• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  101742
 • down
  USD
  5.2959
 • up
  EURO
  5.9997
 • up
  GBP
  6.8833
 • down
  Altın
  227.796
 
 
 
 
 
 
Tarih : 09.12.2015 - 09:57 Yorum : 0

Palandöken'de gece kayaklı sezon açılışı

TÜRKİYE'de ilk gece kayağını Palandöken kayak merkezinde başlatan Sway Otel, yeni sezonda 4 kilometreye çıkarılan aydınlatılmış pistlerinde yeni sezona meşaleli kayak gösterisiyle 'merhaba' dedi.

Palandöken'de gece kayaklı sezon açılışı

Etkinliğe katılan Vali Ahmet Altıparmak ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kayak sevenleri Palandöken'e davet etti.
Her yıl Aralık ayının ilk haftasında sezonu açan otel, geçen hafta kar yağışının ardından suni karlandırma sistemi kullanarak pistlerini kayak yapmaya hazır hale getirdi. Türkiye'de 2 yıl üst üste en iyi spor yatırımı ve yine Türkiye'nin en iyi kayak oteli seçilen Sway Otel'in, düzenlediği açılış gecesine Vali Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve oteli dolduran yerli ve yabancı konuklar katıldı. Davetliler, havai fişek eşliğinde meşaleli kayak ve animatörlerin karda dans gösterisi ile eğlendi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 10 dereceye düştüğü gecede davetliler, sporcuların zirveden meşalelerle kayarak iniş gösterisini alkışladı. Yakılan ateşin etrafında dans eden çiftler gecenin ilerleyen saatlerine kadar gönüllerince eğlendi.
Vali Ahmet Altıparmak, yeni sezon öncesi tüm hazırlıkların titiz bir şekilde tamamlandığına işaret ederek Palandöken'e gelen turistlerin artık 'kar az yağdı, çok yağdı' derdi olmayacağını bildirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de Erzurum'un bir kar ve kış şehri olduğunu anımsatarak, kayak sevenleri Erzurum'a beklediklerini söyledi.  Otelin Genel Müdürü Murat Altuğ Kargı, aydınlatılmış pistler sayesinde müşterilere 24 saat kayak keyfi sunduklarını belirtti. Palandöken'i tercih edenlerin muhteşem bir tatil geçireceğine dikkati çeken Kargı, "Geceleri kayak yapılan aydınlatmalı pistin uzunluğunu bu yıl 700 metreden 4 kilometreye çıkardık. En uzun pistimiz ise 14 kilometre. Otelimizin özel pistinde bu yıl iki yenilik getirdik. Bunlardan biri, kayakçı kaç kilometre hızla kaydığını görecek. İkincisi de yaklaşık 400 metrelik uzunluktaki pistte isteyen düğmeye basıp kayak yaparken videolarını çekecek. Görüntüler istenirse internet ortamında ya da sosyal sitelerde yayınlanacak" diye konuştu.

YORUMLAR
720479
loading
Reklamı Geç