• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 01.11.2015 - 15:10 Yorum : 0

Oy kullanmak isteyen engelliye kat engeli

Adana'da oy kullanmak isteyen bedensel engelli vatandaş, sandığı okulun 2. katında olduğu için oy kullanamadan geri döndü.

Oy kullanmak isteyen engelliye kat engeli

Türkiye oy kullanmak için sandık başına giderken, engelliler bazı yerlerde oy kullanamadan evine dönmek zorunda kaldı. Adana'da doğuştan bedensel engelli olduğu için tekerlikli sandalyede yaşamını sürdüren 23 yaşındaki Eren Sislioğlu, ablasıyla birlikte oyunu kullanacağı Borsa Anadolu Lisesi'ne gitti. Tekerlekli sandalyesiyle okula gelen Sislioğlu'nun oy kullanacağı sandık ikinci katta olduğu için ablası onu tek başına çıkartamadı. Sandık görevlilerine Sislioğlu'nun engelli olduğu için 2. kata çıkamadığı bildirilerek, aşağıda oy kullanması için başvuru yapıldı. Eren Sislioğlu, yaklaşık 30 dakika okulun zemin katında bekledi. Bir süre sonra görevliler yönetmeliğe aykırı olduğunu söyleyerek sandığın aşağıya gelemeyeceğini, engellinin sandığın olduğu kata çıkması gerektiğini bildirdiler. Eren Sislioğlu birilerinin yardım edip kendisini 2. kata çıkarmasını bekledi ancak kimse yardım etmeyince ablasıyla birlikte oy atmadan evine gitmek zorunda kaldı. 
Okulun zemin katında sınıf olmasına rağmen kendisine bildirilen sandığın 2. katta olduğunu, görevlilere söylemesine rağmen 30 dakikadır beklediğini ve bir sonuç çıkmadığını ifade eden Eren Sislioğlu, "Şimdi oy kullanmadan gidiyorum. Benim bu 4. kez oy kullanmaya gelişim. Daha önce de 1 kez oy kullanmadan gitmiştim. Şimdi de oy kullanmadan gidiyorum. Bu durum beni çok üzdü. Engelliye verilen değeri gösteriyor bu durum" dedi. 

Etiketler :
YORUMLAR
716023
loading
Reklamı Geç