• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 17.07.2017 - 11:17 Yorum : 0

Emlak danışmanına sormanız gereken 3 soru!

Konut almak, evini satmak veya kiralamak isteyenler tüm bu süreci profesyonel bir şekilde yürütebilmek için emlak danışmanlarıyla çalışmayı tercih ediyor.

Emlak danışmanına sormanız gereken 3 soru!

Bir emlak danışmanı ev satın alım ve satış işlemlerini düzene sokabilir, müşterisinin gerek maddi gerek zaman anlamında tasarruf etmesine yardımcı olabilir. Evini kiralamak isteyen müşterilerine ise belirttiği kriterlere göre uygun kiracı bulmakta hızlı çözümler üretebilir. Tüm bu nedenlerle gayrimenkul ile ilgili işlerde doğru emlak danışmanı ile çalışmak önemlidir. Bir emlak ofisinde size yönlendirilen bir gayrimenkul danışmanı veya lokal olarak kendi bölgesinde emlak işini yürüten bir emlak danışmanı ile karşılaştığınızda, sizin için doğru kişi olduğuna emin olmanız önemlidir. Bu nedenle şu 5 kritik soruyu evinizin alım-satım-kiralama işlemlerinde hizmet verecek gayrimenkul danışmanına yöneltebilirsiniz:

1. Geçen yıl kaç tane alıcı veya satıcıya yardım ettiniz?

Aktif bir gayrimenkul danışmanı gayrimenkulünüzün bulunduğu bölgenin emlak pazarı hakkında çok daha güncel bilgilere sahiptir. Semtinizde veya taşınmak istediğiniz mahallede deneyime sahip aktif bir gayrimenkul danışmanı size daha hızlı yardımcı olabilir.

2. Mesleğinizle ilgili eğitiminiz nedir? Özel bir uzmanlık alanınız var mı?

Herhangi bir lisanslı emlakçı bir ev satın almanıza veya satmanıza yardımcı olabilir. Ancak, ileri uzmanlık eğitimi almış bir danışmanın nitelikleri ve deneyimi çok daha yüksek olacaktır. Bu nedenle uzmanlık alanını sormaktan çekinmeyin. Gayrimenkul danışmanları ev alım, ev satma, ticari gayrimenkuller, arsa, tarihi binalar gibi farklı gayrimenkul çeşitlerinde uzmanlığa sahip olabilir. Siz de işlem yaptırmak istediğiniz gayrimenkul tipine göre bir danışmanla ilerleyebilirsiniz.

3. Hangi hizmetleri sunuyorsunuz?

Bir danışman size emlak işlemlerinizin tüm süreçleriyle ilgili rehberlik edebilir. Konutunuzun bulunduğu bölgedeki benzer evlerle fiyat karşılaştırması yapabilir, evinizi satışa veya kiraya vermeden önce daha çok alıcının dikkatini çekebilmek adına yapmanız gerekenler konusunda size tavsiyelerde bulunabilir, profesyonel fotoğraf çekimiyle evinizin daha çok alıcıya ulaşmasını sağlayabilir, evinizi nasıl pazarlayacağı (emlak siteleri, sosyal medya kanalları, videolar gibi) konusunda bilgilendirme yapabilir, tapu işlemlerinde sürecinizi hızlandırabilir.

Kaynak: Zingat.com

Etiketler :
YORUMLAR
798342
loading
Reklamı Geç