• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  86.487
 • down
  USD
  2.6915
 • down
  EURO
  2.9235
 • down
  GBP
  4.0859
 • up
  Altın
  103.738
FLAŞ GELİŞME
HSYK kararıyla 3 hakim açığa alındı
 
 
 
 
 
 
Tarih : 03.12.2013 - 13:25 Yorum : 0

Başbakan Erdoğan adaylarını açıkladı - İşte AK Parti'nin adayları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin haftalık meclis grup toplantısında konuştu, 15 ilin daha adaylarını açıkladı.

Başbakan Erdoğan adaylarını açıkladı - İşte AK Parti'nin adayları

İŞTE YENİ 15 ADAY
FAKIBABA'DAN KÜRSÜDE VEDA
Başbakan Erdoğan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklamadan önce kürsüye Şanlıurfa Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Eşref Fakıbaba'ya çıkardı. Fakıbaba, şunları söyledi: 10 yıl rüzgür gibi geçti. Yapılan güzel işlerin mimarlarına başta sayın Başbakanımıza olmak üzere teşekkür ediyorum. 10 yıldır beni yalnız bırakmayan Urfalılar'a teşekkür ederim. Yeni aday arkadaşıma başarılar diliyorum. İnşallah kazanan partimiz ve Urfa olacaktır.
Ş. URFA : CELALETTİN GÜVENÇ:
1959 Maraş doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Şanlıurfa Valiliği görevini de yapan Güvenç, evli 2 çocuk babası.

HATAY : SADULLAH ENGİN :
AK Parti Adalet Bakanı Ergin'i Hatay'dan belediye başkanı adayı yaptı. Ergin, 1964 Hatay doğumlu. Hukuk Fakültesi mezunu. 3 dönemdir AK Parti'den vekil olan Ergin, evli ve 4 çocuk babası. Ergin, 3 dönem kuralı nedeniyle kabineden belediye başkanlığına kaydırılıyor.

SAMSUN : YUSUF ZİYA YILMAZ : 1951 doğumlu. Mimarlık mezunu. İlk kez 1999 yerel seçimlerinde Samsun büyükşehir belediye başkanı seçildi.  3 dönemdir belediye başkanlığı yapıyor. Evli ve 3 çocuk babası.

VAN : OSMAN NURİ GÜLAÇAR : 1965 Van doğumlu.  İmam Hatip lisesi mezunu. İktisatçı. Bölgede kanaat önderi olarak tanınıyor. Çeşitli sivil toplum örgütlerde görev yaptı. Evli ve 3 çocuk babası.

ERZURUM : MEHMET SEKMEN :
1958 Erzurum doğumlu. İşetme mezunu. Evli ve 4 çocuk sahibi.

AĞRI : HASAN ARSLAN :
1967 doğumlu. Sağlık Eğitim Enstitüsü mezunu ve işletme eğitimi aldı. Evli ve 3 çocuk babası. 2009 yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilmişti. AK Parti Ağrı'da aynı isimle yola devam kararı aldı.

BATMAN : MEHMET EMİN EKMEN :
1975 Batman doğumlu. Hukuk Fakültesi mezunu. Evli ve 3 çocuk sahibi. 

BİTLİS: FEHMİ ALAYDIN:
1966 Bitlis doğumlu. Anadolu Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mezunu. Bitlis Belediye Başkanı da olan Alaydın, evli 2 çocuk babası.

BİTLİS'TE 5 MİNARE
Erdoğan'ın Bitlis Belediye Başkanı Alaydın ve partililerle görüşmesi sırasında salondaki bir grup kişi, "Bitlis'te 5 Minare" türküsünü söyledi.
RİZE : PROF. REŞAT KASAP : Prof. Dr. Kasap 1961 yılı doğumlu. İstatistikçi. ÖSYM üyeliği yaptı. Gazi üniversitesinde bölüm başkanlığı yaptı. Evli ve 2 çocuk babası.
BABA DOSTUNU DEĞİŞTİRDİ
Başbakan Erdoğan Rize adayını tanırken mevcut belediye başkanını önce kürsüye çağırdı. 2 dönemdir belediye başkanı olan Halil Bakırcı'yı, ''Benim babadan dost, sevdiğim saydığım bir büyüğümdür. Babamla çok yakın dostlardı' diyerek onure etti. Ardından da Rize'de değişime giderek Prof. Dr. Reşat Kasap'ı aday yaptıklarını ilan etti.

