• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  1391
 • up
  USD
  8.724
 • down
  EURO
  10.3511
 • down
  GBP
  12.0648
 • up
  Altın
  498.77
 
 
 
 
 
 
Tarih : 13.02.2015 - 13:11 Yorum : 0

Makyaj nasıl yapılır?

Makyaj yaparken doğru makyaj yaptığınızdan emin olun işte sizler için makyaj teknikleri

Makyaj nasıl yapılır?

Adım adım makyaj yapma... Makyaj yaparken belli bir rutininiz var mı? Peki doğru adımlarda mı makyajınızı tamamlıyorsunuz? Hanımlar gelin bu Sevgililer Günü buluşmasını biraz daha özel kılalım. İşte adım adım doğru makyaj teknikleri...

Hanımlar neredeyse her gün makyaj yapıyoruz. Yüzümüze bir sürü ürün sürüyoruz. Günlük yaptığımız makyajda dahi bir çok ürün kullanıyoruz. Allık, fondöten, kapatıcı gibi. Peki siz bunları hangi sırayla makyaj yapıyorsunuz? Makyaj adımlarınız neler? Yoksa sizde sırayı karıştırıp kafanıza göre mi sürenlerden misiniz? O zaman biz size m? O zaman biz size makyaj yapmayı adım adım kısaca anlatalı

1.Temizleyici: İlk olarak yüzümüzü makyaja hazırlamak için temizliyoruz. Temizlemek için tonik, jel ya da süt şeklindeki ürünlerden size uygun olanı kullanabilirsiniz. Böylece fazla yağdan kurtulmuş ve kirden arınmış olursunuz.

2.Serum: Temizlenen cilde serum kullanarak nemlendiricilerin ulaşamadığı ve cildin en derin katmanlarına inemediği yerleri beslemektir. Serumlardaki yüksek besin konsantresi cilt tarafından hızlıca emilir.

3.Nemlendirme: Cildinizi nemlendirmezseniz dayanıklılığı azalır ve yıpranır. Bununla birlikte aşırı kuruluk, pullanma, çatlak gibi cilt sorunları da ortaya çıkabilir. Cildin ideal nem seviyesine ulaşmasını sağlar..

4.Makyaj Altı Bazı: Makyaj bazları cildi pürüzsüzleştirerek fondötenin örtücülüğüne katkıda bulunur. Böylelikle akne, siyah nokta, sivilce ve leke gibi cilt kusurlarının daha iyi gizlenmesine yardımcı olur. Ayrıca makyajınızın daha uzun süre yüzünüzde kalmasını sağlar.

5.Fondöten: Cilt renginde dengeyi sağlamak, pürüzsüz, duru bir görünüme kavuşmak için ve allığın yüzünüzde oturması için kullanabilirsiniz.

6.Kapatıcı: Cilt lekelerini, gözaltı halkalarını, örümcek damarlarını, gözaltı morluklarını, sivilceleri, yara ve doğum izlerini kapatmak için kullanılmalıdır. Bir kapatıcı, fondötenden daha yoğundur. Hafif bir fondöten kullanıp istediğiniz yerleri kapatıcı kullanarak kapatmanızı öneririz.

7.Pudra: Pudra, fondötene doğal görünüm kazandırır. Ayrıca fondötenin kapatıcılığını artırır ve tüm yüze eşit olarak dağılmasına yardımcı olur. Pudra sürülmüş cilt makyajı daha iyi tutar. Ayrıca t bölgesinin parlama yapmasını engeller.

8. Bronzer ve Highlighter: Yüzümüzde arka planda bırakmak istediğimiz bölgeleri koyultarak yüze boyut kazandırma işlemidir. Belirginleştirmek istediğiniz yerleri ise highlight işlemi ile vurgulayabilirsiniz. Yüzünüzü hatlarının ortaya çıkması için en gerekli işlemdir.

9.Allık: Allıkta en önemli nokta suratınızın şekline göre sürmenizdir. Oval yüzler elmacık kemiği üzerine veya çok az altına. Kare ve uzun yüzler düz .Yuvarlak yüzler dikey sürmelidir.

10. Kaş Doldurma: Gözlerimize anlam katan kaşlarımızı de es geçmemeliyiz. Far, kalem ya da maskara şeklinde ki ürünlerle kaşımızı doldurabilir ve şekil verebiliriz.

11.Far, Rimel ve Göz Kalemi: Göz makyajı olmazsa olmazlarımızdan. Göz makyajında öncelik far sonra eyeliner daha sonra ise rimel olmalıdır.

12. Dudak Kalemi, Lipstick veya Ruj: Dudaklarıda tamamlarsak kusursuz bir makyaj elde etmiş oluruz. Bunun için önce dudak kalemi ile dudağımızın hafif dışından çizerek şeklini verip daha sonra ruj yada lipstick sürerek dudaklarımızıda bitirmiş oluruz.

 

YORUMLAR
686400
loading
Reklamı Geç