• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 24.02.2016 - 16:50 Yorum : 0

Giresun Kar Festivaline Hazırlanıyor

Karadeniz’de kış turizminin hareketlenmesi ve yaylaların sadece yaz aylarında değil kış aylarında da turist ağırlaması için düzenlenen etkinlikler kapsamında, bu sene ikincisi düzenlenecek olan ‘Kulakkaya Yaylası Kar Festivali’ hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.

Giresun Kar Festivaline Hazırlanıyor

Bu sene ikincisi düzenlenecek olan festivalle ilgili bilgiler veren Dereli ilçesine bağlı Yavuzkemal Belde Belediye Başkanı Abdullah Önal, “Karadeniz’in en güzel yaylası olan Kulakkaya yaylasında kar festivalinin ikincisini 28 Şubat 2016 Pazar günü yapıyoruz. Bu bölge gerçekten Giresun’umuzun en güzel yaylası Kümbet, Bektaş ve diğer çevredeki yaylaların ortasında bulunan bir bölge. Geçen sene kar festivalini 15 Şubat’ta ilkini yapmıştık. Valiliğimizin, Off Road kulüplerimizin katkısıyla kalabalık bir etkinlik olmuştu. İnşallah bu Pazar günü yapacağımız etkinlikle daha kalabalık ve daha coşkulu kar festivali olacağını ümit ediyoruz” dedi.
PANCAR ÇORBASI, MISIR EKMEĞİ VE PATATES İKRAMI OLACAK
Yöresel ikramların devam edeceğini hatırlatan Önal, “Geçen yılki programımızda katılımcılarımıza ikramlarımız da olmuştu. Yöresel pancar çorbası, yayla patatesi, mısır ekmeği inşallah bu senede daha fazla katılım olacağını düşündüğümüz Kulakkaya kar festivalimize aynı ikramları yapmayı düşünüyoruz. Bir kez daha tüm halkımızı bu güzel etkinliğe davet ediyoruz ve bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
30 OFF ROAD ARACI GÖSTERİ YAPACAK
Kar festivaline renk katacak olan Off Roadcılar ise yaylaya gelerek incelemelerde bulundu.
Giresun Off Road Kulübü Başkan Yardımcısı Özcan Doğramacı, “Kardeş kulüplerimizle birlikte Kulakkaya kar festivaline 2 araçla hazır olacağız. Burada gelecek olan arkadaşlarımıza şunları söylemek istiyorum; buraya gelirken araçlarımıza kar lastiğini takmış olalım ve ciddi anlamda katılım olacağı için ulaşımı kolaylaştırmak adına erken saatte yola çıkalım” şeklinde konuştu
“Geçen yıl yaptığımız etkinliğimizde ses getirdiğimize inanıyoruz” diyen 28 Off Road Kulübü Başkanı Kenan Çakan ise, “Bu seneki etkinlikte gelen misafirlerimize kar ortamı ve orman yolları içerisinde safari tarzı araçlarla yolculuk yapabileceğimiz bir organizasyon tasarladık. Buradaki amacımız gelen vatandaşların bir nebzede olsa Off Road araçları ile heyecan yaşaması. Basında ve diğer yayın organlarından takip ettiğimize bu tür yayla organizasyonlarının diğer insanlara tanıtılmasında büyük bir katkısı olduğunu düşünüyoruz” dedi.

YORUMLAR
726127
loading
Reklamı Geç