• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  90529
 • up
  USD
  5.3852
 • up
  EURO
  6.0782
 • up
  GBP
  6.7707
 • up
  Altın
  214.356
 
 
 
 
 
 
Tarih : 02.12.2017 - 15:56 Yorum : 0

İstanbullular, yazdan kalma bir gün yaşadı

Günlerdir soğuklarla mücadele eden İstanbullular adeta yazdan kalma bir gün yaşandı. Güneşli havanın tadını çıkarmak isteyen vatandaşlar kendini dışarı attı.

İstanbullular, yazdan kalma bir gün yaşadı

Geçtiğimiz hafta İstanbul’da etkili olan soğuk havanın ardından bugün ise adeta yazdan kalma bir gün yaşandı. Mont ve kabanlarıyla dışarı çıkan vatandaşların sıcaktan bunaldığı görüldü. Taksim Meydanı’nda havanın güzelliğini fırsat bilen vatandaşların bir kısmı fotoğraf çekilirken, bir kısmı da kuşları besledi. Güneşli bir hafta sonunun ardından önümüzdeki hafta havaların soğuması bekleniyor.

HAFTA BAŞINDA KARLA KARIŞIK YAĞMUR BEKLENİYOR
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün haftalık hava tahmini verilerine göre, önümüzdeki hafta İstanbul’da karla karışık yağmur bekleniyor. Termometrelerin 20 dereceyi gösterdiği hafta sonunun ardından gelecek hafta çarşamba günü hava sıcaklığının İstanbul’da 10 derece düşeceği tahmin ediliyor.
Taksim Meydanı’nda esnaflık yapan Aydın Deniz, "Kışın gününü bitirdik. İstanbul’da yazdan kalma bir gün yaşıyoruz. Önümüzdeki hafta herhalde kar yağışı bekleniyor. Bu güzel havanın tadını çıkartalım. Mükemmel, müthiş güzel bir hava var" dedi.
Sıcaktan bunaldığı için montunu eline alarak yürüyen Şiyar Yıldız, "Birkaç gündür hatta birkaç haftadır hava soğuk. Bugünün de soğuk olacağını tahmin ettim ama hava bugün sıcak. O yüzden montu elime aldım. Kış mevsimini seviyorum. Soğuğu sıcaktan daha çok seviyorum. Hayatın ilerleyişi bakımından yağmur yağması gerekli" dedi.
Etiketler :
YORUMLAR
820562
loading
Reklamı Geç