• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  95852
 • down
  USD
  4.68
 • down
  EURO
  5.4469
 • down
  GBP
  6.2181
 • down
  Altın
  191.277
 
 
 
 
 
 
Tarih : 06.11.2013 - 23:54 Yorum : 0

Fatih Harbiye'nin Cihan'ı konuştu

Fırat Topkorur, ‘Fatih Harbiye’ adlı dizide mahallenin ağır ağabeyi, bıçkın delikanlısı ‘Cihan’

Fatih Harbiye'nin Cihan'ı konuştu

Babası da oyuncu olan Topkorur, başlıktaki baba öğüdüyle büyümüş ve “Bizim sektörde en iyisi diye bir şey yok” diyor… 32 yaşında. Konservatuvar mezunu ve Devlet Tiyatrosu sanatçısı. Daha önce ‘Sen de Gitme’ adlı dizide, ‘Of Karadeniz’ ve ‘Bu Son Olsun’ adlı filmlerde rol aldı.
Antikalara meraklı...
Turneye gittiği şehirlerin pazarlarından bulduğu birkaç parçayla başlamış antika merakı, şimdi evinde 1800’lerden kalma çakmak, 100 yıllık bir daktilo, Vietnam Savaşı’ndan bir helikopter kaskı gibi ilginç parçalar var… Üstelik topladığı eski eşyaları, tamir edip kullanılır hale getiriyor. Anlaşılacağı gibi o bir ev insanı ve bir de futbol tutkunu “Galatasaray’ın maçı varsa 90 dakika boyunca hayatla bağlantılarımı keserim” diyen Topkorur, yeni dizisi ve oyunculuk kariyerini anlattı…
Tiyatro oyunculuğu çocukluk hayaliniz miydi?
Başka bir hayalim yoktu ki... Sahnede ve tiyatronun bahçesinde büyüdüm. Hayaller küçükken kurulur, gerçekleştirebilmek için çok şanslı olmanız gerekir. Ben şanslı kesimdenim.
Televizyona ‘Sen de Gitme’ adlı diziyle başladınız...
O diziden sonra, bir sene tiyatro yapmaya devam ettim. ‘Fatih Harbiye’den gelen teklif çok içime sindi, kabul ettim. 12. bölümü çekiyoruz, her şey çok iyi.
Cihan ile ilgili aldığınız tepkiler nasıl?
Teyzeler ve genç kızlar ona bayılıyor. Sokakta “Ay benim oğlum” diye sarılan teyzeler, “Şahika’yı bırak kıskanıyoruz!” diyen genç kızlar var. Erkekler genelde “Cihan Ağabey, gel bizim mahalleyi de bir düzene sok”, “Adamsın!” gibi şeyler söylüyor. Hepimizin hayatından, mahallesinden biri…
Dizilerle gelen şöhret nedeniyle hayatınızda değişiklik oldu mu?
Sadece sokaktaki tepkiler değişti. Minimal hayatıma kaldığım yerden devam ediyorum.
Kariyerinizi planladınız mı; 10 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?
Bu işe zaten olmak istediğim yerden başladım. Şimdi de rüzgâr, o  kadar iyi bir yöne doğru esiyor ki, istediğim her şeyi yapabilecek gücü kendimde buluyorum. Oyunculuktan başka bir iş, tabii ki düşünmüyorum. Ne kadar iyi olunabiliyorsa o kadar iyi olacağım.
“Onunla oynamayı çok isterim” dediğiniz sanatçı var mı?
Olmaz mı? Yabancı aktörlerden Jack Nicholson, Daniel Day Lewis ve Javier Bardem’in yanı sıra Türkiye’den, büyük ustalar Çetin Tekindor ve Şener Şen’le birlikte oynamayı çok isterim. Tabii ki büyük hayranı olduğum rahmetli Kemal Sunal’la da çok isterdim; belki başka bir hayatta oynarız kim bilir?
Marlon Brando’yu da çok severmişsiniz...
Hayranıyım, hayatıyla ilgili neredeyse her şeyi biliyorum. İnanılmaz bir adam, çok farklı bir yaşam, rastlantılar üzerine gelişen büyük bir oyunculuk serüveni...
Hedefi oyunculuk olan çok kişi var; özellikle gençler. Onlara ne söylemek istersiniz?
Oyuncu olmak isteyen herkese saygım sonsuz fakat üç beş ay, yarım yamalak eğitimlerle “Ben oldum” diyenlere saygı duymuyorum. Oyunculukla ünlü olma isteğini karıştırmamak lazım. Oyunculuk çok zor bir meslektir. Tabii ki yetenekli olmak çok önemli ama bu iş ciddi bir çalışma ve emek gerektirir. Bir de babamın sıkça söylediği bir söz vardır “İyi oyuncu olmak için, iyi insan olmak gerekir evlat.”
Komedide mi, dramda mı mutlusunuz?
Oyuncunun canlandırdığı karakterin ruh halini seçme gibi bir lüksü olamaz, komedinin de dramın da oynarken beni mutlu eden farklı detayları var ayrıca komedi de bir dramdır.
ROL ARKADAŞLARIMA PLAY STATION HEZİMETİ YAŞATIRIM
Dizi çekimleri sırasında uzun saatler geçiriyorsunuz sette. Ortamınız nasıl?
Çok klişe ama ‘iyi bir aile olduk’. Enerjilerimiz tuttu; bunun yönetmenimiz Sadullah Çelen’le de çok alakası var. Böyle bir hocayla çalışmak herkese nasip olmaz. Herkes çok profesyonel. İşi yapalım değil, işi en iyi şekilde yapalım derdindeyiz.
Peki, en çok kiminle vakit geçiriyorsunuz?
En çok diye bir şey yok, tüm rol arkadaşlarımla vakit geçiriyorum. Yunus Emre (Yıldırımer) ve Kadir’le (Doğulu) dışarıda da görüşüyoruz. Genelde Play Station hezimeti yaşamak için benimle buluşurlar (gülüyor)…
Gece gezmelerini de sever misiniz?
Zamanında eve girmezdim, artık doydum sanırım. Gece hayatını dozunda seviyorum. Şimdilerde ‘arkadaşlarım bana gelsin, bende eğlenelim’ aşamasına geçtim, böylesi çok daha keyifli.

YORUMLAR
584447
loading
Reklamı Geç