• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  85.551
 • up
  USD
  2.7205
 • up
  EURO
  2.9535
 • up
  GBP
  4.1246
 • down
  Altın
  102.914
FLAŞ GELİŞME
Fenerbahçe'de deprem! Biri gönderildi öteki kadro dışı bırakıldı
 
 
 
 
 
 
Tarih : 10.02.2014 - 17:55 Yorum : 0

Muhteşem Yüzyıl son fragman, Muhteşem yüzyıl yeni bölüm izle- Mustafa ölüyor mu

Muhteşem Yüzyıl dizisi 123. bölüm fragmanı yayınlandı. İşte Muhteşem Yüzyıl son fragman. Muhteşem Yüzyıl son bölüm izle.Muhteşem Yüzyıl fragman ve Muhteşem Yüzyıl yeni bölüm izle videosu.

Muhteşem Yüzyıl son fragman, Muhteşem yüzyıl yeni bölüm izle- Mustafa ölüyor mu

Rüstem Paşa ve Hürrem Sultan'ın Şehzade Mustafa'nın adıyla İran Şahı'na yazdığı sahte mektuba şah Tahmasb'ın gönderdiği cevap mektubu Sultan Süleyman tarafından okundu. Şehzade Mustafa'nın kendisine ihanet ettiğini sanan Sultan Süleyman, Şeyhülislam Ebu Suud'a mektup yazarak böyle bir ihanetin cezasının ne olacağını sorar. Muhteşem Yüzyıl dizisi 123. bölüm fragmanı yayınlandı.  İşte Muhteşem Yüzyıl son fragman. Muhteşem Yüzyıl son bölüm izle.Muhteşem Yüzyıl fragman ve Muhteşem Yüzyıl yeni bölüm izle videosu.Gelen cevapta ise katlinin vacip olduğu hükmü verilir. BEYAZLAR İÇİNDEKİ ŞEHZADE MUSTAFA İDAMA GİDİYOR Yeniden İran seferine çıkan Sultan Süleyman, Muhteşem Yüzyıl'ın gelecek hafta yayınlanacak 123. bölümünde Şehzade Mustafa'yı sefer sırasında yanına çağırır. Sahte mektuptan haberi olan Şehzade Mustafa, adeta öldürüleceğini anlayarak ve masum olduğunu göstermek için beyaz atı ve beyaz kıfayetleriyle babasının çadırına gelecek. Şehzade Mustafa, 19 Şubat Çarşamba yayınlanacak olan 124. bölümde idam edilerek diziye veda edecek. MUHTEŞEM YÜZYIL 122. BÖLÜM ÖZETİ Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde, Hürrem düzenlediği planı uygulamaya koyuyor.Mihrimah abisi Mustafa'ya karşı yaptıklarından pişman olup bu durumdan dolayı vicdan azabı duyuyor. Hürrem Sultan, Süleyman ile konuştuğu her fırsatta Mustafa'yı ona karşı kötüler. Diğer yandan Rüstem Paşa, Yeniçeri'lerin de içine sızmayı başarır. Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde, tüm plan Hürrem Sultan lehine işlemeye devam eder. Acem diyarından Şehzade Mustafa'ya gelen mektubu Rüstem Paşa'nın adamları ele geçirebilecek mi? Sultan Süleyman oğluna kurulan tuzakta kime inanacak?
Muhteşem Yüzyıl 123.Bölüm 1.Fragman İzle

Muhteşem Yüzyıl 123.Bölüm Fragmanı (İnternet Özel)

Muhteşem Yüzyıl 123.Bölüm 2.Fragman
 
MUHTEŞEM YÜZYIL 121. BÖLÜM ÖZETİ
Muhteşem Yüzyıl 121. bölümde, Hürrem oğlunun hayatını kurtaran Mustafa’ya müthiş bir itirafta bulunuyor; “Keşke sen benim oğlum olsaydın”.

Muhteşem Yüzyıl 121. bölümde, Rüstem’in geçmişinden sürpriz bir ziyaretçi saraya geliyor. Kardeşi yıllar sonra Rüstem’in karşısına çıkıyor. Sinan karakterini; Serdar Orçin canlandırıyor.Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde, Selim’in korkularını gören Mihrimah, Mustafa ile büyük bir gerilim yaşar. Mihrimah bir tercih yapmak zorundadır. Bayezıt ve Selim’in hayatına karşılık Mustafa’nın hayatı.
Mihrimah’ın ihanetiyle Mustafa, geri dönülmez bir felakete sürükleniyor!

