• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  1488
 • up
  USD
  7.2386
 • up
  EURO
  8.8472
 • up
  GBP
  10.2519
 • down
  Altın
  413.127
 
 
 
 
 
 
Tarih : 19.02.2021 - 11:51 Yorum : 0

Whatsapp geri adım atmıyor

Mesajlaşma platformu Whatsapp’ın tepki çeken zorunlu güncelleme kararı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Platform, resmi blog sitesi üzerinden yaptığı açıklamada kararından geri adım atmayacağının sinyali verildi.

Whatsapp geri adım atmıyor

Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde bulunan mesajlaşma platformu WhatsApp’ın zorunlu güncelleme kararının yankıları sürüyor. Dikte ettiği değişiklik sonrası kullanıcı sayısı hızla azalan WhatsApp tepki çeken güncelleme kararı ile ilgili yeni bir açıklama yayınladı.
WhatsApp, ’Güncellememiz Hakkında Daha Fazla Bilgi’ başlığıyla paylaştığı yazıda "WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilmeleri için bu güncellemeleri inceleyip kabul etmelerini kullanıcılara hatırlatmaya başlayacağız" denildi.
WhatsApp’ın resmi blog sitesi üzerinden yayınlanan bu yazı WhatsApp’ın gelen tüm tepkilere rağmen geri adım atmayacağı yönünde yorumlandı.
WhatsApp, gelen tepkiler sonrası 15 Ocak’ta söz konusu yeni şartları 8 Şubat’tan 15 Mayıs’a ötelediğini duyurmuştu.
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tepkilere neden olan WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi için Rekabet Kurulu, Facebook ve WhatsApp hakkında resmen soruşturma başlatmış; veri paylaşımı zorunluluğunun durdurulduğu bildirilmişti.
Rekabet Kurulu, söz konusu verilerin Facebook’un faaliyet gösterdiği diğer pazarlarda kullanılmasının ve bunun WhatsApp kullanımı için zorunlu tutulmasının 4054 sayılı kanuna aykırı olduğunu duyurmuştu.
Etiketler :
YORUMLAR
998497
loading
Reklamı Geç