• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 01.11.2015 - 15:27 Yorum : 0

Huzur evi sakinleri taşıma sistemiyle oy kullandı

Bursa Ali Osman Sönmez Huzur Evi’nde kalan yaşlılar, servislerle taşınarak oylarını kullandı.

Huzur evi sakinleri taşıma sistemiyle oy kullandı

Türkiye’nin dört bir yanında oy kullanma işlemleri aralıksız olarak devam ederken, Bursa Ali Osman Sönmez Huzur Evi’nde ikamet eden yaşlılar ise taşıma sistemiyle oylarını kullandı. Huzur evinden araçlarla Değirmenlikızık Dumlupınar İlköğretim Okuluna getirilen yaşlıların bazılarına görevliler servisten inerken yardımcı oldu. Yaşlılardan kimi kendi imkanı ile oy kullanacağı sınıfa giderken, kimi ise yardım alarak merdivenleri birer birer çıktı. Koridorda sıranın kendisine gelmesini bekleyen yaşlılara, seçim görevlileri de oy kullanımında yardımcı oldu.
Oy kullanma işlemini huzur evinde kurulacak bir sandıkla yapmalarının daha iyi olacağını ifade eden 66 yaşındaki Cemal Güleç, “Gençler ve gücü olanlar yine buraya gelerek oy kullanabilirdi. Ama bizim için huzur evine sandık kurulsaydı iyi olurdu. Çünkü merdivenleri çıkmak, yürümek nefesimi kesti. Bizim gibi insanlara öyle hizmet olsaydı daha iyi olurdu” diye konuştu.
Aralarında çok yaşlıların olduğunu ifade eden bir başka huzur evi sakini Güler Engüçlü ise, “Daha önce ikinci katta oy kullanmıştım. Şimdi ise birinci katta oy kullanıyorum. Bizim için huzur evine sandık kurulsaydı daha iyi olurdu. Ama buna da şükürler olsun. Kullandığımız oylar askerimize, gençlerimize ve milletimize hayırlı olsun” dedi. 

YORUMLAR
716024
loading
Reklamı Geç