Muhteşem Yüzyıl 121. bölümde, Kanuni Sultan Süleyman hastalığı atlatabilecek mi? İyice ağırlaşan durumu üzerine buzlu suyla acılarını dindirmeye çalışan hekimler Süleyman’ın derdine care olabilecekler mi? Süleyman’ın hastalığından faydalanarak Şehzade Mustafa’nın tahta çıkmasını destekleyenler kurduklarını oyunu kazanabilecek mi?

BİR TARAFTA BUZ DOLU KÜVET BİR TARAFTA ISITICILAR

Birkaç bölümdür ateşli bir hastalık yaşayan ve ateşini düşürmek için doktorların tavsiyesiyle buz dolu küvete konulan Ergenç 6 saat boyunca gerçekten içi buz dolu küvete girip çıktı. Yapımcılar üşüyüp hasta olmasın diye ısıtıcılarla Ergenç'i ısıtmaya çalıştılar.

MUHTEŞEM YÜZYIL 120. BÖLÜMDE NE OLMUŞTU

Muhteşem Yüzyıl 120. bölümde, Sultan Süleyman Han'ın hastalığı gittikçe ilerliyor. Sultan'ın hastalığı Şehzadeler arasında taht mücadelesini daha da hızlandırıyor. Sultan Süleyman'ın herkesten gizlediği hastalığı Yeniçeri'ler ve halk arasında gittikçe yaygınlaşınca bir anda öldü dedikodusu ortaya çıkıyor.

Muhteşem Yüzyıl 120. bölümde, Rü stem Paşa, Hürrem Sultan'dan habersiz önemli bir karar alıyor. Şehzade Mustafa'nın payitahta gelmemesi için Hürrem Sultan elinden geleni yapıyor. Bu arada yeniçeri ocağına kendini göstermeye giden Şehzade Selim'İn hayatı tehlikeye giriyor. Muhteşem Yüzyıl 120. bölümde, Hürrem oğlunu kurtarabilmek için düşmanının önünde diz çöküyor. Sultan Süleyman ölecek mi? Tahtın en güçlü adayı kim? Hürrem Sultan'ın desteklediği Şehzade Selim'm i yoksa ha lkın ve Yeniçeri'nin desteklediği Şehzade Mustafa'mı?

MUHTEŞEM YÜZYIL 119. BÖLÜMDE ÖZGE ULUSOY PRENSES OLDU

Muhteşem  Yüzyıl yeni bölümde, Mustafa, her şeye rağmen babasının hayatını kurtarmak için harekete geçiyor. Süleyman ise suikastin arkasında Mustafa’nın olduğundan şüpheleniyor. Lehistan prensesi Anna, saraya geliyor. Piri Reis, Hürrem'e saldırı düzenlemeye karar veriyor. Saldırıda Hürrem icin değerli biri hayatını kaybediyor. Ölürken verdiği sır, Hürrem' i alt üst ediyor. Mustafa ve Bayezit, devleti birlikte yönetmek için anlaşma yapıyor. Bunu öğrenen Hürrem gözünü Selim' e çeviriyor. Süleyman,  tüm ordunun gözü önünde hastalığın pençesine düşüyor! Muhteşem Yüzyıl 119. bölümde, çevresindeki herkes Mustafa‘yı tahta yürümesi için ikna etmeye çalışır. Mustafa ise babasını kurtarmak için yola çıkar. Son anda yetişen Mustafa’nın suikastten haberdar olması Süleyman’ı şüpheye düşürür.

LEHİSTAN PRENSESİ ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Muhteşem Yüzyıl 119. bölümde, Lehistan prensesi Anna’nın gelişi, sarayda bir heyecana neden olur Nurbanu, prensesin Selim’e yakınlığını kıskanır.Ancak prensesin gelişinin başka bir sebebi vardır. Fatma, Elkas’ın dönüşünü sabırsızlıkla beklerken, Elkas Süleyman' ın gözündeki değerini kaybeder.

