• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  98455
 • down
  USD
  5.3279
 • down
  EURO
  6.0542
 • down
  GBP
  6.8869
 • down
  Altın
  220.305
 
 
 
 
 
 
Tarih : 06.02.2018 - 16:50 Yorum : 0

Kanser klibini izleyenler duygulandı

Kocaeli’de Dünya Kanser Günü dolayısıyla hazırlanan ve tramvay duraklarındaki ekranda yayınlanan farkındalık klibi, izleyenleri duygulandırdı.

Kanser klibini izleyenler duygulandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 4 Şubat Dünya Kanser Günü dolayısıyla kentin farklı noktalarında dijital ekranlarda gösterilen bir klip ile anlamlı bir farkındalık çalışmasına imza attı. Dijital ekranlarda ilk bakışta sıradan bir reklam filmi gibi başlayan görüntüler, daha sonra vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattı.

“REKLAM FİLMİ SANDILAR, GERÇEĞİ GÖRÜNCE ŞAŞIRDILAR”
Kısa film şeklinde yapılan farkındalık çalışması için, vatandaşların sıklıkla bulunduğu tramvay durakları, yürüyüş yolları seçildi. Dijital ekranlarda gösterilen filmde ilk önce saçları rüzgarda dalgalanan bir kadının olduğu görüntüler verildi. Vatandaşların sıradan bir reklam filmi olarak gördüğü görüntülerde rüzgarda saçları dalgalanan kadının bir süre sonra saçlarının kökünden uçtuğu görüldü. Ardından da görüntüler eşliğinde 4 Şubat’ın Dünya Kanser Günü olduğu ve erken teşhisin önemine ilişkin bilgilendirici yazılar ekrana yansıtıldı. Farkındalık çalışmasında yer alan görüntülerin sonunda ise ’Ücretsiz kanser taraması için lütfen erken teşhis tarama eğitim merkezlerine (KETEM) başvuru yapın’ uyarısı da yapıldı.

KANSER HASTASI YAKINLARI DUYGU DOLU ANLAR YAŞADI
Vatandaşların, özellikle de kanser hastası yakınlarının bu görüntüleri izlerken yaşadığı duygu dolu anlar ise çalışmayı farklı bir boyuta taşıdı. Farkındalık filminin sonunda gerçeğin farkına varan vatandaşların bazıları gözyaşlarını tutamadı. Kanser hastası yakını olan bazı vatandaşlar ise yaşadıkları zorlukları kameralara anlattılar.
Öte yandan yeni veriler, uluslararası düzeyde her yıl 18 milyar dolarlık kaynak ayrıldığı takdirde 2030 yılına kadar düşük ve orta gelir düzeyindeki ülkelerde ölümlerin yüzde 30 kadar azaltılabileceğini gösteriyor.
Etiketler :
YORUMLAR
830904
loading
Reklamı Geç