• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  81712
 • up
  USD
  3.7998
 • up
  EURO
  4.0288
 • up
  GBP
  4.58
 • up
  Altın
  147.054
 
 
 
 
 
 
Tarih : 28.08.2015 - 17:21 Yorum : 0

Tüm yönleriyle oje alışverişi

Oje koleksiyonu yapmak pahalı bir hobi olabilir. Ama bu alışkanlıklarınızı terk etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bütçenizi zorlamadan yüksek kaliteli ojeler satın alırken tasarruf edebilmenizin pek çok yolu var.

Tüm yönleriyle oje alışverişi

Eğer ojelerinizi belirli mağazalardan alıyorsanız, mağazaların sadakat veya ödül kulüplerine üye olmanız büyük tasarruflar elde etmenize yardımcı olabilir. Bazı mağazalar üyelik bedeli alsa da, bu ücret genellikle bir veya iki ziyarette tazmin edilir. Örneğin, Watsons bir yıllık üyelik için 2,5 TL bedelinde bir kayıt ücreti alıyor, ancak eğer online olarak üye olursanız sadece üye olduğunuz için ekstra puan kazanıyorsunuz! Her 100 puan 1 TL değerinde oluyor, alışverişlerinizde kazandığınız puanlar biriktikçe harcamaya başlayabiliyorsunuz. Üstelik zaman zaman yaptıkları oje kampanyalarıyla yaptığınız oje alışverişlerinizde 10 puan yerine 100 puan kazanabiliyorsunuz.

Sephora ve Gratis mağazalarında ise üyeliğiniz için ücret ödemeniz gerekmiyor. Sephora sadakat programı sayesinde black/white karta ücretsiz olarak sahip olabiliyorsunuz 450 puan biriktirdiğinizde puanlarınıza ek bir de %10 indirim kuponu kazanıyorsunuz. Gratis’te ise ücretsiz olarak elde ettiğiniz kartınızla alışveriş yaptıkça puan kazanıyorsunuz. Yine Watsons’da olduğu gibi 100 puan 1 TL değerinde oluyor. Yalnız unutmamanız gereken nokta biriken puanlarınızı sene sonuna kadar kullanmanız aksi halde kartınızda birikmiş olan puanlarınız yıl sonunda siliniyor.

Tırnak sanatı için akrilik boya kullanın

Ne yazık ki, tırnak sanatı boyaları renk başına 10 TL kadar tutabilir ve bu sadece 0.25 gram boyanın bedeli! Çeşit çeşit renklerlerdeki 2 gramlık tüplerde satılan akrilik boyaların bedeli ise sadece 4 TL(veya daha az). Hem ucuz olmakla kalmaz, aynı zamanda son derece pigmentlidir, hızla kurur ve zehirli değildir. Dikkat edin – boya tırnaklarınızın içine işleyecektir, bu nedenle kullanmadan önce ara kat şeffaf oje sürmeyi unutmayın. Aynı zamanda kururken matlaşır, bu yüzden parlatmak üzere en üst tabakaya cila sürmeyi unutmayın.

Mağazaların indirimli ürünler bölümünü tercih edin

Hepsiburada, N11 veya Gittigidiyor gibi indirimli oje satan mağazaları takip edin. Böyle siteler markalı ojeleri indirimli fiyatlar ile satışa sunarlar.

Mağaza promosyonlarını indirim kuponları ile birleştirin

Mutfak alışverişlerinde olduğu gibi, oje satan mağazalarda da mağaza indirimlerini kuponlar ile birleştirebilirsiniz. Mesela, Flormar kuponunu kullanarak alt limitsiz her alışverişinizde Light Summer Nail Enamel ojeye sahip olabilirsiniz. Ya da alışverişinize başlamadan önce Markafoni, N11, Trendyol,Mizu gibi mağazaların oje satın alabileceğiniz kuponları olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise mağazaların kendi kampanyalarını takip etmek olsun, örneğin istediğiniz oje %30 indirimdeyken %10 indirim kuponu kullanarak çok daha ucuza sahip olabilirsiniz. Oje kuponları bulmak için indirimkodlarim.com ve onun gibi güncel kupon sitelerini düzenli olarak ziyaret edin. Buralardan edineceğiniz flormar indirim kodu ya da mizu indirim kodu gibi fırsatlarla bu mağazalardaki güncel kampanyaları birleştirerek oje alışverişinizi çok daha ucuza tamamlayabilirsiniz!

Ojelerinizi doğru şekilde saklayın

En sevdiğiniz ojelerin ömrünü onu doğru şekilde saklayarak uzatın. Oje her zaman dik dursun ve ağzı sıkıca kapalı olsun. Kalınlaşan veya yapışkan hale gelen ojeleri atmayın! Bunun yerine, bir güzellik ürünleri mağazasından 4 TL’nin altında satılan Kalyon oje incelticisi satın alın! Bunu ojenize biraz ekleyerek, onu normal kıvamına getirin. Bu 5 TL’ye veya daha fazlasına yeni bir oje satın almaktan çok daha ekonomik olacaktır!  Hem daha sonra yeniden kullanabilirsiniz. Ayrıca ojelerinizi buzdolabında tutarak da onların ömrünü uzatabilirsiniz.

Modaları iki kez düşünün

Kumlu oje veya manyetik cila gibi oje modaları yaygın olsa da, bunlar hızla gelip geçiyor. Güncel bir modanın harika olduğunu düşünseniz bile, onun gerektirdiği her rengi satın almaya karşı koyun. Bunun yerine, ojeyi gerçekten sevdiğinizden emin olmak için tek bir rengi deneyin. Ya da daha iyisi, trend modanın ürünleri kozmetik zincirlerinin oje markalarına düşene kadar bekleyin. Mesela, bir şişe China Glaze çatlayan oje 13 TL’iken, Golden Rose ya da Flormar çatlayan oje 3-5 TL civarındadır.

Bu bir ilandır

YORUMLAR
710758
loading
Reklamı Geç