• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 06.08.2015 - 16:57 Yorum : 0

Dünya’nın en fazla kazanan oyuncuları

Forbes listesine göre, 2015 yılının Dünyada en fazla kazanan oyuncusu 80 milyon Dolar ile Robert Downey oldu.

Dünya’nın en fazla kazanan oyuncuları

1-    Robert Downey Jr.

50 yaşındaki Robert Downey Jr., 2015'in en çok izlenen filmler listesinde dokuzuncu sırayı alan "Avengers: Age of Ultron" filminden aldığı 80 milyon dolarlık ücretle liste başı oldu. Robert Downey Jr.'in ekrana ilk kez çıkışı beş yaşında, babasının yönettiği Pound filmi ile olmuştur. 1992 yılında oynadığı Chaplin filmindeki "Charlie Chaplin" rolü ile en iyi aktör dalında akademi ödülüne aday gösterilmiştir.

2-    Jackie Chan 

61 yaşındaki Çinli aksiyon filmleri yıldızının son filmi "Dragon Blade" Çin'de 120 milyon ciro yaptı. Böylece, sanatçı yıllık 50 milyon dolar gelire ulaştı. Jackie Chan, sinemalar zinciri ve Segway elektronik bisikletlerinin satış haklarına da sahip.

3-    Vin Diesel 

Başarılı "Fast and the Furios" dizisiyle 3. Sıraya yükselen 48 yaşındaki Vin Diesel, 2015 yılında 47 milyon dolarlık kazancın sahibi oldu. Amerikalı sanatçı Riddick ve Triple X filmleriyle de tanınıyor.

4-    Bradley Cooper

Amerikalı oyuncu ve rejisör Bradley Cooper son olarak "American Sniper" filmiyle gündeme oturmuştu. Oscar ödülüne aday gösterilen 40 yaşındaki sanatçı Forbes'e göre 41,5 milyon dolarlık geliriyle 4. sırada yer aldı.

5-    Adam Sandler

2015'de 41 milyon dolar kazanan Adam Sandler Forbes sıralamasında beşinci sırayı aldı. 48 yaşındaki Amerikalı komedyen ve müzisyen İnternet film kanalı Netflix'le dört film için yaptığı özel anlaşma ile en çok kazanan oyuncular listesine girmeyi başardı.

6-    Tom Cruise

Tom Cruise 40 milyon dolarlık geliri ile altıncı sırada yer aldı. 3 Temmuz 1962'de dünyaya gelen yakışıklı oyuncu 3 kez Altın Küre'yi kazanmış ve 3 kez de Akademi Ödülü'ne aday gösterilmiştir. Top Gun ve Görevimiz Tehlike serisi başarılı aktörün öne çıkan filmleri arasındadır.

Listede Hindistan'dan Bollywood yıldızları Amitabh Bachchan yedinci, Salman Khan sekizinci ve Akshay Kumar dokuzuncu sırada yer aldı. Mark Wahlberg ise onuncu sırada kaldı.

Ekonomik dergisi Forbes'in hazırladığı listenin Pazar araştırma enstitüsü "Nielsen"'in ve iki film internet sayfasının verilerine, ajansların, menejerlerin, avukatlarının ve oyuncuları kendilerine yöneltilen sorulardan derlenerek hazırlandığı belirtildi.

YORUMLAR
709254
loading
Reklamı Geç