• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
Puan Durumu ve Fikstür
Süper Lig
PTT 1. Lig
FİKSTÜR
FİKSTÜR
 
 
 
 
Tarih : 13.07.2014 - 04:13 Yorum : 0

Cüneyt Çakır ve ekibine övgü yağmuru

TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı Dünya Kupası'nda ülkemizi temsil eden hakemlerimize övgüler yağdırdı.

Cüneyt Çakır ve ekibine övgü yağmuru

Dünya Kupası'ndaki gururumuz Cüneyt Çakır ve ekibi yönettikleri maçlarda ortaya koydukları performans ile adlarını dünya hakemliğinin zirvesine altın harflerle yazdırdı. Brezilya-Meksika, Cezayir-Rusya ve yarı finalde de Hollanda-Arjantin maçlarını yöneten Cüneyt Çakır'ın performanslarını değerlendiren Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili Servet Yardımcı hakemlerimize övgüler yağdırdı. Çakır'ın Bahattin Duran ve Tarık Ongun ile birlikte harika bir turnuva geçirdiklerinin altını çizen Yardımcı şunları söyledi: "Çakır ve ekibi, FIFA Dünya Kupası Brezilya 2014 boyunca gerçekten mükemmel bir performans göstererek dünyanın en iyi hakemleri arasında olduklarını bir kez daha kanıtladılar. Bu büyük gururu bize yaşattılar. Taraflı, tarafsız herkesin beğenisini topladılar.
Hedef olarak önce Avrupa Şampiyonası, ardından Dünya Kupası'nı koymuşlardı. Sonunda hedefe ulaştılar. Kendileriyle ne kadar gurur duysak az. Hakemlikte dayanıklılık büyük önem taşıyor. Bu nedenle özel bir sistem geliştirdik ve hakemlerimiz haftalık fitness programlarını federasyondaki profesyonel arkadaşlarımızla paylaşacaklar ve seviyeleri yakından takip edilecek. Bunun yanında hakemlerimiz yönettikleri maçlarda önemli pozisyonları online bir platformdan takip edecekler. Bu platformda hakem hocalarının yorumlarıyla hatalarını görecekler. UEFA da benzer bir sistemi kullanıyor ve bu sistemin hataların azaltılmasında önemli rol oynayacağına inanıyorum."
 
''MAÇ SAYILARIMIZ ARTIYOR''
"Göreve geldiğimizden bu yana hakemlerimizin Avrupa’da aldıkları maç sayıları artıyor. Bu artışın sürekliliğini sağlamak en önemli hedeflerimizden bir tanesi. TFF bünyesinde çok yetenekli hakemler var ve genç hakemlerimiz de en iyi koşullarda yetişiyorlar. TFF olarak MHK ve Jaap Uilenberg’in çalışmalarıyla yeni “Cüneyt Çakır”lar çıkacağına eminiz. Çalışmalarımızı bu yönde odaklıyoruz."
 
 

YORUMLAR
645482
loading
Reklamı Geç