• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  1153
 • up
  USD
  8.157
 • up
  EURO
  9.6515
 • up
  GBP
  10.6736
 • up
  Altın
  501.462
 
 
 
 
 
 
Tarih : 08.05.2015 - 11:54 Yorum : 0

Parfümlerinizi daha kalıcı yapacak 10 tüyo

Kullandığınız parfümünün gün boyu kalıcılığını devam ettirmesini istiyorsanız işte size birkaç tüyo.

Parfümlerinizi daha kalıcı yapacak 10 tüyo

Kadınların vazgeçilmez imzası olan parfümlerin gün boyu kalıcılığını devam ettirmesi çok önemlidir. Siz de parfümünüzün gün boyu kalıcılığını devam ettirmesini istiyorsanız size önereceğimiz 10 önemli tüyoya bir göz atın.

1. Parfümününüzü banyo ya da diğer nemli ve sıcak yerlerde saklamayın. Bu parfümün koku kalitesini düşürecektir.
 
2. Nabız noktalarınıza parfümü sıkmadan önce vazelin sürün. Krem kokuyu derinizde kuru tene göre daha çok hapsedecektir.
 
3. Eğer cildiniz kuruysa parfümden önce kokusuz vücut losyonu sürmeyi unutmayın.
 
4. Parfümü banyodan hemen sonra ve giyinmeden hemen önce sıkın. Böylece vücudunuzdaki nem kokuyu tutacaktır hem de kıyafetlerinizde istenmedik izler bırakmayacaktır.
 
5. Parfümü sıktıktan sonra bileklerinizi birbirine sürtmeyin. Sürttüğünüzde tam aksine kokunun daha çabuk uçmasına sebebiyet vermiş olursunuz.
 
6. Parfümü sıkma yeri olarak nabız alınan sıcak bölgeleri tercih edin. Buralar; bilekleriniz, boynunuz, dirsek içiniz, dizlerinizin arkası ya da ayak bilekleriniz olabilir. Ama bir seferde bu bölgelerden yalnızca birkaçını seçin.
 
7. Daha hafif bir koku istiyorsanız parfümü havaya doğru sıkın ve yavaşça içine doğru yürüyün. Böylelikle çok ağır bir koku taşımazsınız.
 
8. Alkol içeren parfümleri direk saçınıza sıkmak saçı kurutacaktır. Bu nedenle önce fırçanıza sıkın ve saçınızı bu şekilde tarayın.
 
9. Son kalan damlalarınızı kokusuz losyonunuza boşaltın böylelikle boşa gitmemiş olacaktır.
 
10. Yanınızda parfümün kendisini taşımaktansa istediğiniz miktarı kulak çubuklarına sıkın ve plastik bir poşete koyun. Böylece gün içerisinde istediğiniz zaman kokunuzu yenileyebilirsiniz.

YORUMLAR
699905
loading
Reklamı Geç