HÜRREM, ŞEHZADE SELİM'İ DESTEKLER

Muhteşem Yüzyıl 119. bölümde, tahta çıkmak isteyen Selim, bunu yalnız başaramayacağının farkındadır. Annesinin desteğini arkasına almak icin uğraşırken, bir yandan Sokollu'ya yanaşır. Hürrem oğlundaki değişimi şaşkınlıkla izlemektedir. Mustafa kardeş kanı dökmeyeceğine, Bayezıt da abisi tahta çıktığında yanında olacağına dair söz verir. Bu anlaşmayı öğrenen Hürrem, Selim’i desteklemeye karar verir.

Piri Reis, Mustafa’yı tahta geçirmek için Hürrem’i ortadan kaldırmaya karar verir. Hürrem’e yapılan saldırıda herkes için önemli biri yaralanır. Bu kişinin ölümü Hürrem’den saklanan büyük bir sırrı açığa çıkarır. Hastalığı ilerleyen Süleyman ise ordugahta herkesin önünde yere yığılır.

MUHTEŞEM YÜZYIL 118. BÖLÜM ÖZETİ

Muhteşem Yüzyıl 118. bölümde, Süleyman hastalığını herkesten saklar, Hürrem’den bile.. Hasta şekilde sefere çıkan Kanuni’yi seferde başka bir tehlike beklemektedir.

Muhteşem Yüzyıl 118. bölümde, Mihrimah, Fatma’dan intikam almaya kararlıdır. Fatma ise Mihrimah’ın planlarından habersiz gizlice Elkas’la buluşur. Zina ile suçlanan Fatma’yı zor durumdan Rüstem kurtarır. Ancak asıl niyeti başkadır.

Muhteşem Yüzyıl 118. bölümde, Payitahttan gelen bir adam, Mustafa’dan seferi engellemesini ister. Adamın peşine düşen Atmaca, Süleyman’a suikast düzenleneceğini öğrenir. Mustafa kendisini affettirmek için babasının karşısına çıkar. Baba oğulun arasındaki uçurum daha da derinleşir. Muhteşem Yüzyıl 118. bölümde, Selim, saltanat naibi olarak payitahta gelir. Cihangir ‘in hoşnutsuzluğuna sinirlenen Selim, kardeşi ile kavga eder. Selim’in sözleri karşısında yıkılan Cihangir sefere katılmak ister. Tahtın büyüsüne kapılan Selim iyice hırslanır ve annesine bir teklifte bulunur.

Halk, zamanı gelince, babasının yerine onun geçmesini umuyordu. Kanuni, 46 sene gibi çok uzun bir müddet tahtta kaldı. Zaman uzadıkça en iyi hükümdardan bile insanlar usanır. Ben Padişah olsam... padişahın gönlü, Şehzâde Mehmed’de idi. onun vefatından sonra seferlere diğer şehzâdeleri götürmesi, başka  türlü tefsir edildi. padişahın diğer zevcesi HÜrrem Haseki ile kızı Mihrümah Sultan ve damadı Rüstem paşa’nın, Şehzâde Mustafa’yı tahttan alıkoymak için çalıştığı dedikodusu yayıldı. Sancakbeyliği de Manisa’dan amasya’ya kaydırılınca, Şehzâde Mustafa  da babasından şüphe etmeye başladı. Etrafını, hemen onu babasına karşı kışkırtan bir klik  sardı. padişahın hastalığı sebebiyle İran seferine Rüstem paşa’yı serdar etmesi üzerine; asker huzursuzlandı. 

Peçevi’nin naklettiğine göre, Mustafa  padişah olup Rüstem paşa’nın başını kesecek; zaten nikris hastası olan  babası da dimetoka’da son günlerini geçirecekti. Uzun zamandır bu yollu dedikodular duyan padişah, önce oğlunun kendisine karşı bir komplonun içinde  olduğuna inanmak istemedi. ama İran Şahı ile yazışmaları eline geçince de kararını verdi. Bugün Topkapı  Sarayı’nda muhafaza edilen bu mektuplara göre, şehzâde, şahın kızıyla evlenip İran desteği ile tahta geçecekti. İslâm  hukukunda, ayaklanma hazırlığı içinde olmak ile isyan aynı hükümdedir. Padişah bizzat sefere çıktı. Şehzâde, davet edildi. Eniştesi Kara ahmed  paşa suikastı haber verdiyse de, meselenin daha müşkil hâle geleceğinden endişe eden şehzâde dinlemedi. Babasıyla görüşürse, onu ikna edeceğinden emindi. Konya Ereğlisi yakınlarında babasına erişti. askerin coşkulu tezahüratıyla karşılandı; vezirler kendisini  etekledi. Bu sevinçle otağa girdiğinde kendisini 7 dilsiz cellad karşıladı. Mukavemet ettiyse de, muvaffak olamadı. Hanedan mensuplarının kanını yere dökmeyi yasaklayan eski Türk tabusu çerçevesinde kemend ile boğularak idam edildi. 38 yaşındaki şehzâde, Bursa’da Muradiye külliyesine gömüldü. 

