• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 24.07.2015 - 11:15 Yorum : 0

Malatya Uluslararası Film Festivali, işte en iyi filme verilecek ödül

6-12 Kasım 2015 tarihleri arasında altıncısı gerçekleştirilecek olan Malatya Uluslararası Film Festivali’nde, Ulusal Uzun Film Yarışma kategorisinde yer alacak filmler arasından jürinin seçeceği en iyi filme 75 bin TL, en iyi yönetmene ise 15 bin TL ödül verilecek.

Malatya Uluslararası Film Festivali, işte en iyi filme verilecek ödül

Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu, Battalgazi Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi, Fırat Kalkınma Ajansı ve İnönü Üniversitesi’nin destekleriyle düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali ’nin altıncısı, 6-12 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival kapsamında düzenlenen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması na ise Türkiye’den katılacak filmler için son başvuru tarihi 25 Eylül 2015 Cuma.Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ’na katılım için başka festivallere katılmış, başvurmuş ya da ödül almış olmak engel teşkil etmiyor. Yarışmaya, kurmaca filmlerin yanı sıra animasyon filmler de başvurabiliyor. Festival yönetmeliği ve başvuru formları www.malatyafilmfest.org.tr adresinden temin edilebilir. Katılımcıların, Festival Yönetmeliği’ni dikkate alarak, başvuru formunu ve formda istenen tüm materyalleri 25 Eylül 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar Malatya Valiliği Film Festivali Bürosu Malatya adresine göndermeleri gerekiyor.
HANGİ DALLARDA ÖDÜL VERİLECEK?
6. Malatya Uluslararası Film Festivali ’nde, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışma bölümüne kabul edilen 10 filme, jüri tarafından En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo ve Malatyalı sanatçı Fahri Kayahan’ın anısına verilen En İyi Müzik dallarında ödüller verilecek. Ayrıca halk oylaması sonucunda belirlenecek bir film de Kemal Sunal Halk Ödülünü alacak. Sinema Yazarları Derneği üyelerinden oluşan SİYAD Jürisi her yıl olduğu gibi bu yıl da ödül vermeye devam edecek. Ulusal Uzun Film Yarışma kategorisinde yer alacak filmler arasından jürinin seçeceği En İyi Filme 75 bin TL, En İyi Yönetmene 15 bin TL, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncuya 10 biner TL ve En İyi Senaryoya 10 bin TL ödül verilecek. Malatyalı sanatçı Fahri Kayahan’ın anısına ilk kez geçen yıl verilmeye başlanan En İyi Müzik Ödülü için de 10 bin TL ödül verilecek.
6. Malatya Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması heyecanı, 12 Kasım 2015 Perşembe akşamı düzenlenecek olan Festival Kapanış Töreni’nde, kazananlara ödüllerinin takdim edilmesiyle son bulacak.

YORUMLAR
708066
loading
Reklamı Geç