• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 06.05.2016 - 16:55 Yorum : 0

Sağlıklı saçlar için altın kurallar

İzmir Özel Gazi Hastanesi Saç Ekimi Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör sağlıklı saç bakımı için neler yapılması gerektiğini anlattı. Gülgör, sağlıklı saçlara sahip olmak için en önemli faktörün dengeli beslenmek olduğunu söyledi.

Sağlıklı saçlar için altın kurallar

Saç sağlığı için beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirten Özel Gazi Hastanesi Saç Ekimi Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, ''Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak için yüksek folik asit içeren gıdalar tüketmelisiniz’’ dedi. Gülgör sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmanın altın kurallarını şöyle anlattı; ''Islak saçları yüksek sıcaklık altında kurutmamanız gerekiyor. Çünkü bu sırada saçlarınızı ısıdan dolayı zarar görebilir. Saçlarınızda kepek sorunu yaşıyorsanız, saç kılıyla üretilmiş fırçaları kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Saçları soğuk suyla yıkamak, saçlarda parlaklık sağlayacaktır. Doğal saç bakımı için ise ılık bir bardak suyun içerisine elma sirkesi ile bir kaşık şampuanı karıştırıp saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu uygulamanın ardından saçlarınız daha parlak görünecektir" dedi.
SAÇ EKİMİ AMELİYATHANE KOŞULLARINDA YAPILMALIDIR
Kelleşmiş kişiler için en doğru yöntemin saç ekimi olduğunu belirten Gülgör, "Saç ekimi operasyonları doktorların gözetiminde ameliyathanede yapılmalıdır. Neticede saç ekim işlemi bir operasyondur. Hastane yapılan saç ekimleri hijyen bir ortamda gerçekleştirilmektedir. Hastalar saç ekimine karar vermeden önce bu konulara çok dikkat etmelidir" diye konuştu.

Etiketler :
YORUMLAR
733106
loading
Reklamı Geç