• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 01.11.2015 - 16:32 Yorum : 0

İzmirli Roman milletvekili sandığa çalgı çengiyle gitti!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Roman vatandaşların çalgı, çengi ve dansları eşliğinde oyunu kullandı.

İzmirli Roman milletvekili sandığa çalgı çengiyle gitti!

İzmirli Roman milletvekili Özcan Purçu sandığa güle oynaya gitti! Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Roman vatandaşların çalgı, çengi ve dansları eşliğinde oyunu kullandı. Türkiye’nin ilk Roman milletvekili unvanına sahip olan Özcan Purçu, Gazi Osman Paşa İlkokulunda oyunu kullandı. Oyunu kullanmaya Roman vatandaşların çalgı çengisi ve alkışları eşliğinde güle oynaya giden Purçu’ya Romanlar büyük ilgi gösterdi. 2313 numaralı sandıkta oyunu kullanan Purçu’yu babası Selami Purçu, annesi Ünzile Purçu ve oğlu Ayberk de yalnız bırakmadı.

“ROMANLARIN RENGİ TÜM ÜLKEMİZE YANSISIN”
Oy kullanma işleminin ardından açıklama yapan Purçu, “Kendimizden emin olduğumuz için Roman kardeşlerimizden de eminiz. Oylarını bize atacaklar, CHP’ye atacaklar. Çünkü ben onların içinden çıkmış, onlarla birlikte aynı çileyi ve acıyı çekmiş bir kişiyim. Dolayısıyla mahallemizden de emin olduğumuz için güle oynaya gittik. Bu seçim ülkemize inşallah barış getirsin, huzur, demokrasi ve ışık getirsin. İnşallah hayırlısı olur. Romanlar ne kadar fakir de olsa yoksul da olsa güleç yüzlü insanlardır, renkli insanlardır. İnşallah bu renk bütün ülkemize yansır. Biz savaş istemiyoruz, kan istemiyoruz, bomba istemiyoruz. İnşallah herkes güler bu seçimden sonra, ülkemiz için hayırlısı olsun. İnşallah Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olacak ve bu kötü günler bitecek” diye konuştu.

 

YORUMLAR
716032
loading
Reklamı Geç