• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  1383
 • down
  USD
  8.7008
 • down
  EURO
  10.3074
 • down
  GBP
  12.0198
 • down
  Altın
  494.021
 
 
 
 
 
 
Tarih : 18.09.2019 - 13:10 Yorum : 0

“Su-35 çok etkileyici”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Atatürk Havalimanı’nda ikinci gününde devam eden TEKNOFEST’i ziyaret etti. Alanda gösterileri izleyen Bakan Ersoy, “Solotürk’ü daha önce de izleme şansım oldu, Su-35 çok etkileyici, çok farklı manevra yetenekleri var. İnşallah Türkiye’nin de bu tarz uçakları olur, bir üst modeli daha yapılmış onu da inşallah getirirler görme şansımız olur” dedi.

“Su-35 çok etkileyici”

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, birçok kurum ve üniversitenin destekleriyle Atatürk Havalimanı’nda bu yıl ikincisi düzenlenen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali dün başladı. Festivalin ikinci gününde binlerce kişi alanı ziyaret etmeye devam ediyor. Alanda birbirinden dikkat çekici hava araçları sergilenirken Kültür ve Turizm Bakanlığı standı da ziyaretçilerini ağırlıyor. Stantta UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listelerindeki kültürel değerler sergilenirken geleneksel el sanatlarından hüsn-i hat, ebru ve çini ustaları ziyaretçilerle buluşuyor. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş imkanı sağlayan müze kartın da tanıtıldığı çadırda isteyenlere kart da basılıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da ziyaret ettiği festivalle ilgili açıklamalarda bulundu.

“SU-35 OLDUKÇA ETKİLEYİCİ, ÇOK FARKLI MANEVRA YETENEKLERİ VAR"
Türkiye’nin organizasyonel çekim noktalarından biri haline getirilebileceğini ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Açıkçası beni çok etkileyen küçük yaştaki öğrencilerimizi keyifle dolaşırken görmek. Herkesin bildiği gibi teknolojide ileri değilseniz yeni dünya yeriniz yok. Öğrencilerimize küçük yaştan teknolojiyi sevdirmemiz gerekiyor. Bu yolculuğun başlamasında da TEKNOFEST gibi organizasyonların çok büyük önemi var. Emeği geçen herkese başta Selçuk Bayraktar olmak üzere teşekkür ediyorum. Organizasyonun uluslararası yapısının daha da artması gerekiyor. Yurt dışından da ziyaretçi alabileceğimiz bir organizasyon. Solotürk’ü daha önce de izleme şansım oldu, Su-35 oldukça etkileyici, çok farklı manevra yetenekleri var. İnşallah Türkiye’nin de bu tarz uçakları olur. Alışılagelmiş uçaklardan değil, onun bir üst modeli daha yapılmış onu da inşallah getirirler görme şansımız olur ama çok etkileyici” ifadelerini kullandı.
(Hasibe Karadağ - Selim Bayraktar/İHA)
Etiketler :
YORUMLAR
903984
loading
Reklamı Geç