• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
Puan Durumu ve Fikstür
Süper Lig
PTT 1. Lig
FİKSTÜR
FİKSTÜR
 
 
 
 
Tarih : 15.07.2014 - 21:09 Yorum : 0

TFF'den yabancı sayısına yeni düzenleme

Türkiye Futbol Federasyonu yabancı sınırlamasında bir yeni düzenleme daha yapıyor.

TFF'den yabancı sayısına yeni düzenleme

Sorunlu olan futbolcuların sayısının çok olmasından dolayı, kulüpleri sıkıntıda gören Federasyon sahadaki 8 yabancı bozulmamak kaydıyla kulüplere sadece bir seneliğine +1 yabancı kontenjanı daha verecek. Bu durumda kulüpler sezona 9 yabancı futbolcu ile başlayabilecek ve 9 futbolcu tescil etme hakları olacak. Bu karar Federasyonu'nun kulüplere yeni sezon öncesi +1 jesti olarak yorumlandı. Federasyon, bu yıl aldığı karara göre kulüpler 5+3 şeklinde yabancı sayısı ile maçlara başlayacak.

SEYİRCİSİZ MAÇLARA DÜZENLEME


TFF yönetim kurulu, Mehmet Ali Aydınlar döneminde başlayan seyircisiz maçların kadın ve çocuklara karşı oynanma devrini sona erdirdi.Hemen hemen tüm talimatlarda ciddi değişikliklere giden TFF yönetim kurulunun en radikal değiyimi Disiplin Talimatınında yer alan Çirkin ve Kötü Tezahuratla ilgili talimat maddesi oldu. Yeni talimatla birlikte bundan böyle 4. ihlalle 11. ihlal arasında uygulanacak olan tribün ve yine 11.ihlalden sonra uygulanacak olan seyircisiz oynama cezalarında tribünlere seyirci alınmayacak. Bu konuda talimatta yapılan ikinci radikal değişiklikte çirkin ve kötü tezahuratla ilgili ihlallerin iç saha ve dış saha olarak ayrı ayrı hesaplanması olacak. Buna göre iç saha eylemlerinin yaptırımı iç saha maçında dış saha eylemlerinin yaptırımı da dış sahada çekilecek. Örneğin dış sahada 5. ihlalden ceza alan bir takım bir sonraki deplasman maçına seyirci götüremeyecek.

TFF SIFIR TOLERANSTAN VAZGEÇMEDİ


TFF'nin yapılan talimat değişikliğinde çirkin ve kötü tezahuratla ilgili tepkilere neden olan sıfır toleranstan vazgeçmemesi dikkat çekti. Buna göre yeni talimatta da kötü tezahuratla ilgili devamlılık süresi aranmayacak. Yeni talimatında "ihlal" kriterlerine dokunmayan TFF'nin "yaptırım" kriterlerinde kulüpler lehine iyileştirmeler yapması dikkat çekti.

4 MAÇ PARA 5.MAÇTAN SONRA TRİBÜN


TFF hukukçuları tarafından hazırlanan çirkin ve kötü tezahürat fiiliyle ilgili yeni talimat taslağına göre kulüpler ihlallerde ilk dört maçın yaptırımını mevcut talimatta olduğu gibi sadece para cezası olarak ödeyecek.
5. ihlalle birlikte sonraki 6 ihlalde (5,6,7,8,9,10.ihlal) bu kez yaptırımlar tribün kapama cezası + para cezası şeklinde olacak. Para cezaları mevcut sistemde olduğu gibi ihlal sayısıyla birlikte artacak.
Aynı sezon içinde 11. kez ihlalde bulunan kulübün (bundan sonraki ihlallerinde de) alacağı ceza seyircisiz maç oynama cezası olacak.

SÜPER KUPA VE FİNAL MAÇLARI SEYİRCİLİ OLACAK


TFF'nin çirkin ve kötü tezahürat talimatıyla ilgili yeni talimat taslağına göre bu fiilin ihlalinden doğan yaptırımlar Süper Kupa ve Kupa Finali maçlarında uygulanmayacak.

YORUMLAR
646188
loading
Reklamı Geç