• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 24.03.2015 - 12:15 Yorum : 0

Reyting Sonuçları 23 Mart Pazartesi reyting sonuçları (Paramparça mı Karadayı mı?)

Reyting sonuçları, 23 Mart Pazartesi günü reyting sonuçları belli oldu. 23 Mart Pazartesi reytingde Paramparça mı Karadayı mı birinci oldu? Yoksa Survivor All Star yine birinci mi? Ayrıca yeni başlayan Beyaz Yalan dizisi de yayın hayatına Show TV başladı.

Reyting Sonuçları 23 Mart Pazartesi reyting sonuçları (Paramparça mı Karadayı mı?)

Reyting sonuçları, 23 Mart Pazartesi günü reyting sonuçları belli oldu. 23 Mart Pazartesi  reytingde Paramparça mı Karadayı mı birinci oldu? Yoksa Survivor All Star yine birinci mi? Ayrıca yeni başlayan Beyaz Yalan dizisi de yayın hayatına Show TV başladı. Beyefendinin Mehmet Saim olduğunu anlayan Mahir alt üst olmuştur. Sevdasının babası hayatını mahveden, annesini, küçük Nazif’i elinden alan kişidir. Mehmet Saim’in beyefendi olduğuna emin olmak ister. Turgut’a gider ve ona sorar.

Mahir Mehmet Saim’le yüzleşip ona hesap sorabilecek midir?

Bütün bunlar olurken Mehmet Saim, Mahir’den bir türlü koparamadığı Feride’yi evlendirmeye karar vermiştir. Böylece Mahir defteri Feride için sonsuza kadar kapanacaktır. Feride’den gizli bir nikah tertip eder.

Feride babasına karşı gelebilecek midir? Feride nikah defterine imza atacak mıdır?

Hastanede tedavisi süren Feride bebeğini kaybettiği için acı içindedir. Çok üzgündür. Aniden muayeneye alınır. Feride’nin bu muayeneden sonra dünyası değişecektir.

Doktorun Feride’ye verdiği haber nedir?

Evde Necdet ve bebeğine bakmak zorunda kalan Ayten zor durumdadır. Plak satışlarının da çok iyi gittiğini öğrenmiştir. İçinde bulunduğu durumdan kurtulmak, bıraktığı yerden hayatına devam etmek için Süeda’yı bulmak zorundadır.

Ayten Süeda’yı bulup onu ikna edebilecek midir? Ayten bebeği ve Necdet’i Süeda’ya vermeyi başarabilecek midir?

Özkan’ın Gülseren’e saldırması işleri iyice karıştırır. Bu arada Dilara’nın eline büyük bir fırsat geçmiştir. Gülseren’in eski bir fotoğrafını bulan Dilara, Cansu’yu geri getirmeyi başarır.

 
Gülseren, Cihan’ın tuttuğu evden ayrılır.
 
Gülseren, Dilara’nın elindeki koz karşısında pes eder ve Cihan’ın tuttuğu evden ayrılır. Keriman, kendi kazdığı kuyuya düşerek hapise girer. Alper’in ortak olarak şirkete geri dönmesi Cihan’ı zor durumda bırakır.
Hazal’ın korku dolu anları  
 
Cansu’nun eve dönmesi Hazal ile arasındaki gerilimi iyice tırmandırır. Hazal, Cansu’nun canını yakmak için Yağız’la yakınlaşır.  Ancak hiç beklenmedik bir olay gerçekleşir; Hazal’ın içinde olduğu otomobilin önü kesilir ve silahlar patlar…
 
 
Yayın Günü: 23 Mart Pazartesi
Yayın Saati: 20.30 

 

23 Mart pazartesi günü reyting sonuçları belli oldu. 23 Martta reytingde Karadayı mı Paramparça mı birinci oldu Yoksa Survivor All Star yine birinci mi? Ayrıca yeni başlayan Beyaz Yalan dizisi Show TV nasıl başladı.

Sonuçlar sabah 10.15’te eklenecek….

Reyting Nedir?
Reyting, televizyon izleyicilerinin tercihleriyle oluşan izlenme payının paylaştırılması ile oluşturulan sıralamadır. Bu sıralamanın oluşturulması için yapılan değerlendirme kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, o gece ya da o gün en fazla izlenen programların listelenmesini sağlar.

Reyting sisteminin amacı
Reyting sistemi kanallar ve reklam şirketlerinin kullanımı için geliştirilen bir sistemdir. Reyting sisteminin izleyiciye bir faydası ya da etkisi yoktur. Reyting değerlendirmesi sonucunda oluşturulan sıralama sayesinde kanallar ve reklam şirketleri yayın planlarını şekillendirir. Reyting sıralaması ile elde edilen sıralamaya göre kanallar hedefi tutturamayan program yada dizilerin yayın hayatına son verir ya da gün ve saatinde değişikliğe gider. Reklam şirketleri ise reklamlarını özellikle sıralamada üst sıralarda yer alan program, dizi ve kanallara üst sırada oldukları saatler arasında vermeye çalışır.

Total ve AB grubu ne anlama gelir?
Reklam şirketleri televizyon kanallarına ve programlara reklam verirken hedef kitleye en kolay nasıl ulaşabileceğini düşünerek plan yapar. İşte bu amaçla reyting sıralamaları çeşitli gruplara ayrılarak sunulur. Bu gruplar, eğitim seviyesi ve gelire bağlı olarak belirlenmiştir. Toplamda 4 grup vardır. Bunlar: A/B, C1, C2 ve D/E. Bunların hepsinin toplamı ise TOTAL olarak adlandırılmıştır. Reklam şirketleri bu gruplara göre hedef kitle belirleyerek reklamlarını buna göre verirler. Böylece hedef kitleye doğrudan ulaşmış olurlar.

Kanal sıralaması nasıl yapılır?
Reyting sonuçları oluşturulurken programların yanı sıra kanallar da değerlendirmeye alınır. Bu değerlendirme programlar için yapılan değerlendirmeden bir yönüyle farklıdır. Programların değerlendirilmesinde tüm gün boyu izleyici tercihlerine bakılırken; kanal değerlendirmesinde sadece Prime-time sonuçlarına bakılır. Prime-Time televizyonun en çok izlendiği saat 20.00-23.00 aralığıdır. Bir de PT1 ve PT2’den bahsediyoruz. PT1 20.00-22.00 arası kuşağıdır. Yani Prime-Time kuşağının ilk bölümüdür. 22.00 ve sonrasına ise PT2 diyoruz.

YORUMLAR
693482
loading
Reklamı Geç