• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  112122
 • up
  USD
  4.0406
 • up
  EURO
  4.9882
 • down
  GBP
  5.6907
 • up
  Altın
  174.823
 
 
 
 
 
 
Tarih : 19.03.2014 - 15:20 Yorum : 0

Başbakan Erdoğan, 'Cemaat ile CHP muta nikahı kıydı'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Edirne'de gerçekleşen AK Parti mitinginde halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan, 'Cemaat ile CHP muta nikahı kıydı'

Başbakan Erdoğan, CHP, MHP ve BDP'yi Pensilvanya'nın taşeronu olduğunu iddia etti. Gülen'in neden Türkiye'ye gelmediğini soran Başbakan Erdoğan, "Demek ki bir yerde su kaçağı var." ifadelerini kullandı. CHP'li bir vekilin cemaatle ittifakı hazmedemediğini söyleyen twitter mesajını okuyan Erdoğan, tarafların zor bir nikah kıydıklarını belirterek, "Son zamanlarda bir de biliyorsunuz bizim inancımızda olmayan muta nikahını bu F tipi çok konuşuyor. Herhalde bunların da siyasette bir muta nikahı oldu." dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Edirne Selimiye Meydanı'nda halka hitap etti. İşte öne çıkan başlıklar: 30 Mart seçimleri Türkiye için milletimiz için en çok Edirne için hayırlara vesile olsun. Edirne savunmasında, kurtuluş savaşında terörle mücadelede şehit olmuş kardeşlerimize rabbimden rahmet niyaz ediyorum. Edirne'nin işgali gibi hüzünlü hadiseleri Allah bize yaşatmasın diye dua ediyorum. Biz şehitliklerimize baktık, mezar taşlarındaki isimlere baktık çok manidardı. Edirneli gençlerden rica ediyorum, gidin Edirne'deki şehitlikleri gezin. Yanı başınızdaki Çanakkale'yi gezin. Orada mezar taşlarında Türkiye haritasını göreceksiniz. Orada Üsküp var, batı trakya var. O insanlar yalnız bırakmadılar. Ta Senegal'den gelen müslüman var.

PROJE Mİ KONUŞTU?

12 yıl boyunca çok çalıştık. Ben sizinle tarihi bir sohbet yapıyorum. Kardeşlerim başımızı iki elimizin arasına alalım. Şöyle düşünelim. Kılıçdaroğlu geldi plan mı konuştu proje mi konuştu, fitne fesat bunları yaptı. Ya kardeşim izin planınıız var mı? Edirne'ye ne kazandıracaksınız onu söyleyin deyin.

SAVUNMA SANAYİ

Atak adını verdiğimiz taarruz helikopteri kendi helikopterini üreten ülke haline geldik. Çok güçlü insansız hava aracının da Keşan'da test ucuşu var. Milgem projesiyle iki gemi yaptık. İki tane daha yapıyoruz. Dünyada kendi savaş gemisini üreten 10 ülkeden biri olduk.  İlk milli uçağını yaptık.  Seyir füzelerini tanksavar füzelerini kendi teknolojimiz ile yapar hale geldik.

ARKAMIZDAN NAL TOPLUYOR

Ey CHP'ye gönül veren kardeşlerim. Siz esere mi oy vereceksiniz yoksa gelip meydanlarda ideoloji siyaseti yapan hakaret siyaseti yapan iftira atan yalan söyleyen kişilere mi oy vereceksiniz? Allah insan için aklı verdi, düşünmeyi emretti.

Biz bunların koltuğa oturduğu gibi koltukta değiliz. Dürüstse seçimde AK parti birinci çıkmazsa ben genel başkanlığı bırakırım. çünkü siyaset başa oynamak için yapılır. Millete hizmet için yapılır. Şurada dört yıldır genel başkan Kılıçdaroğlu. 3 seçimde bizim arkamızdan nal topluyor nal.

SEN BIRAKMAYA HAZIR MISIN?

İnanıyonum ki bu seçimde yine nal toplayacaksın. Ben bırakmaya hazırım sen bırakmaya hazır mısın? Bırakamaz, o koltuğun sıcakları onu bırakamaz. Koltuklar insanlara şeref kazandırmaz insanlar koltuklara şeref kazandırır. Kılıçdaroğlu mazotu 1.5 lira yapacağım diyor. Çiftçi kardeşim inanıyor musun?

Her aileye maaş vereceklerdi hikaye. Biz dul hanım kardeşleriize iki yada bir 500 lira veriyoruz.. Verdikleri eser var mı? Yok. Sürekli atıyorlar.

ÜÇÜNCÜ KÖPRÜYÜ YIKACAĞIM DİYOR

Çıkmış İstanbul’a bir aday bulmuş, klasörün önünde resim çektirmişti. İhraç etmişlerdi o zatı. Getirdiler belediye başkan adayı yaptılar. Şimdi çıkmış ne diyor? Ben belediye başkanı olduğum zaman, üçüncü köprüyü yıkacağım.

Bir tanesi daha var, yıkacağım. Bir tanesi diyor ki, Haliç’teki yapılmış olan Taksim-Yenikapı köprüsü için İstanbul’un siluetini bozuyor diyor. Bunlar silüeti takım elbiseyle karıştırıyor. Sonra haliçte balık tutyor. Haliç'i temizledik oraya balık geldi.

BİZİM ABLALARIMIZ BURADA

Marmaray'ın güneyinde denizin altından iki katlı tüp geçit yapıyoruz. Otomobil geçecek. Denizin altından geçtiği için göremediler. Görseydiler gösteri yaparlardı. Şimdi İstanbul'a 3. havaalanı yapıyoruz. İlk tapta 100 milyon kapasiteli. Maliyeti 46 milyar dolar. Devletin cebinden 1 kuruş çıkmayacak.

