• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 15.07.2014 - 11:45 Yorum : 0

Başbakan Erdoğan, 'Kılıçdaroğlu diktatör arıyorsa kendisine baksın'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu.

Başbakan Erdoğan, 'Kılıçdaroğlu diktatör arıyorsa kendisine baksın'

Başbakan Erdoğan, İhsanoğlu'na destek için CHP seçmenine "adam gibi tıpış tıpış sandığa gideceksiniz" diyen Kılıçdaroğlu'nu diktatörlükle suçladı.

Erdoğan, hedefindeki Kılıçdaroğlu'nu, "Kendi mesai arkadaşlarıyla bir kez adayın istişaresini yapmayan sonra da seçmenine tıpış tıpış sandığa gideceksiniz diye kükreyenden daha başka bir diktatör olamaz." sözleriyle eleştirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında konuştu. Soma'lı ailelere yapılacak yardımı anlatan Erdoğan, konuşmasında Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yi hedef aldı. Erdoğan ayrıca İsrail yönetimine sert sözlerle yüklendi. İşte öne çıkan satırbaşları:

SOMALİ AİLELERE YARDIM

Soma'da elim maden kazasının ardından devletimiz seferber oldu. 301 madencimizden 234'ünün yakınlarına aylık bağlama işlemleri tamamlanmış durumda. 67 madencimizin yakınları mevcut yasadand olayı bundan yararlanamıyordu, şimdi aylık bağlama imkanı getiriyoruz. Bu tasarıyla madenci şehitlerimizin SGK’ya olan her türlü borçlarını siliyoruz.

Kazanın meydana gelen Eynez işletmesinde şehit olan 301 madencimizin 630 yakınına ve halen o işletmenin sigortalısı olan 2 bin 640 madencimize 6 ay boyunca son aldıkları net ücretleri kadar ücret bu hafta içinde İŞKUR tarafından ödenmeye başlanıyor. Soma bölgesinde bulunan ve faaliyetleri Çalışma Bakanlığı'mızca durdurulan Eynez, Atabacası ve Işıklar maden işletmelerinde çalışan toplam 5 bin 522 madencimize üç ay boyunca işverenin ödeyemediği ücretleri İŞKUR tarafından ödenecektir

Ölüm aylığı için gerekli olan 5 yıl sigortalılık ve 900 gün prim ödeme şartını kaldırıyoruz. Anne ve babalar için muhtaçlık kriterini de kaldırıyoruz. Şehit madencilerinin bir yakınının kamuda istihdamını sağlıyoruz. Tasarının kanunlaşmasıyla madencilerimize tatillerde yıpranma payı veriyoruz. 55 olan emeklilik yaşını 50'ye düşürüyoruz. Yıpranma payı ile birlikte 43 yaşında emekli olabilecek.

YARDIM KAMPANYASI SONLANDIRILDI

Soma maen faciasının üzerinden 2 ay geçti. İnsanımızın hayırseverliği sayesinde dün itibariyle nakdi yardım 46.5 milyon liraya ulaşmış bulunuyor.

AİLE BAŞINA 154 BİN LİRA

Nakit yardım hesaplarında toplanan parayı hayatını kaybedenlerin ailelerine paylaştırıyoruz. Her bir aileye 154.450 lira ödeme yapacağız.  Toplam ikişer adet konut yaptırılacak. Konutlar bizzat Doğuş Holding tarafından yaptırılacak. Yardım kampanyasının bugün itibariyle sonlandırıldığını bildirmek istiyorum.

İHSANOĞLU'NA LÜKS İFTAR CEVABI

Adaylardan birinin ifadeleri bizi üzdü. Bizim iftarlarımız çok lüks yerlerde yapılıyor gibi iftira. Klavuzu karga olanın malum. Bizim iftarlarımızı görmek istiyorsan Yozgat'ta Erbaa'da nasıl yaptık öğren. Biz monşerlikten gelmedik halkın içinden geldik. Bir defa bunu bileceksin. Biz hayatı böyle yaşadık. Böyle doğru olmayan ifadeleri kullanmak teşebbüs ettiğin yolculuğu yakışmaz.

