• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  90270
 • up
  USD
  5.3898
 • up
  EURO
  6.0985
 • up
  GBP
  6.7822
 • up
  Altın
  214.661
 
 
 
 
 
 
Tarih : 08.03.2018 - 16:14 Yorum : 0

Cinderes’te terör hedefleri imha ediliyor

Zeytin Dalı Harekatı’nın başladığı ilk günden bu yana çatışmaların sürdüğü Cinderes bölgesi ateş altına alındı. TSK ve ÖSO güçleri tarafından büyük oranda kontrolün sağlandığı bölgede terör hedefleri imha ediliyor.

Cinderes’te terör hedefleri imha ediliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında ilk günden bu yana çatışmaların sürdüğü Cinderes bölgesinde büyük oranda kontrol sağlandı. Cinderes’in alınmasıyla Afrin’de altı beldeden beşi terör örgütlerinden temizlenmiş oldu.
Cinderes bölgesi sabah saatlerinde karadan tank ve fırtına obüslerle, havadan F-16 savaş uçaklarıyla bombardımana tutuldu. Teröristlere ait olduğu tespit edilen tünel, mağara, sığınak ve mühimmat depoları imha edildi. Terör örgütleri PKK/PYD-YPG bölgeden büyük oranda temizlenirken bombardımana tutulan terör hedeflerinden çıkan duman Hatay’ın sınır köylerinden de görüldü.
Cinderes bölgesinin teröristlerden alınmasıyla bölge çevresinde hareketlilik başladı. TSK ve ÖSO güçleri bölgede meskun mahal operasyonları gerçekleştirdi.
Bölgeye tank sevkiyatı devam ederken Hatay’a bağlı çevre köylerde konuşlanmış fırtına obüsler Cinderes bölgesine gönderildi.
(Caner Sönmez- İsmet Biçen –Nuri Pir – Aykut Yeniçağ –Uğur Uslubaş/İHA)
Etiketler :
YORUMLAR
835438
loading
Reklamı Geç