• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 05.11.2015 - 23:30 Yorum : 0

2016 Kış Modası, Panço

Son 50 yılın en soğuk kışı, son elli yılın en büyük lahanası olmanızı buyuruyor! Herkes biraz da olsa lahana misali kat kat giyiniyor.

2016 Kış Modası, Panço

Şansımız iyi mi kötü mü belli değil! Her sene ve her mevsim son 50 yılın en sıcağına ve en soğuğuna maruz kalıyoruz. Yavaş yavaş çetin kış ayları yaklaştıkça yine böyle bir söylenti kapımızı çalacak. Son 50 yılın soğuğu bir sürü kilometre kat ettikten sonra kapımıza dayanacak ve yağmurlar, rüzgarlar, ayaz derken çare kat kat giyinmekle noktalanacak. Üstümüze üstümüze katlanan kıyafetlerle lahana misali olmayı kim ister ki? Kazak üstüne ceket, ceketin üstüne mont, montların üzerinde ise bu sezon illa ki bir panço! Kazak yerine panço, ceket yerine panço, montları boşver yaşasın panço!

Panço Modelleri

Bu sezon pançolar yeri geldiğinde klasik ve şık, yerinde de sportif ve salaş bir duruşu temsil ediyor. Ofis stilinizi blazer pançolarla tamamlarken, gündelik kombinlerinize bohemin etnik deseni ve püskülünü serpiştirebiliyorsunuz. Üstelik tüm bunlara ek kemerlerinizi sıkı sıkıya bağladığınızda da o genişledikçe daha da kilolu gözükmenizi sağlayan görünüm birden uçup gidiyor! 

Ofis stilleri, özel günler, geceler için ya da her şeyi bir kenara bırakıp şık olmak için blazer kesimli pançolar tercih edebilirsiniz. Üstelik elbiselerin, etek kombinlerinin, tüm klasik kıyafetlerin üzerine giyebilirsiniz. Sade ve çabasız şıklık için ise sportif parçakarla kombinleyebilirsiniz.

2016 kış modası panço modellerine sadece ceket görevini yüklemiyor. Kazaklar da panço kesimin rahay ve dökümlü havasından nasibi kadarını alıyor. Genellikle dökümlü ve bol görünümü için daha dar parçalarla kombinlenmenizi öneririm. Yoksa lahanadan bozma, kabarmış ve şişkin bir görünümden kaçamazsınız. İllaki salaş bir görünüm ve rahat bir kombin derlemesi yapmak istiyorsanız da mutlaka kemer kullanmalısınız.

Bohem stil mevsimden mevsime bulaşan ve gün geçtikçe de herkesin kombinine bir şekilde sızan bir hale döndü. Konu boheme geldiğinde ve pançolardan söz açıldığında ispanyol paça pantolon kombinleri ile nokta koyuluyor.

Ayrıca kap kaban seçimlerinde de yine sezonun favorisi panço! Ekoseli, desenli, sade ve biraz renkli biraz da camel! Ne olursa olsun her daim şık, her daim zarif...

Görünüm olarak bazen şal vari duruşu, bazen bir battaniyeyi andırışı kombinlerde doğru kullanıldığı zaman zarif bir sonuca varılmasını engellemiyor. Özellikle oversized modellerin daha mini ve kısa parçalar kullanmalı, günlük stilinize şık bir hava katmak için ise kemerlerinizi bağlamayı unutmamalısınız.

 

YORUMLAR
716810
loading
Reklamı Geç