Bütün güçleriyle karşımızdaki adaylara tam destek veriyor. Pensilvnya şebekesi bu adayların arkasında duruyor.

EŞİT ŞARTLARDA YARIŞMIYORUZ

Muhalefet partileri ve adaylar, cumhurbaşkanlığı seçiminde şartların eşit olmadığını ifade ediyorlar. Doğrudur, diğer adaylarla eşit şartlarda bir yarışın içinde değiliz. Bütün muhalefet Ak Parti karşıtlığında bir araya geldiler, bize karşı saf tutmuş durumdalar. CHP MHP, diğer irili ufaklı partiler, malum medya kuruluşları, onların yazarları, kimi iş çevreleri, bütün imkanlarıyla karşımızdaki adaylara tam destek veriyorlar. Pensilvanya şebekesi bu adayların arkasında duruyor. Bazı uluslararası çevreler de elbette bu adyaları destekliyorlar. Yani iki adayla değil, geniş bir bloğa karşı biz bu yarışı sürdürüyoruz.

CHP'ye gönül verenler doğruyu görüyor ve oyunu bizden yana kullanıyor. HDP seçmeni aynı şekilde onlarda öyle davranıyor. Saadet partisine gönül veren kardeşlerim bizden yana tavır alıyor.
Hatırı sayılır bir oy alacağıma inanıyorum.

KILIÇDAROĞLU'NA DİKTATÖR SUÇLAMASI

Şimdi CHP Genel Müdürü ne diyor 'adam gibi tıpış tıpış sandığa gideceksiniz'. Kendi seçmenine ithal, sanal bir aday dayatmakla kalmıyor bir de seçmene kaba bir dille emir, talimat veriyor. Kendi seçmenine 'tıpış tıpış sandığa gideceksiniz' diyen bir kişi bir de utanmadan, sıkılmadan, çıkıp bize diktötar yakıştırması yapıyor. Eğer diktatör aranıyorsa senden daha güzel diktatör olmaz.

KENDİ MESAİ ARKADAŞLARIYLA BİR KEZ ADAYIN İSTİŞARESİNİ YAPMADI

Kendi mesai arkadaşlarıyla bir kez adayın istişaresini yapmayan sonra da seçmenine tıpış tıpış sandığa gideceksiniz diye kükreyenden daha başka bir diktatör olamaz. Biz ricada bulunuyoruz, aman ha sandığa mutlaka gidin. Çocuklarınıza anlatacak bir hatıranız olsun diyoruz. Ama CHP genel müdürü masaya yumruğunu vurarak seçmenine talimat veriyor. İnanıyorum ki CHP seçmeni de buna sandıkta gereken cevabı verecektir.

MHP CHP'NİN KUYRUĞUNA TAKILIYOR

MHP içinde yer aldığı kirli ittifakları pasif ve edilgen tavrı artık seçmenine izah edemez hale geldi. MHP kendisine yapılan onca hakarete rağmen DSP ve ANAP’la hükümet kurdu. Üç buçuk yılda en küçük bir itiraz sergilemedi, kendisine ne söylendiyse harfiyen yaptı. Meclis’te 10’ncu cumhurbaşkanı seçileceği zaman, MHP hiç ikiletmeden oy verdi. kendi içlerinde çıkan cumhurbaşkanı adayı meclis’te dövdüler bu bahçeli çıtını bile çıkarmadı.

MHP'DE ADAY YOK MU?

MHP CHP’nin kuyruğuna takılıyor, gölgesinde durumu idare ediyor. Tekrar soruyorum MHP vekillerinin arasından aday olabilecek tek bir kişi bile yok muydu? O kadar aciz durumdaki, adayın dayatıldığını her cümlesinde kırdığı bir potla yaptığı gafla ortaya koyuyor.  

BİR KEZ DAHA İHANET ŞEBEKESİNİN ARDINA TAKILDI

MHP gitti Pensilvanya ile ittifak yaptı, Pensilvanya'nın MHP'nin geçmişinde özel bir yeri vardır. Adayların çirkin görüntülerini kaydeden işte bu Pensilvanya’dır. MHP il başkanlıklarını dinleyen milli kurumlarına savaş açan Pensilvanya'dır.

