• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  102410
 • up
  USD
  4.4877
 • up
  EURO
  5.2816
 • up
  GBP
  6.0637
 • up
  Altın
  186.796
 
 
 
 
 
 
Tarih : 26.01.2014 - 11:13 Yorum : 0

'Kaçak' dizisinin Mustafa Avkıran'ını hiç böyle görmediniz

Sadabad albümünde Sema Moritz ile düet yapan Kaçak dizisinin mafya babası Mustafa Avkıran'ın da sahne aldığı konser seyircileri tarihi bir yolculuğa çıkardı.

'Kaçak' dizisinin Mustafa Avkıran'ını hiç böyle görmediniz

Kağıthane Belediyesi tarihten günümüze ulaşmış en güzel Sadabad şarkılarını bir albümde topladı. Sema Moritz'in yorumuyla çıkarılan Ma-i Sa'd-abad (Mutluluk Diyarının Suları) isimli albümün tanıtım konseri Gültepe Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Kuzey Güney, Kaçak gibi sevilen dizilerde birbirinden farklı rollerle seyirciyle buluşan Avkıran'ın sesi ve sahne performansı seyircileri şaşırttı. En son Kaçak isimli dizide bir mafya babasını canlandıran Avkıran sempatik tavırlarıyla davetlilerin gönlünü fethetti.
DİVA'YA 'BEN DE SÖYLEDİM' GÖNDERMESİ
Su-yi Kağıthane'de Mecnun Misali şarkısını seslendiren Sema Moritz sahneden Bülent Ersoy'a seslendi. Moritz'in "Bülent Ersoy demiş ki bu şarkıyı yalnızca ben söylerim. Allah'a şükürler olsun ben de söyledim" sözleri salonu dolduran davetlilerce alkışlandı. Ma-i Sa'd-abad yani Mutluluk Diyarının Suları ismi ile müzik severlerle buluşan albüm Osmanlı'dan günümüze Kağıthane şarkılarını bir araya getirdi. Kağıthane Belediyesi'nin kültür sanat çalışmaları kapsamında hazırlanan albümde birbirinden güzel 13 eser yer alıyor.
GÜFTE VE BESTELERİN UNUTULMAZ İSİMLERİ
Geleneksel müziğin en sevilen eserlerine unutulmaz güfte ve besteleriyle imzalarını atan Nedim, Atilla İlhan, Hacı Arif Bey, Udi Sami Bey gibi bir çok isimin bulunduğu albüm de Sultan-ı Yegah, Sa'd- abad, Erişti Nevbahar ve tarihten günümüze bir kapı açan eserler yer alıyor.
TAŞ PLAK SESLİ KADIN SEMA MORİTZ
Sanat dünyasında oktavlar arasında dolaşan "taş plak sesli kadın" olarak yerini alan Sema Moritz'in yorumu ile müzik severlerin beğenisine sunulan albüm büyük beğeni topladı. Albüm tanıtım gecesi konserine katılan seyirciler müzik ziyafeti yaşadıklarını ifade ederken, Moritz'in Mustafa Avkıran ile Sanatçı Moritz ve orkestrasının herkese unutulmaz bir akşam yaşattığını ifade eden Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, "Sema Hanım ve orkestrası Kağıthane şarkılarını son derece güzel yorumladılar. Kendilerini teşekkür ediyoruz. Kağıthane şarkılarının toplandığı albüm ile kalıcı bir eser oluştu" şeklinde konuşan Başkan Kılıç, "Bundan sonra sosyal tesislerimizde bu albümü dinleyeceğiz" dedi.
Seslendirdiği eserlerin güfte ve bestecileri ile ilgili de bilgi veren Sema Moritz, "Geleneksel müziğimize büyük katkılarda bulunmuş sanatçıların unutulmaması gerektiğini ifade etti.
Kağıthane Belediyesi unutulmaz bir akşam yaşayan Kağıthanelilere Ma-i Sa'd-abad albümünü hediye etti. Konser salonunu dolduran davetliler program sonrası Ma-i Sa'd-abad albümünü Sema Moritz'e imzalattılar.

YORUMLAR
610383
loading
Reklamı Geç