Artık bunların iftiralarını benim milletin yutmuyor. 30 mart'ta bunlara en iyi cevabı vermeye hazır mıyız? Onların ablaları var, bizim ablalarımız burada.

Edirne'ye 6 katrilyonu aşan yatırımı var. Yılda 500 trilyon yatırım yapmışız. Ben belediye başkanı olduğum zaman İstanbul susuzdu, çöp dağları vardı. Ta Istranca dağlarından su getirttik. Şimdi biz kanalizosyonları ele aldık. Ergene'yi de halledeceğiz. Keşan atık su arıtma su tesisininin temelini attık.

Edirne'ye 400 yataklı devlet hastanesi yapıyoruz. İnşaatı devam ediyor. Önümüzdeki yıl tamamlanıyor. Keşan'da 90 yataklı devlet hastaneleri yapıyoruz projeleri tamamlandı. Edirne bölgenin onkoloji ve sağlık merkezi haline gelecek. Ayçiçeği destekleme primlerini 24 kuruştan 30 kuruşa çıkardık.

RUH ÜÇÜZÜ OLDULAR

Pensilvanya ile şimdi oldular üçüz. Bahçeli ve kılıçdaroğlu ruh ikiziydi şimdi ruh üçüzü oldular. Yolsuzluklar içinde olan iktidar milli geliri 230 milyar dolardan 820 milyar dolara çıkarabilir mi?
Ferhat Şirin'e aşık. İşte Şirin işte Ferhat. İstiyoruz ki Türkiye muasır medeniyetler seviyesine çıkaralım.

Pensilvanya'nın başındaki zat ne diyor? Hayatımda bir kere oy kullandım. Ama şimdi Cebrail gelse parti kursa ona bile oy vermem diyor. Sen ne yapıyorsun? Meleklere iman diye bir şey var. Cebrail'in iyi gücü yok parti mi kuracak? Teşbih hata kabul etmez. Benzetmede hata olmayacak.

YAVRULARINIZI ÇEKİN ALIN

Ablalarıyla abileriyle sokak sokak dolaşıyorlar. Dershanelerde yavrularınız varsa çekin alın. Her hafta sonu Milli eğitim bakanlığı okullarda ücretsiz takviye kursu verecek. Devletin okulları bize yeter vermeyin bunlara. Bundan sonra dershane 2015 eylülünde bitiyor. Hamdolsun biz bu tezgahlarda okumadık.

ROZET TAKTILAR OTOBÜSTE ATTILAR

Elaziz'den bir tane oy almadığı Kovancılar'dan başörtülü bir bayanı belediye başkan adayı yapmış, tam istismarcı, inandığı için değil, zaten kazanamayacağını biliyor da bir istismar yapalım bakalım tutar mı diye. Bunlar başörtülülere rozet taktılar, sonra otobüsten attılar.

Sayın baykal kendisine ihanet eden adamlarla beraber yürüyor. Kaseti belgeleriyle açıklasın diyor bana. Git paralel yapar sor. Git onlara sor onlara sana gereken cevabı verir.

SİYASETTE MUTA NİKAHI

 Dün CHP'li bir milletvekili çıkmış Twitter'da şunu söylüyor, 'CHP'nin yandaş televizyonunda Pensilvanya'daki zat ve gazetesinin reklamlarını görmeye, F tipi televizyonlarda da adaylarımızın reklamlarını görmeye alışamayacağız' diyor. Zor bir nikah kıymışlar. Zor bir nikah. Son zamanlarda bir de biliyorsunuz bizim inancımızda olmayan muta nikahını bu F tipi çok konuşuyor. Herhalde bunların da siyasette bir muta nikahı oldu.

PENSİLVANYA'NIN TAŞERONU OLDULAR

Biz artık ipin ucundakilerle uğraşmıyoruz, ipi elinde tutan asıl patronla uğraşıyoruz. Bizim taşeronlarla işimiz yok. CHP, MHP, BDP, bunlar Pensilvanya'nın şu anda taşeronu oldular.

Biz Edirne'yi doğalgazla buluşturduk. Devamlı kömür yakarak ne çileler çektiniz. Bu CHP gericidir gerici. Modern anlayış AK Parti'de var. Bunlarda değil. Bu seçimde ya eser diyeceksiniz ya da ideoloji diyeceksin. Eser diyecekseniz işte başkan. Ama ideoloji diyecekseniz Pensilvanya.

DEMEK Kİ SU KAÇAĞI VAR

Ey Pensilvan'nın mensupları niye kaçtı gitti ya bu vatansever değil mi vatanseverse gelsin Edirne'ye. Niye gelmiyor? Neden demek ki bir yerde su kaçağı var. Bizde kula kulluk yok bizde sadece allah'a kulluk var. Her söylediğinde keramet aramayın. Hikmet aramayın. Bak bunların hesabını soracağız, toplanan paralar nereye gidiyor bunların hesabını soracağız.

BU MİLLETİ NASIL DOLANDIRDINIZ

Bu milleti nası dolandırdınız nasıl aldattınız bunların hesabını soracağız iyi niyetli devranmıştım. Demekki arkada farklı şeyler varmış. Sandık gümbür gümbür gelelim yeni dönem başlayacak. AK Parti'yi ikinci parti yapabilir miyiz? Nal toplayacaklar nal. Gereken dersi verecek olan sizlersiniz.

YORUMLAR
624099
loading
Reklamı Geç