Türkiye’nin milli kurumlarına savaş açan bu pensilvanya’dır. 30 Mart’ta millet hem pensilvanya’ya hem de partilere gerekli dersi vermiştir. Bir kez daha bu ihanet şebekesinin ardına takıldı gidiyor. Bahçeli edebe ahlaka sığmayacak hakaretler yapıyor. Ağzını istediği kadar bozsun içinde bulunduğu acziyeti gizleyemeyecek. Ben MHP’ye oy vermiş kardeşime soruyorum, Bahçeli’nin bu üslubu MHP’ye gönül vermiş kardeşlerimi yansıtan bir üslup olabilir mi? MHP tabanına hoş gelebilir mi? MHP’ye gönül veren kardeşim bu çirkinliğe izin vermeyecektir.

MHP’li seçmen kendisine dayatılan, dokunun uyuşmadığı bu adayı reddedecek, partisine gereken cevabı çok güzel biçimde verecektir.

İSRAİL'E TEPKİ


Elbette ateşkes girişimi son derece olumludur ve değerlidir. Ancak öyle anlaşılıyor ki Ortadoğu'nun kirli siyasetinde bir kez daha Filistinli masum çocukların kanı kullanılmıştır

Gazzeliler oruçlarını bir kez daha şehadetle açtılar. Katliama insanlığın büyük bölüm sesiz kalıyor. Bir şehrin en ileri silahlarla acımasızca bombalanması başka bir şel ifade etmiyor. batı sadece endişeliyiz diyor gazze'de çocuklar ölüyor.

İnsani değerleri altına alarak devlet terörü estierek bizim dışımızda kimse dur demiyor. Hiç bir zulüm ebedi değildir. Tarihte hiçir millet zulm ile abat olmamıştır. 1948'ten bene deva eden sistemli zulüm emin olan hesapsız kalmayacak. O çocukların melekleri ağalatan feryatları karşılıksız kalmayacak.

Filistinlilerin hepsi bizim düşmanımızdır. Filisinli anneler de ölmeli. Bunu söyleyen kadın milletvekili. Bu zihniyetin hitler zihniyetinden ne farkı var. Eğer bunu başkası söylese dünya ayağa kalkmaz mıydı? Avrupa'ya sesleniyorum, neden susuyorsunuz? İslam dünyasına sesleniyorum. Daha ne kadar tepkisiz kalacaksınız. Filistin'de küresel barış ölüyor, insanlık can çekişiyor.

Mahşer gününde zalime karşı elimle dilimle kalbime karşı durdum demenin huzuru içinde olmak istiyoruz. Filistinli çocuklar karşısında boynumuz eğilmesin istiyoruz. Biz dengelere değil Allah'a inanan milletiz.

İSRAİL HALKINA SESLENİYORUM

İsrail halkına sesleniyorum; devlet ve hükümetlerinin bu zulmüne, bu katliamına artık itiraz etsinler. İsrail halkı, kendilerine gösterilen bahanelerin ne kadar gerçek dışı olduğunu, bahanelerle yapılan saldırıların ne kadar orantısız olduğunu artık görsün. 'Efendim Hamas bomba attı'... Bomba attı da kaç kişi öldü, ölen yok. Nasıl oluyor bu iş? Ama siz 200 kişiyi öldürdünüz, bine yakın yaralı var.

Ateşkes yetmez Gazze'ye uygulanan ambargonun kaldırılmasını istiyoruz. Ey Amerika. İki taraflı devlet dedin. Bunu hep dedin. Ama uygulamaya gelince maalesef. Filistinli kardeşlerimize sesleniyorum. Asla yalnız değilsiniz. İnsani yardımlar konusunda gayretlerimizi sürdürüyoruz.

Kudüs'te bilmem ne ödülü takmak için yapmıyoruz Biz sadece Allah rızası için yapıyoruz.

YORUMLAR
646047
loading
Reklamı Geç