• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 20.10.2015 - 12:27 Yorum : 0

Berkin Elvan'a hakaretten yargılanan sanık kendini haberlerle savundu

Berkin Elvan’a ve babasına yönelik sosyal medya üzerinden hakaret ve tehdit iddiasıyla yargılanan sanık, kendisini gazete haberleriyle savundu.

Berkin Elvan'a hakaretten yargılanan sanık kendini haberlerle savundu

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada sanık Mustafa Andaç, avukatı ile Elvan ailesinin avukatları hazır bulundu. Söz alana Elvan ailesinin avukatı Oya Aslan, şikayetlerinin sürdüğünü belirterek yargılama aşamasında da sanığın benzer paylaşımlarda bulunduğundan tutuklanmasına karar verilmesini istedi. Aslan’ın ardından söz alan sanık Mustafa Andaç ise, bazı gazete haberleri ile kendini savundu.
‘DHKP/C’li Berkin Elvan’ın babasından devlete tehdit’ başlıklı haberinin çıktısını mahkemeye gösteren sanık, “Ben sıradan bir insanım, bir işadamıyım. Gazetelerden haberleri okuyorum. Hepsinde ‘DHKP/C’li Berkin Elvan’ diyor. O nedenle ben de o yorumları yaptım. Eğer bu haberler yalansa…” şeklinde savunma yaptı.
Tutuklama talebini reddeden mahkeme kararını açıklamak üzere duruşmayı erteledi.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Mustafa Andaç’ın Berkin Elvan’ı kastederek “Bir teröristi sokağa göndermeyi yalanlarla bir teröristi kahraman yapmayı ve onu öldüren kahramanı yargılamayı” ifadeleriyle ölenin hatırasına hakaret ettiği ifade edilmişti. İddianamede Andaç’ın hakaret ve tehdit suçlarından 6 yıl 4 aya kadar hapsi istenmişti. 

YORUMLAR
714603
loading
Reklamı Geç