• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 18.10.2013 - 03:56 Yorum : 0

Bekir Bozdağ aralarını açtı

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi'ye sert çıktı: Kendi arkadaşına güvenmeyen dünyada tek partiyiz.

Bekir Bozdağ aralarını açtı

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi'yi eleştirerek, "Kendi arkadaşına güvenmeyen dünyada tek partiyiz" dedi. Eskişehir'de CHP il binasında düzenlenen bayramlaşma törenine milletvekilleri Süheyl Batum ve Kazım Kurt, CHP Parti Meclisi üyesi Gaye Usluer, CHP İl Başkanı Nihat Çuhadar ile çok sayıda partili katıldı. Süheyl Batum bayramlaşmanın ardından partililere hitaben konuşma yaptı. 11 yıldır Türk toplumunun kafasına bir çuval geçirildiğini öne süren  Batum şöyle konuştu: "Çuvalın bir tarafında Atlantik ötesinin laboratuvarları var. Oralarda bir şeyleri şişirdiler, doldurdular ve bizim başımıza o çuvalı getirdiler. Bu çuvalda tam bir ahlaksızlık var. Bu kadar büyük Atlantik ötesinde pişen ahlaksızlıklar ahlaklı insanlarla uygulamaya konulamaz. Bu yüzden Türkiye'nin en ahlaksız (ahlak derken siyasal anlamda diyorum) insanlarına oyunu oynattılar."
HAMZAÇEBİ'YE ELEŞTİRİ
Konuşmasında demokratikleşme paketi konusuna değinip, CHP Grup başkan Vekili Akif Hamzaçebi'yi de eleştiren milletvekili Sülehyl Batum şunları kaydetti:
"4 tane paket açtılar. Soruyoruz, bu kadar aptal mısınız, beceriksiz misiniz? Uzun tutuklulukları önleyelim diye 5 yıldır bizi oyalıyorsunuz. Bir paket açtınız olmadı dediniz, ikinciyi açtınız olmadı dediniz, üçüncüyü açtınız olmadı dediniz, dördüncüyü açtınız. Bekir Bozdağ diye bir adam var. Dedim ki 'Bu Bekir Bozdağ tutukluluklar için 5 yıl yetmez 10 yıl olsun diye kanun teklifini veren adam.' Ben bunu buldum, herkes bulabilir. Tabi o arada çok ilginç bir şey de oldu. Bizim çok değerli grup başkan vekilimiz Akif Hamzaçebi 'Hocam uydurdun mu acaba, ben bulamadım' dedi. İnsaf, kendi arkadaşına güvenmeyen dünyada tek partiyiz herhalde. Aç bak kardeşim şu sayfaya bak dedim. Arkasından aynı Bekir Bozdağ Anayasa Mahkemesi 10 yıllık tutukluğu fazla bulunca televizyonlara çıktı ve 'Ha vallahi çok iyi oldu, 10 yıllık tutukluluk mu olurmuş' dedi." (DHA)

YORUMLAR
579208
loading
Reklamı Geç