• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 04.11.2015 - 11:55 Yorum : 0

Arnavutköy bölgesine yatırım yapanlar kazanacak

Türkiye’nin yaklaşık altı ayda iki seçim sürecini yaşaması, ekonomik ve siyasi olarak bazı belirsizliklerin ortaya çıkması ve ekonomik göstergelerin aşağı yönlü olmasından dolayı 1 Kasım’da yapılan genel seçim sonuçlarını etkiledi.

Arnavutköy bölgesine yatırım yapanlar kazanacak

3. Havalimanı, 3 Köprü bağlantı yolları, Kanal İstanbul ve Sağlık şehri projelerinin kurulacağı Arnavutköy ilçesinde emlak piyasasının hareketlenmesi bekleniyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Erpay İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Er, şöyle konuştu: “Son birkaç aydır malum siyasi belirsizliklerden dolayı piyasalar çok durgundu, Yatırım yapmayı düşünen insanlar beklemeyi tercih ediyordu, bölgede arsa yatırımı yapanlarda da büyük bir endişe var açıkçası. Bu endişelerin anlaşılır nedenlerden kaynaklandığını, çünkü yatırımcılar artık büyük projelerin yapımının yavaşlayacağını veya durdurulabileceğini öngörüyordu.” 
Ali Er, 1 Kasım tarihinde yapılan seçimde bir partinin tek başına iktidara gelmesinden dolayı istikrarın devam etmesi ve yatırım için önümüzde 4 yıllık gibi uzun bir süre olmasının yatırım yapmak isteyen vatandaşlarda büyük bir iyimserlik oluşturduğunu söyledi. Yurt içi ve yurt dışından yoğun olarak bu bölgedeki yatırım fırsatlarından yararlanmak isteyenlerin aradığını anlatan Er, şunları söyledi: "Kendilerini arayan müşterilerine sadece bu büyük projelerin olduğu Arnavutköy için değil, komşu ilçelerde de yatırım fırsatları olduğunu söylüyoruz. Özellikle bu ilçeyle sınır komşusu olan Sultangazi ve Eyüp’te de büyük yatırım fırsatları olduğu kanısındayım. Sonuç olarak bu bölgelere yatırım yapan ve uzun vadede yatırım yapacak kişilerin kazanacağı düşüncesindeyim.” 
ARNAVUTKÖY BÖLGESİNE YATIRIM YAPANLAR KAZANACAK 
SEÇİM SONUÇLARI ARSA FİYATLARINI YÜKSELTECEK 

İSTANBUL(İHA)- Türkiye’nin yaklaşık 6 aylık süre zarfında 2 önemli seçim sürecini yaşaması, ekonomik ve siyasi olarak bazı belirsizliklerin ortaya çıkması ve ekonomik göstergelerin aşağı yönlü olmasından dolayı 1 Kasım’da yapılan genel seçim sonuçlarını etkiledi. 
3. Havalimanı, 3 Köprü bağlantı yolları, Kanal İstanbul ve Sağlık şehri projelerinin kurulacağı Arnavutköy ilçesinde emlak piyasasının hareketlenmesi bekleniyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Erpay İnşaat yönetim Kurulu Başkanı Ali Er “ Son birkaç aydır malum siyasi belirsizliklerden dolayı piyasalar çok durgundu, Yatırım yapmayı düşünen insanlar beklemeyi tercih ediyordu , bölgede arsa yatırımı yapanlarda da büyük bir endişe vardı açıkçası. Bu endişelerin anlaşılır nedenlerden kaynaklandığını, çünkü yatırımcılar artık büyük projelerin yapımının yavaşlayacağını veya durdurulabileceğini öngörüyordu” 
Sözlerine şöyle devam eden Ali Er” 1 Kasım tarihinde yapılan seçimde bir partinin tek başına iktidara gelmesinden dolayı istikrarın devam etmesi ve yatırım için önümüzde 4 yıllık gibi uzun bir sürenin olması yatırım yapmak isteyen vatandaşlarda büyük bir iyimserlik oluşturmuş durumda. Artık yurt içi ve yurt dışından yoğun olarak bu bölgedeki yatırım fırsatlarından yararlanmak isteyenler arıyor. Kendilerini arayan müşterilerine sadece bu büyük projelerin olduğu Arnavutköy için değil , komşu ilçelerde de yatırım fırsatları olduğunu söylüyoruz. Özellikle bu ilçeyle sınır komşusu olan Sultangazi ve Eyüp’te de büyük yatırım fırsatları olduğu kanısındayım. Sonuç olarak bu bölgelere yatırım yapan ve uzun vadede yatırım yapacak kişilerin kazanacağı düşüncesindeyim” dedi. 

YORUMLAR
716632
loading
Reklamı Geç