• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  1153
 • up
  USD
  8.157
 • up
  EURO
  9.6515
 • up
  GBP
  10.6736
 • up
  Altın
  501.462
 
 
 
 
 
 
Tarih : 01.04.2015 - 16:11 Yorum : 0

Yağlı saçlara karşı limon kürü

Birçok yönteme başvurmanıza rağmen yağlı saçlarınıza çözüm bulamıyorsanız, sizin için hazırladığımız bu karışımla sağlıklı saçlara kavuşabileceksiniz.

Yağlı saçlara karşı limon kürü

Yağlı saçlar; metropolde yaşayan, sık sık yeme alışkanlıklarını değiştiren ya da saç bakımı konusunda yeterli bilgiye sahip olmayanların kabusu haline gelen bir durumdur. Aşırı derecede yağlanan saçlar yüzünden bireylerde öz güven kaybı gerçekleşir ve yağlı saçlarını kapatmak için çeşitli (bazen abartılı ve garip) saç aksesuarları kullanırlar.

Çoğu zaman sokakta gördüğünüz garip ve büyük şapkaların takılma nedeni sandığınızın aksine zevksizlik değil, yağlı saçları kapatma eğilimidir. Eğer siz de yağlı saçınızdan kurtulmak istiyorsanız;

İşte sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlayacak o karışım...

Malzemeler
5 adet limon
100 gr toz kil
1 adet kase

Nasıl yapılır
Öncelikle 5 limonu sıkın ve suyu ile posasını ayırın. Daha sonra bir kabın içerisinde toz kil ve limon suyunu macunumsu bir kıvam alana kadar karıştırın. Banyoya girdiğinizde bu karışımı yanınıza alın. Aynı şampuan kullanır gibi kirli saçınıza uygulayın.

Ancak uyarmamız gerekir ki, saçlarınızda pek de hoş bir koku kalmayacak. Kokunun geçmesi için normalde kullandığınız şampuanı kullanabilir ya da sevdiğiniz bir bitkinin yağını (lavanta, menekşe vb. gibi) seyrelterek saçınıza uygulayabilirsiniz. 

YORUMLAR
694790
loading
Reklamı Geç