• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  119372
 • up
  USD
  6.0654
 • down
  EURO
  6.5517
 • up
  GBP
  7.9069
 • up
  Altın
  310.489
 
 
 
 
 
 
Tarih : 25.11.2015 - 12:16 Yorum : 0

Nusaybin'de yasak 13'üncü gününde

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Mardin’in Nusaybin ilçesinde güvenlik güçleri tarafından köşeye sıkıştırılan teröristler, çocukları kalkan olarak kullandı.

Nusaybin'de yasak 13'üncü gününde

İlçede, teröristlerin tuzaklarına düşmeyen polisin dikkati olası bir faciayı önledi. 
Terör örgütü PKK ve gençlik yapılanması YDG-H mensuplarının hayatı felç ettiği Nusaybin ilçesinde 13 Kasım’da ilan edilen sokağa çıkma yasağı 13’üncü gününe girdi. İlçede, yasağa paralel olarak operasyonlar sürerken, güvenlik güçleri bugün sabahın ilk ışıkları ile birlikte yeniden Abdulkadirpaşa Mahallesi’ne girdi. Polislerin geleceğini öğrenen teröristler ise hendek ve barikatların arkasına pusulandı. Teröristler, bir süre sonra da evlerinin önlerinde oynayan çocukları kalkan olarak kullanarak, polise ateş açtı. Çocukları fark eden güvenlik güçleri ise zarar görmemeleri için havaya ateş açtı. Teröristler, bir süre sonra çocukları bırakıp, ara sokaklara kaçarken, çocukların evlerine girdiğinden emin olan güvenlik güçleri, kaçan teröristlerin yakalanması için sokaklara girdi. 
POLİSİN DİKKATİ FACİAYI ÖNLEDİ 
Sokaklara giren polisin dikkati olası bir faciayı da önledi. Bir sokakta telefon hattına bağlanan kablodan şüphelenen polisler, olay yerine bomba imha uzmanlarını çağırdı. Uzmanlar, yaptığı incelemede, iki adet tüp ile tuzaklamış tahrip gücü yüksek bomba tespit etti. Bomba, kontrollü bir şekilde patlatılırken, şiddeti nedeniyle yerde derin bir çukur açıldı. Çukur, zırhlı kepçeyle kapatıldı. 
ÖRGÜT EVİ TESPİT EDİLDİ 
Aynı mahalledeki operasyonda örgüte ait bir ev de tespit edildi. Polis, çevresinde ve içerisinde geniş güvenlik önlemi alarak girdiği evde çok sayıda örgütsel doküman, 4 el bombası, bir av tüfeği ile çok sayıda kablo ele geçirdi. 
İlçede operasyonlar sürüyor.

YORUMLAR
719212
loading
Reklamı Geç