• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 17.03.2015 - 16:51 Yorum : 0

17 Mart Salı Reyting Sonuçları / Salı Reyting Sonuçları TIKLA ÖĞREN

17 Mart Salı Reyting sonuçları 2015 SBT rating sonuçları netgazete.com’da. 17 Mart Salı akşamı 'Kaderimin Yazıldığı Gün' 'Filinta' mı, birinci oldu? Yoksa Kara Kutu mu en çok izlendi? İşte açıklanan 17 Mart Salı reyting sonuçları...Reyting sıralamasının amacı kanalların yayınlarına yön vermesi; reklam şirketlerinin ise çalışmalarına yardımcı olunmasıdır. Reyting değerlendirmesi sonucunda elde edilen sonuçlara göre kanallar ve reklam şirketleri yayınlarıyla ilgili planlamalarını gerçekleştirir.

17 Mart Salı Reyting Sonuçları / Salı Reyting Sonuçları TIKLA ÖĞREN

17 Mart Salı Reyting sonuçları 2015 SBT rating sonuçları netgazete.com’da. 17 Mart Salı akşamı  'Kaderimin Yazıldığı Gün' 'Filinta' mı, birinci oldu? Yoksa Kara Kutu mu en çok izlendi? İşte açıklanan 17 Mart Salı reyting sonuçları...Reyting sıralamasının amacı kanalların yayınlarına yön vermesi; reklam şirketlerinin ise çalışmalarına yardımcı olunmasıdır. Reyting değerlendirmesi sonucunda elde edilen sonuçlara göre kanallar ve reklam şirketleri yayınlarıyla ilgili planlamalarını gerçekleştirir.

Televizyon kanalları reyting sonuçlarına göre yayınlarına yön verir. Buna göre sıralamada kötü sonuç alan program ya da dizilerin günü ve saati değiştirilebilir yada yayından kaldırılabilir.

Reklam şirketleri ise reyting sıralamasına göre reklam vereceği kanal ve programı belirler. Buna göre sıralamalarda üst sıralarda olan kanal ve programlar her zaman ilk tercih olur.

Total ve AB grubu nedir?

Reklam şirketlerinin birinci önceliği reklamları hedef kitleye ulaştırmaktır. Bu nedenle reyting sıralaması yapılırken hedef kitlenin gruplandırılması amaçlanır. Bu gruplar, eğitim seviyesi ve gelire bağlı olarak belirlenmiştir. Toplamda 4 grup vardır. Bunlar: A/B, C1, C2 ve D/E. Bunların hepsinin toplamı ise TOTAL olarak adlandırılmıştır.

Reklam şirketleri bu gruplara göre reklam ve hedef kitle eşleştirmesi yaparak hedef kitleye ulaşmayı amaçlar.

 PARAMPARÇA 16. BÖLÜM

Özkan’ı hapisten çıkaran ve onunla yeni bir pazarlık yapan Dilara, amacına ulaşır. Dilara için sırada, Gülseren’in boşanmasını engellemek vardır ve bunun için akıllara durgunluk veren bir plan yapar.

 

Cansu Hazal’ı tehdit ediyor!

Sonunda Cansu ile aynı okula gitmeyi başaran Hazal, Cansu ile iyiden iyiye uğraşmaya başlamıştır. Cansu ise kendisinden hiç beklenmeyen bir çıkış yapar ve yalıya geri dönüp Hazal’ı oradan göndermekle tehdit eder. Ozan’ın 18’inci doğum günü gelmiştir. Tüm ailenin bir arada olacağı bu geceyi etrafa gövde gösterisi için fırsat olarak değerlendiren Dilara, Ozan’a sürpriz doğum günü organize eder.

 

Özkan gizlice eve girer

Dilara’dan hayli etkilenen Özkan, Gülseren’in, “Bundan sonra kimseye eyvallahım yok” sözüyle çileden çıkar. Gülseren’in evde yalnız olduğu bir gece Keriman büyük bir yalanla eve girmeyi başarır. Gülseren ise başına gelecekleri sezmiş gibi Keriman’a çıkıp gitmesini söyler ancak artık çok geçtir çünkü Özkan da evin içindedir…

BEŞ KARDEŞ 5. BÖLÜM

Beş Kardeş’te bu hafta, yine eğlenceli bir bölüm ekranlara gelecek. Kardeşlerin annesi Mukadder, Canan’ı Sait’e vermek ister, ancak Canan’ın gönlü başkasındadır. Canan, annesine her ne kadar Sait’le evlenmek istemediğini söylese de Mukadder kızını evlendirmekte kararlıdır. Bunun üzerine beş kardeş bir araya gelir ve annelerini ikna etmeye çalışır. Yaptıkları planlar da her zamanki gibi ellerine yüzlerine bulaşır. Beş Kardeş 5. bölümde, Orhan restoran işine girmek istediğini kardeşlerine açıklar, ancak Cevdet’in kendisini dolandırdığını söyler. Bunu duyan Turgut, Cevdet’in izini sürmeye başlar.

Kanal sıralaması nasıl yapılır?

Reyting sıralaması için yapılan değerlendirme aynı zamanda kanallar için de yapılır. Bu sıralama ile programlar için yapılan değerlendirme aynı değildir. Programlar için yapılan sıralamada tüm gün esas alınırken. Kanal sıralamasında sadece Prime-time sonuçlarına bakılır. Prime-Time televizyonun en çok izlendiği saat 20.00-23.00 aralığıdır. Bir de PT1 ve PT2’den bahsediyoruz. PT1 20.00-22.00 arası kuşağıdır. Yani Prime-Time kuşağının ilk bölümüdür. 22.00 ve sonrasına ise PT2 diyoruz.

YORUMLAR
692095
loading
Reklamı Geç