematik, fen ve teknoloji dersleri için 4 ,  T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ve din kültürü ve ahlak bilgisi için ise 2 katsayısı o dersşn puanıyla çarpılarak hesaplanacak.
TEOG Puan Hesaplama
TEOG puanları i 700 puan üzerinden değerlendirilecek. Ancak puanlama bu kadar ile sınırlı kalmayacak. TEOG'dan 700 üzerinden bir puan alan öğrencinin , 6,7,8. sınıf not ortlamaları  ve 8. sınıf ağırlıklı not ortalaması alınacak bu puanın üzerinde TEOG puanında eklenmesiyle beraber ortak puan hesaplanacak ve 500 puan üzerinden bir puan belirlenecek.
Ortak Sınav sonuçlarının Açıklanması TEOG Sonuçları
MEB'in uyguladığı TEOG sonuçları MEB tarafından açıklanacak. MEB, TEOG Sonuçlarını velilere ve öğrencilere e-okul  veli bilgilendirme sitesi üzerinden bildirecek.  Veliler ve öğrenciler sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından e-okul'a TC kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaparak öğrenebilecekler. Öğrencilere sınav sonuçları ile ilgili herhangi bir belge gönderilmeyecek.
TEOG sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz açıklanmaz aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.
https://e-okul.meb.gov.tr/

YORUMLAR
606126
loading
loading
AdIDM
Tatil Rehberi
OtelCenneti.com
seyahatsever Otel Yorumları, otel fiyatları, tatil tavsiyeleri hizmetleri sunar.

Günlük Gazeteler

Günlük gazete manşetleri, haber siteleri tek bir yerde
Gazetekolay.com

Tüm haber siteleri yepyeni anlayışla tek bir sitede. Oku.net ile Gazete oku

turkceingilizce.ingilizceturkce.gen.tr
Türkçe İngilizce Çeviri,
İngilizce Türkçe Çeviri
rüya tabirleri islami
Türkiye'nin en iyi rüya tabirleri sözlüğü. Rüya tabirleri İslami arama motoru.
Teknoloji Haberleri
Teknoloji Haberleri

MaxiCep.Com
Güncel haberler ve Android, Windows Phone haber ile mobil içerikli forum.
Teknoloji Haberleri
Meb Personeli
Meb Personeli adına her şey burada