(Sağdaki mevcut belediye başkanı Halil Bakırcı, soldaki yeni belediye başkan adayı Reşat Kasap)
HAKKARİ : OSMAN KIZILBAN : 1965 Hakkari doğumlu. Hakkari İl Genel Sekreteri. Evli ve 5 çocuk babası.

BİNGÖL: YÜCEL BARAKAZİ-
1966 yılında Bingöl'de doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasil Bilimler fakültesi mezunu. İller Bankasında çalıştı. Evli ve 2 çocuk babası.

ERZİNCAN : CEMALETTİN BAŞSOY
-AK Parti İl Başkanı olan Başsoy evli ve 3 çocuk babası.

IĞDIR : MUSTAFA BULUŞ :
1968 yılında doğdu. Marmara Hukuk mezunu. 4 dönem baro başkanlığını yaptı. 2 dönemdir AK Parti il başkanı. Evli ve 2 çocuk babasıARDAHAN : FARUK KÖKSOY :
1964 doğumlu. Orman Fakültesi mezunu baş mühendis. Orman müdürü olarak görev yaptı. Mevcut belediye başkanı olan Köksoy evli ve 3 çocuk babası


Başbakan Erdoğan bugün grup toplantısında aralarında Diyarbakır'ın da olduğu yaklaşık 15 ilin belediye başkan adayını açıklıyor. Başbakan Erdoğan 2014 yerel seçimlerine yönelik aday açıklamalarını partisinin Meclis grubunda sürdürüyor. AK Parti kurmaylarından edinilen bilgiye göre Erdoğan bugün ağırlıklı olarak Doğu ve Güneydoğu bölgesinden olmak üzere 15 il’in daha belediye başkan adayını açıklıyor. Erdoğan’ın adaylarını açıklaması beklenen iller şöyle: “Mardin, Ş.Urfa, Van, Erzurum, Hatay, Samsun, Ağrı, Ardahan, Erzincan, Hakkari, Bitlis, Bingöl, Bayburt, Batman, Diyarbakır.”
GRUP KONUŞMASI BAŞLADI
Başbakan Erdoğan Ak Parti Grup toplantısında konuşuyor. İşte konuşmanın satır başları: 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle şu hususu vurgulamak istiyorum. Parmak izi yüzüyle tavrı düşüncesiyle diğerinden farklıdır. Standart insan tanımı asla yapılamaz. İnsanları hangi kritere göre olursa olsun, tasnife tabii tutmak en başta yaradana saygısızlıktır. Kadın-erkek arasındaki ayrımcılık dini değerlere de tamamen aykırıdır.
İNSAN VARDIR CAN VARDIR
İnsanlara derilerinin renginden, dillerinden, ekonomik durumdan dolayı farklı nazarla bakmak ne kadar faşizm ise, insanlara bir takım engeller nedeniyle farklı bakmak da o kadar faşizimdir, ırkçılıktır. Normal yada anormal insan yoktur. İnsan vardır, can vardır.
ENGELLİDEN ÖĞRETMEN OLMAZ DİYORLARDI, BU YANLIŞI KALDIRDIK
Ne diyorlardı biliyor musunuz, engelliden öğretmen olmaz. Biz bu yanlışı kaldırdık. Şu anda bin 312 öğretmen kardeşimiz atandı. Son derece mutlu görevlerine başladılar.
2002'DE BİR ENGELLİ AYDA 24 LİRA MAAŞ ALIYORDU
2002’de bir engelli kardeşimiz 24 lira. Yanlış duymadınız ayda 24 lira maaş alıyordu. Şu anda engellilik durumuna göre 564-725 lira arasında ödeme yapıyoruz. Engelli kardeşlerimizin bazılarının bakımının sabır istediğini biliyoruz. Bunun için evde bakım aylığı uygulaması başlattık. Ailelere 403 lira ödemeye başladık. Şu anda 703 lira ödüyoruz. 11 yıl önce 30 engelliye bir bakım elemanı düşüyordu, 6 engelliye bir bakım elemanı hizmet veriyor.
AK PARTİ BİNASI ENGELLİLER İÇİN YENİDEN DÜZENLENDİ
İnşallah daha da fazlasını yapmaya devam edeceğiz. Her türlü ayrımcılığı engeli ortadan kaldıracağız. Şu anda AK Parti Genel Merkez binası, engelli kardeşlerimiz için yeniden düzenlendi. Kamuda bu düzenlemeleri daha yoğun yapacağız. Özellikle belediye başkanlarımızın, şehirleri engelsiz hale getirmeleri en büyük arzumuz. Her türlü ayrımcılığı inşallah kaldıracağız. Yeter ki gönüller engelli olmasın. Bir kez daha 3 aralık dünya engelliler gününün hayırlara vesile olmasını diliyorum.
