• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 05.01.2016 - 15:27 Yorum : 0

Bağbaşı yaylası'nda kar keyfi

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nce hizmete açılan 1500 metre rakımlı Bağbaşı Yaylası, dünkü kar yağışının ardından beyaza büründü.

Bağbaşı yaylası'nda kar keyfi

Vatandaşlar teleferikle yaylaya ulaşarak karla kaplı manzaranın keyfini çıkardı. 
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin hizmete açtığı günden bu yana yoğun ilgi gören Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, dünkü kar yağışıyla beyaz örtü ile kaplandı. Denizli'ye düşen yılın ilk karını görmek için yaylaya çıkanlar, kent merkezine yağmayan karın tadını yaylada çıkardı. Kar kalınlığının yer yer 15 santimetreyi bulduğu yaylada, kartpostallık görüntüler ortaya çıktı. 
Denizli'ye düşen yılın ilk karının keyfini sürmek isteyenler, yaylaya akın etti. Beyaz örtü ile kaplanan yaylaya çıkanlar sık sık eşsiz manzarayı görüntüledi. Yakınları ile yaylaya gelerek kartopu oynayan ve kardan adam yapan çocukların mutluluğu da fotoğraf karelerine yansıdı. Şehrin stresi ve gürültüsünden kurtulmak ve karın tadını çıkarmak için Bağbaşı Yaylası'nı tercih eden Denizlililer, yayla havasını teneffüs ederken; diğer yandan kışın güzelliklerinin keyfini sürdü. Öte yandan; kar yağışının ardından ortaya çıkan gökkuşağı, muhteşem manzarayla bütünleşince hayran bıraktı. 
CAZİBE MERKEZİ OLDU 
Hizmete girdiği günden bu yana yüzbinlerce kişiyi ağırlayan Teleferik ve Bağbaşı Yaylası'nın Denizli'ye farklı bir hava kattığını belirten AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Teleferik sayesinde bölgenin cazibe merkezi olduk. Çevre iller Denizli'ye imrenerek bakıyor. Vatandaşlarımızdan bize geri dönüşler çok olumlu. İlginin her geçen gün artması bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı oldu" dedi. 

 

YORUMLAR
722705
loading
Reklamı Geç