Şair ve hattat idi. Hayratı vardır. Ertesi sene Rumeli’de  Şehzâde Mustafa olduğunu iddia eden birisi zuhur edip hayli taraftar topladıysa da, çıkardığı isyan bastırıldı. Halk arasında çok büyük reaksiyon uyandıran acı hâdisenin mesulü olarak Rüstem paşa gösterildi. Şahın bile orijinalliğinde tereddüt etmediği  mektupları, şehzâdenin mührünü gizlice çaldırıp Rüstem paşa’nın yazdırdığı söylendi. Şehzâdenin arkadaşı Taşlıcalı Yahya yazdığı mersiyede, Mekr-i Rüstem (Rüstem’in oyunu) sözüyle hâdiseye  tarih düşürdü. Sâmi’nin “Mustafa n’oldu, hani neyledin a padişahım?” nakaratlı mersiyesi ise açıkça padişahı itham ediyordu. padişah galeyanı önlemek  için Rüstem paşa’yı azletti. ama kendisi gibi düşünmeyenlere aldırmayarak, fikir hürriyetinin en güzel  örneklerinden birini gösterdi. Bazıları padişahı bu işe, tahta kendi çocuklarının geçmesini isteyen Hurrem Sultan’ın kışkırttığını söyler; ama Şehzâde’nin kendisini ipe götüren  hatalarından pek bahsetmez. Kocası tarafından çok sevilen kadınlar hep  kıskanılır ve iftiraya uğrar. Sultan Kanuni gibi hayatında hiç büyük hata yapmamış  bir hükümdarın, etrafındakilerin komplosuyla hareket etmesi uzak bir  ihtimaldir. padişah, öz oğlunun idamını muhakkak ki haklı sebeplere  dayanarak infaz ettirmiş olmalıdır. 

Hürrem Sultan, bu işe belki çok üzülmemiştir; hatta taht oğullarından birine kalacağı için memnun da olmuştur. ama hâdisenin doğrudan mesulü değildir. Şehzâde Mustafa, heyecanlı ve tedbirsiz tavırlarıyla zaten padişahlığa  uygun olmadığını göstermiştir. Yiğitliğin tek başına kâfi gelmediği; sabır ve temkinin daha mühim olduğu anlaşılmaktadır. nitekim padişah, Hurrem Sultan’ın sevgili oğlu olup ayaklanan Şehzâde  Bayezid’i de idama göndermekte tereddüt etmemiştir. padişahlar, devletin  dirliği ve milletin birliği mevzu bahis olduğu zaman en yakınlarını bile fedâ  etmekten çekinmezdi. devlet, asırlarca böyle ayakta durmuştur. o zamanlar  Türkiye’de bulunan avusturya elçisi Busbecq, Şehzâde Mustafa’dan  bahsederken diyor ki: “Türk padişahlarının oğlu olmak büyük bir talihsizliktir.

YORUMLAR
614724
loading
loading
AdIDM
Tatil Rehberi
OtelCenneti.com
seyahatsever Otel Yorumları, otel fiyatları, tatil tavsiyeleri hizmetleri sunar.

Günlük Gazeteler

Günlük gazete manşetleri, haber siteleri tek bir yerde
Gazetekolay.com

Tüm haber siteleri yepyeni anlayışla tek bir sitede. Oku.net ile Gazete oku
rüya tabirleri islami
Türkiye'nin en iyi rüya tabirleri sözlüğü. Rüya tabirleri İslami arama motoru.
Teknoloji Haberleri
Teknoloji Haberleri

MaxiCep.Com
Güncel haberler ve Android, Windows Phone haber ile mobil içerikli forum.