• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 17.09.2015 - 14:31 Yorum : 0

Honda Civic'ler artık fabrikadan BRC'li

Garanti şartlarını değiştirmeden LPG dönüşümüne hazır araçlar sunan Honda, artık LPG dönüşümünü fabrika bünyesinde gerçekleştirmeye başlıyor.

Honda Civic'ler artık fabrikadan BRC'li

Montaj aşamasındaki tüm teknik kontrolları Makina Mühendisleri Odası tarafından yapılan BRC’ li Civic Sedan’lar bundan böyle Honda Türkiye fabrikalarında LPG’ ye dönüştürülmüş olarak bayilere ulaşacak.
Kurduğu iş ortaklıkları ile müşterilerine yeni alternatifler geliştirmeyi sürdüren Honda, 2011 yılında İtalyan yakıt dönüşüm sistemleri firması BRC’ nin Türkiye distribütörü 2A Mühendislik A.Ş. ile imzaladığı anlaşmasını daha ileri bir noktaya taşıyor. Honda Civic Sedan alımında müşterilerine Honda bayilerinde LPG dönüşüm opsiyonu sunan Honda, bundan böyle LPG dönüşümü tamamlanmış Civic Sedan modellerini direkt fabrikadan bayiye ulaştıracak. Dün BRC ve Honda Türkiye arasında BRC Türkiye distribütörü 2A Mühendislik A.Ş. ‘nin de katılımıyla yeni işbirliği kapsamında bir açılış töreni gerçekleştirildi.
Montaj tesisinin açılışında hazır bulunan Honda Türkiye Başkanı Hideto Yamasaki, LPG dönüşümünün Honda Türkiye bünyesinde gerçekleştirilmesinin toplam kaliteyi artıracağını ve LPG dönüşümü yapılmış her üründe aynı standardın korunacağını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de LPG dönüşümü uygulanmış araç sayısı halen yüksek ve Honda olarak bu talebi karşılamak üzere 2011 yılından bu yana müşterilerimize garantili LPG dönüşüm opsiyonu sunuyoruz. Mevcut Civic Sedan üretimimizin yüzde 65’inin LPG dönüşümüne hazır olarak fabrikamızdan ayrıldığını dikkate alarak, LPG kitlerinin montajı için burada bir hat açmaya karar verdik”.
Hat için 1 milyon TL’lik yatırım yapıldığını belirten Yamasaki, “Gerçekleştirilen yatırımla artık fabrikamızdan günde 60, yıldaysa 12 bin LPG dönüşümü tamamlanmış araç çıkabiliyor. Bizim için en önemli adım, sızdırmazlık kontrollerinin yapılmasıydı. Bunun için de TMMOB mühendislerinin desteğini aldık ve montaj tesisimizde bu konuda uzman mühendis arkadaşlarla da çalışacağız. LPG dönüşümde yakaladığımız kalite, bu adımımızla birlikte müşterilerimizde oluşan Honda kalite algısını daha da perçinleyecek” dedi.
Açılışa katılan BRC CEO’su Mariano Costamagna bu tür DOEM çalışmalarına çok önem verdiklerini ve desteklediklerini belirterek BRC Türkiye Distribütörü 2A Mühendislik A.Ş.’ye yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR
712018
loading
Reklamı Geç