EKONOMİDE İKİ REKOR
Ekonomiye ilişkin iki rekoru,iki güzel gelişmeyi paylaşalım. Kasım ayında ihraçat geçen yla göre yüzde 8.8 oranında arttı. Aylık bazda cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık.Bir başka önemli rekorda merkez bankası rezervlerinde kırdık.Merkez bankası döviz rezervimiz bu yılın Mart ayında tarihinin en rekor rakamına ulaştı. Şu an 135 milyarı aştı. Tüm zamanların rekoru.
ŞU ANA KADAR 32 ADAYIMIZI AÇIKLADIK
Cuma günü Kırklareli, cumartesi Tekirdağ, Pazar günü de Edirne’de olmak üzere üç gün Trakyamızı dolaşacağız. Vatandaşlarımızla buluşacağız. Bu arada yerel seçim adaylarımızı da açıklamaya başladık. Geçen hafta grup toplantımızda burada 10 şehrimizin adaylarını tanıtmıştık. Cuma günü 21 adayımızı açıkladık. Muğla’da teşkilatımızla yaptığımız toplantıda adayımızı tanıttık. Şu ana kadar 32 şehrimizin aday tanıtımlarını yapmış olduk.
15 ADAYIMIZI DAHA İLAN EDİYORUZ
Bugün 15 şehrimizin daha adaylarını burada ilan ediyoruz. Böylece aday sayısı 47’ye ulaşıyor. Perşembe günü de İstanbul’da toplantı gerçekleştirip adaylarımızı açıklayacağız. Kasım ayı itibariyle artık 11 yılımızı doldurduk, 12’nci yıldan gün almaya başladık. Hamd olsun Türkiye’ye iz bırakacak eserler ortaya koyduk. 11 yıl boyunca daha ilk günden bugüne kadar milli iradenin güç kazanması için, sadece güç kazanması değil, milli iradenin tam anlamıyla hakim olması için en yoğun mücadeleyi verdik.  Çok büyük projeler inşa edebilirsiniz, okullar hastaneler yollar kurabilirsiniz. Ekonomiyi büyütebilirsiniz. Ancak bundan daha önemli olan, bu inşa ve imar sürecini devamlı kılmak yani sarsılmaz bir istikrarı ülkenize kazandırmaktır.Biz hepimiz faniyiz, ancak bu ülke insanlık var oldukça var olacak. Eğer biz göçtüğümüzde arkamızdaki eserlerde göçüp gidiyorsa bu sağlam bir zemin inşa edilmemiş demektir. İşte biz bir yandan Türkiye’ye büyük eserler bırakırken, bir yandan da kalıcı olması için sağlam bir zeminde inşa etmenin mücadelesini verdik.
11.YILIMIZI TAMAMLADIK
Kasım ayı itibarıyla iktidarda 11.yılımızı tamamladık Allaha şükür.11 yıl boyunca milli iradenin güç kazanması ve tüm süreçlere hakim olması için en kapsamlı mücadeleyi verdik.Sağlam zemin milli iradenin üzgür ve bağımsız şekilde tecellisidir.Sağlam zemin olmazsa yapılan eserler ayakta kalamaz.Milletin vesayete ve vasilere ihtiyacı yoktur.Bu ülkede CHP hiç bir öneriyi dikkate almadan ülke yönetti. Millete siz bilmezsiniz demiştir. Hala bu millete bidon kafalı diyen bunlardır.
CHP MİLLETE SİZ KİMSİNİZ DEDİ
Şunu artık herkesin bilmesi gerekiyor. Bu millet gayri mümeyyiz değildir. Yani millet kendi kararını kendisi vermekten aciz değildir. Hatırlayın. Bu ülkede bir dönem tek parti yani CHP hiçbir eleştiriyi, hiçbir öneriyi tavsiyeyi dikkate almadan, hiçbir itiraza kulak vermeden ülke yönetmiştir. Millete siz bilmezsiniz, anlamazsınız denilmiştir. Millete devlet yönetmek önemli iştir diyerek karar hakkı tanınmamıştır. Hala halkına bidon kafalı diyen bunlardır. Milletin de bir sözü olduğu kabul edilmemiştir.
1950 – 60 arasındaki çok partili demokratik dönem 27 Mayıs müdahalesiyle rafa kaldırılırken yine millete aynı hakaret yapılmıştır. 12 Eylül 1980’de, 28 Şubat 1997’de aynı şekilde millet tahkir edilmiş, milletin bizati kendisi yok sayılmıştır. Milleti yok sayan tek parti dönemi, müdahale dönemi değildir. Çok partili dönemlerde, kimi çeteler, karanlık odaklar, zümre ve gruplar, bazı sermaye çevreleri millete aynı tahkir edici nazarla bakmış, milletin tercihini yok saymıştır. Bunlar hükümetler kurmuşlardır, istedikleri zaman değiştirmişlerdir
