kapat


 • BIST 100
  84.218
 • USD
  2.091
 • EURO
  2.8087
 • GBP
  3.5539
 • Altın
  88.158
 • İstanbul
  24

2013 SBS Sonuçları T.C İle Öğrenme - Sorgulama Sayfası (SBS Puan Hesaplama)

Tarih : 06.08.2013 - 02:12
2013 SBS Sonuçları T.C İle Öğrenme - Sorgulama Sayfası (SBS Puan Hesaplama)

SBS sonuçlarını meb.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz. SBS sonuçlarını öğrenmek isteyen binlerce öğrenci SBS sonuçlarının açıklandığı http://sbs2013.meb.gov.tr/ adresine akın etti. SBS sonuçlarına T.C kimlik numarası ile ulaşabilirsiniz. SBS sonuçlarının açıklanmasıyla binlerce öğrenciyi tercih heycanı sardı. SBS sonuçarını netgazete.com aracılığıyla da öğrenebilirsiniz...

1 milyonu aşkın ilköğretim sekizinci sınıf öğrencisinin heyecanla beklediği son SBS ' nin 00.01 ' de açıklanan sonuçları aileleri perişan etti. Yabancı dil testlerinin hatalı değerlendirildiğini savunan veliler, santralımızı telefon yağmuruna tuttu.

SEVİYE Belirleme Sınavı (SBS) dün gece yarısı açıklandı ancak şikayetler de hemen peşinden geldi. Fransızca ve Almanca ' dan çocukları sınava giren aileler, soruların yanlış cevap anahtarıyla değerlendirildiğini ileri sürdü. Aileler, çocuklarının beklenenden fazla yanlışı çıktığını söyledi. Fransızca eğitim veren İzmir Özel Karşıyaka Piri Reis İlköğretim Okulu ' nda kızı okuyan Emel Işıklı “Sınav sonrası değerlendirmede kızımın bir hatası gözüküyordu. Şimdi ise 9 doğru, 8 yanlışı gözüküyor. Kitapçık ya da cevap anahtarında yanlışlık olduğunu düşünüyoruz” dedi. Yine aynı okulda kızı eğitim gören Asuman Gümüşkesen ise “Diğer sınavlardaki cevap anahtarı tutuyor ancak yalnız Fransızca ' da tutmuyor, doğru okumamışlar. Herhalde İngilizce ' yle karıştırdı sistem” diye konuştu.

ANADİLİ ALMANCA 5 DOĞRUSU VAR

Özel Alev Okulu ' nda oğlu okuyan Hakan Pakoy, Almanca ' da 17 ' de 17 doğru beklediklerini belirterek, “Anadili Almanca. 12 yanlış 5 doğru çıktı. Bizim gibi geceyarısı öğrenebildiğimiz okulumuzdan 30-40 kişi daha var” dedi. SBS ' deki bu iddia sosyal paylaşım sitesi Twitter ' da da gündem oldu. Yüzlerce kişi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Milli Eğitim Bakanlığı ve CHP ' ye tweet attı. Öğretmenler, öğrencilerinin perişan olduğunu belirterek, MEB ' nin hemen müdahale etmesini istediler.

SONUÇLAR İNTERNETTE

Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesinden öğrencilere duyuruldu. Öğrenciler, gece yarısı 00.01 ' den itibaren meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr internet adresinde sınav sonuçlarını öğrenebilecek.

YORUMLAR
AdIDM
Medya365
Medya 365
Gündem Haberleri,
Güncel Haberler
Haber
UÇAK BİLETİ
Ucuz UÇAK BİLETİ Fiyatları
Mobil Teknoloji Haberleri ve Forumu
MaxiCep
Mobil Teknoloji Haberleri ve Forumu
MaxiCep

Ukash Kart Satış ve
Ukash Bozdurma Hizmetleri
Haberazim
Haber Azim
Güncel Haber,
Sondakika Haber
Haber