• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  1391
 • up
  USD
  8.724
 • down
  EURO
  10.3511
 • down
  GBP
  12.0648
 • up
  Altın
  498.77
 
 
 
 
 
 
Tarih : 04.03.2015 - 09:49 Yorum : 0

10 yıl daha genç gösteren makyaj hileleri

Birkaç makyaj hilesiyle yıllara meydan okumaya ne dersiniz? Bazı yöntemlerle yaşınızdan da genç görünmeniz mümkün. Peki, bu yöntemler hangileri? İşte, sizi 10 yıl daha genç gösterecek makyaj hileleri beş makyaj hilesi!

10 yıl daha genç gösteren makyaj hileleri

1- Kaz ayaklarınızı kamufle edin
Göz çevresindeki deri, yüz bölgesindeki diğer alanlara göre hassas ve ince olduğundan bu bölge daha fazla kurur. Kuruluk ise göz çevresinin kırışmasına yani kaz ayaklarının oluşmasına neden olur. Göz çevresindeki kaz ayakları çoğu zaman fondötenler ile kapatılmaya çalışılır, ancak bu makyajda yapılan yanlışların başında gelir. Göz çevrenizdeki kaz ayaklarını kamufle etmek için kapatıcı ve pudralardan yardım almak daha doğrudur. Bu sayede göz çevrenize ışıltı katacak ve daha genç bir görüntüye sahip olacaksınız.

2- Dudaklarınızı daha kalın gösterin
Yaş ilerledikçe dudaklar da incelir. Dudaklarınızı daha dolgun göstermek adına doğal, dudak renginizle uyumlu parlatıcıları yanınızdan ayırmamalısınız.

3- Dudak üstündeki kırışıklıkları kapatın
Burnunuzun kenarlarından inen dudak üstündeki kırışıklar genellikle 30-40’lı yaşlarda ince çizgiler halinde belirmeye başlar. İnsanı olduğundan daha yaşlı gösteren bu kırışıklar yaşlanma, çevresel faktörler, sigara kullanımı vb. nedenlerle oluşur. Makyaj yaparken bu kırışıklıkları cilt tonunuzdan daha açık renkteki kapatıcılarla kapatarak görünümlerini azaltmanız mümkündür. Bu uygulama sayesinde hem kendinizi daha iyi hisseder hem de genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

4- Fondöten seçerken dikkat
Fondöten rengi olarak daha sarımsı tonları tercih etmelisiniz çünkü sarı renk cildi ısıtır ve cildin daha genç görünmesini sağlar. Ayrıca toz ürünler cildi daha yaşlı gösterir. İşte bu nedenle pudra kullanmayı bırakmalısınız.

5- Allığı doğru yere sürün
Yaş ilerledikçe kadınların yüzleri çöker. Özellikle 35 yaş ve üstü kadınlarda hızlı ve fazla kilo kaybı önlem alınmadığı takdirde yüzü yaşlandırır. Bu sorunun üstesinden gelmek ve daha genç görünmek için belirginleşen elmacık kemiklerinize allık uygulamalısınız.

YORUMLAR
689575
loading
Reklamı Geç