• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  1153
 • up
  USD
  8.157
 • up
  EURO
  9.6515
 • up
  GBP
  10.6736
 • up
  Altın
  501.462
 
 
 
 
 
 
Tarih : 31.03.2015 - 12:58 Yorum : 0

Daha uzun kirpikler için doğal yöntemler

Kirpiklerinizin sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız bu bakım önerilerini mutlaka denemelisiniz.

Daha uzun kirpikler için doğal yöntemler

Her kadın, kirpikleri ne kadar sık ya da uzun olursa olsun, bakışlarına derinlik kazandırmak için hep daha fazlasını ister. Siz de bu güne kadar kirpiklerinizi uzatmak için pek çok yöntemi denemiş ve memnun kalmamış olabilirsiniz. Ancak bu öneriler sayesinde kirpiklerinizi daha uzun ve sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Düzenli ve dengeli beslenin

Saç ve tırnakta olduğu gibi kirpiklerin de uzaması sağlıklı beslenmeye bağlıdır. C vitamini, riboflavin ve biotin içeren besinler tüketmelisiniz. A, D, E ve K vitaminleri de kirpik ve saç uzamasında çok etkilidir.
Göz makyajınızla uyumayın

Gece boyu gözlerinizde kalan rimel ve eyeliner kirpik diplerinizin hava almasını engeller, kirpiklerinizin güçsüzleşmesine ve dökülmesine neden olur. Yatmadan önce kirpik diplerinizi mutlaka derinlemesine temizlemelisiniz.

Doğal yağlar kullanın

Kirpikleri besleyen yağların başında hint ve zeytin yağı geliyor. Her gece pamuklu çubuk yardımıyla kirpiklerinize bakım yapabilir ve daha kısa sürede uzamasını sağlayabilirsiniz.

E vitamini uygulayın

Kirpik uzatmada en etkili yöntemlerden biri de E vitamini kullanımıdır. Kirpiklerinizi besler, onarır ve güçlendirir. Gece yatmadan önce pamuklu çubuk yardımıyla kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. (E vitamini yağını eczanelerden alabilirsiniz.)
Maskara kullanımına ve kirpik kıvırma aletine dikkat edin

Sürekli maskara kullanmak kirpikleri güçsüzleştirir ve dökülmelerine neden olur. Haftanın en az 2 günü rimel sürmeyin ve kirpiklerinizi havalandırın.

Kirpik kıvırıcı kullanımını ise en aza indirmelisiniz. Kirpik perması ve ipek kirpik uygulamaları ise çok zararlıdır.
Masaj yapın

Günde birkaç dakika bakım yağlarıyla birlikte kirpik diplerinize masaj yaparak kan akışını hızlandırabilir ve kirpiklerinizin daha hızlı uzamalarını sağlayabilirsiniz.
Vazelin kullanın

Vazelin kirpikleri nemlendirir, güçlendirir ve uzamasına yardımcı olur. Gece yatmadan önce pamuklu çubuk yardımıyla  kirpiklerinize uygulayarak uyku boyunca kirpiklerinizi besleyebilirsiniz.

 

Etiketler :
YORUMLAR
694571
loading
Reklamı Geç