GAZİ MUSTAFA KEMAL'İN TELGRAFI ÖNEMLİDİR
Gazi Mustafa Kemal’in 22 Nisan 1920’de çektiği telgrafını ben çok sık hatırlıyorum. Bu telgraf önemlidir. TBMM’nin ne olduğunu, neden açıldığını en kısa açıklayan ifadeye sahiptir. “23 Nisan 1920’den itibaren bütün sivil ve askeri makamların, bütün milletin başvuracağı merci Büyük Millet Meclisi olacaktır”Millet adına orada bulunan karar veren vekillerin Türkiye’nin istikametini çizeceği söyleniyor. İşte bu salon biliyorsunuz Türkiye ikili, burası da senatoydu. Biz şu anda senato salonunda AK Parti grubu olarak faaliyetimizi sürdürüyoruz.
MECLİS İRADESİNİ GÜÇ ODAKLARINA TESLİM ETMEYECEĞİZ
Nihayetinde karar verecek olan TBMM’dir. Milletin seçtiği vekillerdir. Meclis’i de hükümetleri de teşkil eden millettir. Millet beğendiğini orada tutar, beğenmediğini de alaşağı eder. Üzerinde durmak istediğim husus şudur. Milli irade sandığa demokrasiye en çok sahip çıkması gereken bizzat TBMM’dir. Meclis içindeki hiçbir vekil her bir siyasi parti, saygınlığını en üst düzeyde korumalı. Milli iradeye sahip çıkmalıdır. Eğer bir vekil yada siyasi parti, yetkinin kendisinde değil meclis dışındaki güçlerde olduğuna inanıyorsa, medet umuyorsa, o vekil ve siyasi parti en başta kendisini inkar etmiş olur. Milletten başka sandıktan başka karar mercileri aramak en büyük haksızlık olacaktır.
KİMSE MECLİSİN YERİNE GEÇEMEZ
Medya meclisin yerine geçemez, baskı grupları meclisin yerine geçemez, sermaye meclisin yerine geçemez, çeteler mafyatik örgütler kendilerini meclisin yerine koyamaz, üzerinde göremez. Millet adına karar veremez. Geçmişte Türkiye’de milli irade, Meclis’in saygınlığını defalarca sarsmıştır. Ama biz buna asla müsaade etmedik. Kurtuluş savaşı günlerde Polatlı’dan top sesleri gelirken, Meclis vazifesini yerine getirmişti. Bugün de sermayesini manşetlerini kurşun gibi Meclis’in üzerine çevirenlere rağmen Meclis’in ve siyasetin saygınlığından taviz vermeyeceğiz.Ne elin silahlı terör örgütler, ne çeteler, ne manşetler, ne sermaye çevreleri Meclis’in  çözüm iradesini gasp edemezler. Biz milletin emanetini omuzlarımızda taşıyoruz. Kirli komplolardan, terörist saldırılarından, yurt içi yurt dışında yazılan senaryolarından medet umanlar milletin emanetine ihanet eder. Her meselenin çözüm yeri TBMM’dir.
YÜZDE YÜZ DOĞRU İDDİAMIZ YOK
Her şey yüzde yüz doğrudur iddiamız yok ama yüzde yüze en yakın noktada olması için çalışmalarımızı titizlikle sürdürdük.Herkesin her ismi kabul etmesi mümkün değil.Onun için bizler en ideale nasıl ulaşırız ona baktık.Geldiğimiz noktada inşallah doğru kararı verdik.

YORUMLAR
592256
loading
loading
AdIDM
Tatil Rehberi
OtelCenneti.com
seyahatsever Otel Yorumları, otel fiyatları, tatil tavsiyeleri hizmetleri sunar.

Günlük Gazeteler

Günlük gazete manşetleri, haber siteleri tek bir yerde
Gazetekolay.com

Tüm haber siteleri yepyeni anlayışla tek bir sitede. Oku.net ile Gazete oku
rüya tabirleri islami
Türkiye'nin en iyi rüya tabirleri sözlüğü. Rüya tabirleri İslami arama motoru.
Teknoloji Haberleri
Teknoloji Haberleri

MaxiCep.Com
Güncel haberler ve Android, Windows Phone haber ile mobil içerikli forum.