• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  118400
 • down
  USD
  3.7745
 • up
  EURO
  4.6419
 • up
  GBP
  5.2913
 • up
  Altın
  162.313
 
 
 
 
 
 
Tarih : 08.11.2017 - 16:13 Yorum : 0

Belediye Bakanından fabrikadaki patlamaya ilişkin açıklama

Bursa’nın Gürsu ilçesindeki bir tekstil fabrikasında, 5 işçinin hayatını kaybettiği patlamaya ilişkin konuşan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, patlamanın sebebine ilişkin araştırmanın sürdüğünü belirterek, “İhmaller varsa ihmali olan kardeşlerimiz gerekli cezaya çarptırılırlar” dedi.

Belediye Bakanından fabrikadaki patlamaya ilişkin açıklama

Bursa’nın Gürsu ilçesindeki Uludağ Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan bir tekstil fabrikasında öğle saatlerinde büyük bir patlama meydana geldi. Buhar kazanının patlaması sonucu 5 işçi hayatını kaybetti, 16 kişi de yaralandı. Patlamaya ilişkin bilgiler aktaran Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Fabrikanın içindeki buhar kazanının patlaması sonucu meydana gelen elim olayda 5 işçi kardeşimiz hayatını kaybetti. Allah’tan rahmet diliyorum bu kardeşlerimize. Yaralı kardeşlerimiz arasında durumu ağır olan yok. Büyük araçlarla enkaz kaldırılıyor belki altında kalan birileri olabilir diye. Heyet burada araştırmasını sürdürüyor. Onların araştırmaları sonunda ihmaller varsa ihmali olan kardeşlerimiz gerekli cezaya çarptırılırlar. Fabrika sahibi burada. Hayatını kaybedenlerden biri de fabrika sahibimizin evladı. Hacı abimiz kendinde değil. Yaşanan olayın evladını kaybetmenin şokunu yaşıyor. Allah ona da sabır versin” dedi.
Sabah saatlerinde yemek bildirimi yapıldığında 9 işçinin bildirildiğini ifade eden Işık, “9 kardeşimizden 4’ü vefat etti, 1’i de yan fabrikada çalışan ve gelen parçalardan vefat eden kardeşimiz” diye konuştu.
(Mesut Alan/İHA)
Etiketler :
YORUMLAR
816945
loading