kapat


 • BIST 100
  84.218
 • USD
  2.091
 • EURO
  2.8087
 • GBP
  3.5796
 • Altın
  88.158
 • İstanbul
  24

MEB Devlet Parasız Yatılı Sınav sonuçları açıklandı

Tarih : 16.07.2013 - 16:10
MEB Devlet Parasız Yatılı Sınav sonuçları açıklandı

Ve Milli Eğitim Bakanlığı bir çok öğrencinin merakla beklediği parasız yatılılık ve bursluluk sınavı sonuçlarını açıkladı. parasız yatılılık ve bursluluk sınavı puan hesaplama için haberimiz için tıklayınız...

 
İL İL İLÇE İLÇE TÜM LİSELERİN TABAN VE TAVAN PUANLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

500 deneyimli öğretmenin yeri değişti

Bu süreçte en olumsuz etkilenen öğretmenlerin başında, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nde kadroları bulunan 500 öğretmen oldu. Uzman öğretmenler kadrolarının bulunduğu Açık Öğretim Okullarının, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nden (YEĞİTEK) alınarak Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne bağlandı. Bu genel müdürlüğe geçirilen 500 öğretmenden büyük kısmı, soru hazırlama, eğitim içerikli yayınlar üretme ve diğer birimlere yayınlar hazırlama görevlerini de bıraktılar.

Tarihi TRT'nin TV stüdyolarından daha eski olan ve modern cihazlarla donatılmış YEĞİTEK'teki stüdyolar da yıllarca burada yönetmen, grafiker, senaryo yazarı olarak yaygın ve örgün eğitim için video, ses, ders ve ders destek materyallerini hazırlayanların uzaklaştırılması nedeniyle atıl duruma geldi. Stüdyolar ve işin uzmanları ayrı genel müdürlükler bünyesinde olunca YEĞİTEK'te, yayın konusundaki işler kurum içinde yapılamaz bir hal aldı.


Öğretmene alan sınavı

Öğretmen adayları için ÖSYM tarafından ilk defa düzenlenen Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavı sona erdi. Dün saat 9.30'da başlayan sınava 150 bin 174 aday katıldı. Sınavda 40 soruluk Alan Bilgisi Testi ile 10 soruluk Alan Eğitim Testi yer aldı. Adaylara cevaplamaları için 75 dakika süre verildi. Sınav, Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (İngilizce, Almanca, Fransızca) alanlarında yapıldı.

Gürültümüz harita olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, şehirlerde gürültü kirliliğinin önüne geçmek için gürültü haritası hazırlama çalışmalarına başlandığını bildirdi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, çalışma kapsamında 14 ilin belirlendiği, bu illerin karayolu, havayolu, demiryolu gibi gürültü alanlarının incelenerek Türkiye'nin gürültü haritasının çıkartılacağını belirtildi. Projenin maliyeti 6 milyon euro.

YORUMLAR
AdIDM
Medya365
Medya 365
Gündem Haberleri,
Güncel Haberler
Haber
UÇAK BİLETİ
Ucuz UÇAK BİLETİ Fiyatları
Mobil Teknoloji Haberleri ve Forumu
MaxiCep
Mobil Teknoloji Haberleri ve Forumu
MaxiCep

Ukash Kart Satış ve
Ukash Bozdurma Hizmetleri
Haberazim
Haber Azim
Güncel Haber,
Sondakika Haber
Haber