• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  99292
 • up
  USD
  6.1906
 • up
  EURO
  7.2866
 • up
  GBP
  8.1482
 • up
  Altın
  239.363
 
 
 
 
 
 
Tarih : 06.11.2017 - 10:00 Yorum : 0

Zirve Yayınevi davasına bakan hakim hakkında FETÖ fezlekesi

Malatya’daki Zirve Yayınevi davasına bakan mahkemenin başkanıyken, sonrasında Yargıtay üyeliğine seçilen Eray Gürtekin hakkında FETÖ üyeliği iddiasıyla fezleke hazırlandı.

Zirve Yayınevi davasına bakan hakim hakkında FETÖ fezlekesi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği iddiasıyla bazı eski yüksek yargı mensubu hakkında fezleke hazırlanarak Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi. Hakkında fezleke düzenlenenler arasında Malatya’daki Zirve Yayınevi davasına bakan mahkemenin başkanıyken daha sonra Yargıtay’a üye seçilen Eray Gürtekin de bulunuyor. 19 Temmuz 2016 tarihinde gözaltına alındıktan 3 gün sonra 22 Temmuz’da tutuklanan Gürtekin hakkında hazırlanan fezlekede, “FETÖ/PDY isimli silahlı terör örgütünün yargı içerisindeki yapılanması içerisinde şüpheli Eray Gürtekin’nin da yer aldığı, örgütün hiyerarşik yapılanmasında bilerek ve isteyerek yer almak suretiyle FETÖ/PDY isimli silahlı terör örgütünün üyesi olduğu anlaşılmaktadır” ifadesi yer aldı.
Eray Gürtekin’in, Mehmet Kaya ve Bülent Çiçekli’nin evinde yapılan toplantılar sonucunda Yargıtay’a gönderilmesine karar verilen isimlerden olduğu kaydedilen fezlekede, Eray Gürtekin’in yüksek mahkemede görev yaptığı esnada da örgüt adına hareket ettiği belirtildi.
(Yağmur Yıldız / İHA)
Etiketler :
YORUMLAR
816569
loading
Reklamı Geç