• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  101742
 • down
  USD
  5.2959
 • up
  EURO
  5.9997
 • up
  GBP
  6.8833
 • down
  Altın
  227.796
 
 
 
 
 
 
Tarih : 04.02.2018 - 11:33 Yorum : 0

“Teröriste ‘terörist’ diyemeyenlere bu millet iktidar vermez”

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, YPG’ye terörist diyemeyen CHP’li Selin Sayek Böke’yi hedef alarak, “Teröriste ‘terörist’ diyemeyenlere bu millet iktidarı vermez” dedi.

“Teröriste ‘terörist’ diyemeyenlere bu millet iktidar vermez”

Ünüvar, AK Parti Karataş 6. Olağan İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada, ilçe başkanı veya yönetimi değişse de değişmese de her kongrenin bir yenilenme olduğunu ifade etti. Her kongre sonrası, oluşan yeni yönetimin yepyeni bir heyecanla tekrar yola koyulduğunu belirten Ünüvar, “O yüzden bu kongre, Karataş’a mutlaka güzellikler getirecek. Arkadaşlarımız yepyeni bir heyecanla yeniden yollara düşecekler. Zaten AK Parti’nin ana karakteristiği sürekli koşmak. Hani diyoruz ya ‘durmak yok yola devam’ diye. Biz bunu 2007 seçimlerinde ifade etmiştik ama hala koşuyoruz. Niye koşuyoruz biliyor musunuz? Çünkü bizim başımızda sürekli koşan, bu millet için terleyen bir Cumhurbaşkanı var. Başkomutan nereye gidiyorsa, askerler ve millet de o yöne gider. Hamdolsun ki bugüne kadar bizi hep doğru yöne koşturan bir başkomutanımız var. ‘Acaba cumhurbaşkanımız ne yöne gidecek’ diye hiç düşünmüyoruz. Çünkü doğrular neyse, milletin doğruları neyi emrediyorsa cumhurbaşkanımız oraya gidiyor. Bizim de onun arkasından koşmak en temel görevimiz” diye konuştu.

“HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ DEĞİL"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2001 yılında AK Parti’yi kurduğunda “hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dediğini anımsatan Ünüvar, şöyle devam etti:
“Gördüğünüz gibi artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi değil. 2002’de güvenliğimizle ilgili bir operasyona kalkışmamız gerektiğinde ‘siz girmeyeceksiniz’ dedikleri zaman ‘emredersiniz’ diyorduk. Şimdi ‘millet ne derse o olacak’ diyoruz. ‘Gireceğiz’ diyoruz, giriyor muyuz? Giriyoruz elhamdülillah. ‘Yapamazsınız’ dedikleri her şeyi yapıyoruz. ‘Karar alamazsınız’ dedikleri her şeyin kararını alıyoruz hem de kendi yerli ve milli unsurlarımızla. Hamdolsun bugün Türkiye gerek içeride milletin gelişmesi, kalkınması için adımını atıyor gerekse sınırlarında kendi sınır güvenliğini, kendi askerleri, kendi yerli ve milli silahlarıyla sağlıyor.”

“TERÖRİSTE ’TERÖRİST’ DİYEMİYORLAR"
AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nın başarıyla devam ettiğinin altını çizerek, “Son derece stratejik bir ülkede yaşıyorsanız, bütün dünyanın göz diktiği bir ülkede yaşıyorsanız o halde türlü sıkıntılarla karşı karşıya kalacaksınız. Mehmetçik ve ÖSO bugün Afrin’de çok önemli başarılar elde ediyor. Biz onlar için dua ediyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyoruz. ÖSO, bazı CHP’lilerin dediği gibi terörist unsur değil, tam tersi Türkiye’nin varlığına, birliğine, dirliğine kast etmiş terör unsurlarına karşı mücadele eden Suriye sevdalılarından oluşuyor. CHP’liler maalesef konuşuyorlar ama teröriste ‘terörist’ diyemiyorlar. Teröriste ‘terörist’ diyemeyenlere bu millet iktidarı vermez. Ne zaman ki teröriste ‘terörist’ diyeceksin, o zaman bu millet ‘buyur, gel’ diyecek. O yüzden Allah CHP’ye iktidar nasip etmiyor” ifadelerini kullandı.
Etiketler :
YORUMLAR
830456
loading
Reklamı Geç