• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 11.06.2015 - 16:00 Yorum : 0

Ünlü aktör Christopher Lee 93 yaşında hayatını kaybetti

‘Yüzüklerin Efendisi’ndeki Saruman ve ‘Yıldız Savaşları’ndaki Count Dracula gibi rolleriyle tanınan ünlü aktör Christopher Lee 93 yaşında hayatını kaybetti.

Ünlü aktör Christopher Lee 93 yaşında hayatını kaybetti

Ünlü aktör Christopher Lee yaşama veda etti.‘Yüzüklerin Efendisi’ndeki Saruman ve ‘Yıldız Savaşları’ndaki Count Dracula gibi rolleriyle tanınan ünlü aktör Christopher Lee 93 yaşında hayatını kaybetti. Solunum güçlüğü ve kalp yetmezliği şikayetleri nedeniyle hastaneye kaldırılan Lee, geçtiğimiz Pazar sabahı Londra’da bulunan Chelsea ve Westminster Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu.Ünlü aktörün ölüm haberi, 50 yıldır evli olduğu eşinin isteği üzerine önce aile üyelerini bilgilendirmek amacıyla basından saklandı.

Yüzüklerin Efendisi'nde baş kötü karakter Saruman'ı oynadı

‘Yüzüklerin Efendisi’ serisinde baş kötü karakter Saruman’ı oynayan ünlü oyuncu Christopher Lee, Londra’da pazar günü solunum sıkıntısı sebebiyle kaldırıldığı Chelsea and Westminster Hastanesi’nde 93 yaşında hayata gözlerini yumdu. Özellikle Frankenstein ve Dracula rolleri ile ünlenen oyuncu, 2002 yapımı Yıldız Savaşları: Bölüm II - Klonların Saldırısı ve 2005 yapımı Yıldız Savaşları: Bölüm III - Sith’in İntikamı filmlerinde Kont Dooku rolleri de efsane haline gelmişti.

YORUMLAR
705601
loading
Reklamı Geç