• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 23.06.2017 - 15:52 Yorum : 0

Küçük bütçelerle evinizin satış fiyatının artırmanın 4 yolu

Evini satışa çıkarmaya karar verenler, bu süreci en kısa sürede ve en yüksek fiyata tamamlamak istiyor. Evin değerini artırmadan daha yüksek fiyata satışını gerçekleştirmek ise hiç de kolay değil.

Küçük bütçelerle evinizin satış fiyatının artırmanın 4 yolu

Evin değerinde bulunduğu şehir, ilçe, semt ya da metrekaresi, cephesi gibi değiştirilemez pek çok özellik belirleyici oluyor. Ancak evin iç özellikleri ve yeni sahibine vadettiği konfor imkânları de evin satış değerinin belirlenmesinde etkili oluyor. Ev satın almak isteyenlerin evin iç özellikleriyle de yakından ilgilenmesi nedeniyle, mülk sahiplerinin küçük bütçelerle satılık evinin satış fiyatını yükseltmesi mümkün olabiliyor. Bunun için ilk adım, evi satın almak için ziyarete gelecek alıcıların gözüyle evin içini başka bir açıdan ele almak olmalı.

Ana kapıyı değiştirin:
Evin giriş kapısı, aslında eve talip olan alıcıların ilk izlenimini etkiliyor. Bu nedenle eski ana kapıyı, şık bir görünüme sahip ve güvenlik vadeden bir çelik kapıyla değiştirmeden evinizi satışa çıkarmayın. Alıcılar, ev için belirlenen satış bedelinin üzerine kendi yapacakları masrafları da ekleyecektir ve bu sayede çelik kapı masrafının üzerini çizecektir.

“Taşınmaya hazır” hale dönüştürün:
Ev sahibi olmak isteyen ve evinizle ilgilenenler, satın alacakları evde mümkünse hiçbir masrafla karşılaşmak istemezler. Bu nedenle masrafları zaten karşılanmış taşınmaya hazır görünüme sahip olduğu için daha yüksek fiyata sahip bir evi, daha düşük ancak çok masraf gerektiren bir eve tercih ederler. Bu nedenle evinizi satışa çıkarmadan boyasını yaptırmayı, zemini elden geçirmeyi ve kapı kollarını değiştirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Dolapları yenileyin:
Yıpranmış, eskimiş mutfak ve banyo dolaplarının tümden değiştirilmesi yerine, kapaklar ve dolap tutacaklarında yenileme yapmak evin alıcılar tarafından beğenilmesinde rol oynar. Bu arada mutfakta daha modern bir armatür veya banyoda eski küvetin bir duşakabinle değiştirilmesi satış fiyatının yüksek olarak algılanmasının önüne geçecektir.

Tuvaleti değiştirin:
Kullanılmış ve modası geçmiş bir tuvaletin değiştirilmesinin banyo estetiğinde olumlu etkisi olabilir. Unutmayın, alıcıların en çok dikkat ettiği alanlardan biri de banyolardır. Banyoların büyüklüğünden çok pratik ve yeni görünümlü olması, evin satış fiyatıyla ilgili pazarlık oranını düşürecektir.

Kaynak: Zingat.com

Etiketler :
YORUMLAR
794334
loading
Reklamı Geç