• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 21.12.2015 - 14:03 Yorum : 0

Öğrenciler pazarda naylon poşet eylemi yaptılar

Nevşehir’de özel bir okulun öğrencileri, pazar yerinde geri dönüşüm için eylem yaparak alışveriş yapan vatandaşlara pazar filesi dağıttı.

Öğrenciler pazarda naylon poşet eylemi yaptılar

Nevşehir’de özel bir okulun öğrencileri, pazar yerinde eylem yaptı. Öğrenciler ellerinde açtıkları pankartlarla geri dönüşüm konusunda uyarılarda bulunarak naylon poşet kullanılmaması gerektiğini, pazar yerinde alışveriş yapan vatandaşlara anlattılar. Pazar yerinde öğrencilerin eylem yapmasının amacını anlatan Altınyıldız İlköğretim Okulu Fen Bilgisi Öğretmeni Vesile Değerlier, "Halkımızı bilinçlendirmek ve onların dikkatini çekmek için bugün burada eylem yapıyoruz" dedi. Değerlier, "Okulumuzun 7. sınıf öğrencileri ile pazar yerindeyiz. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nın okullarda yürüttüğü faaliyeti bizde gerçekleştiriyoruz. Doğada biriken plastik atıkların azaltılması için, halkımızı bilinçlendirmek ve onların dikkatini çekmek için buradayız. Bir dikkat plastik poşet kullanmayı azaltma eylemi gerçekleştiriyoruz" şeklinde konuştu. 
Öğrencilerden Ali Fuat Karaaslan ise, "Buraya gelmemin asıl sebebi halkımı bilinçlendirmek. Belki biz burada yüz kişiye anlatacağız ama onların ikisi umursayacak. Hani bir atasözü vardır ya ‘Damlaya Damlaya Göl Olur' diye ben iki kişiyi yaparım o iki kişiyi yapar. Böyle böyle halkımız bilinçlenir. İnşallah tüm halkımız file kullanımını çoğaltacaktır. Ben buna inanıyorum" dedi. 
Beliz Bulut isimli öğrenci de, "Doğaya atılan naylon poşetlerin azaltılması için okulda bir düzen kurduk. İnsanları bilinçlendirmek istiyoruz ve doğayı daha çok kirletmemek istiyoruz. Çünkü bu dünyada bizden başka insanlar da yaşayacak. Onlara güzel bir dünya bırakmak istiyoruz" diye konuştu. 

YORUMLAR
721463
loading
Reklamı Geç